Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám este kaparja az...

A kutyám este kaparja az autót. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

6 hóbapos kuvaszom van és eddig estére mindig bezártuk.Tegnap gondoltam már elég érett, és nem zártam ve.Reggelre viszont tiszta karc volt az aztó.Apukám rettentő dühös lett, jól el is verte, de nem hiszem, hogy bármit is tanult volna belőle.Már azt is fontolja, hogy vidsza viszi a tenyésztőhöz.:(

MIT CSINÁLJAK,HOGY ERRŐL LESZOKJON?Kutyaiskolába járunk minden szombaton, napi másfél órát sétálunk, plusz otthon is játszok vele.Ennél jobban tényleg nem tudom lefárasztani.:((


2014. júl. 11. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
apád egy f@asz
2014. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem erre vonatkozott a kérdés.

Plusz valamennyire meg lehet érteni, ugyanis egy vagyonba kerül lefesteni az autót.

2014. júl. 11. 10:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudtok máshova parkolni az autóval? Garázs nincs?

Sajnos nálunk sem lehet a kutyákkal egy helyen az autó, mert szétszerelik, ezért mi máshova állunk vele.

2014. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs garázs és máshova se tudunk parkolni.:((
2014. júl. 11. 11:22
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Akkor csukjátok be éjszakára, semmi baja nem lesz. Illetve én azért benéznék az autóba, hogy nem lakik-e benne egér vagy valami, mert tuti, hogy nem csak úgy hobbiból nézte ki pont az autót; vagy valami állatot érzett benne, vagy a ti szagotokat, akkor viszont inkább a lakásba engedjétek be éjjelre.

Vagy azt lehet még csinálni, hogy rászántok egy éjszakát, valaki fent marad fülelni (úgy, hogy a kutyának ne tűnjon fel, hogy valaki ébren van, szóval csendben, sötétben, mintha mindenki aludna), és ha meghallja, hogy a kutya kaparászik, akkor kimegy és lefegyelmezi. Reggel elverni viszont semmi értelme nincs, a kutya így utólag már nem köti össze a dolgokat. Vagy rajtakapjátok, vagy cseszhetitek.

2014. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem nem nagyon fog leszokni róla, bár még komolyodhat. De ha este csinálja, nem tudtok akkor rászólni amikor nekikezd. Ha pedig reggel szidjátok le, akkor nem érti, hogy miért lett leordítva a feje. Apukádnak is megmondhatod, hogy attól, ha megveri, nem lesz autóbarát a kutya. Ha nem tudtok máshova állni a kocsival, akkor a kutyát kell továbbra is estére bezárni.De oda is tegyetek be neki játékokat, hogy elfoglalja magát. Esetleg még lehetne a kocsira venni védőtakarót, de gyanítom, hogy egy este alatt leoperálná az autóról.
2014. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor alakítsatok ki egy kennelt, ahova éjszakára be lehet zárni.

(szegény kutya, de megértem apádat)

2014. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nappal, ha csak az autó közelébe megy, letiltani. Ez lehet egy petpalack kaviccsal töltve, megdobni vele. Láncnyakörv, kulcscsomó szintén akár közvetlen mellé dobva és a nem, vagy a fúj szót használni hozzá.
2014. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Tipikus példa ez arra az eset, amikor az ember hibázik, vagy meggondolatlan aztán a kutyán verik le az egészet. Apád ahelyett, hogy veri a kutyát inkább használja az eszét, és gondolkodjon előre. Az ő kötelessége helyet csinálni a kutyának, legyen neki egy kennele, vagy vigyétek be a házba. Egy kutyát tanítani hosszú folyamat, és attól, hogy órák múlva megverik, max. azt szűri le, hogy hülye a gazdája... Ami nem az ő játéka, attól távol kell tartani, amíg nem elég fegyelmezett. Ahogy korábban írták valószínűleg jó oka volt rá, hogy megpróbáljon bejutni az autóba.
2014. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KGabi0000 ***** válasza:
23%
Előző válaszoló,miért a gazdi hibázik?Én még soha nem hallottam ilyet,hogy az autót kaparja a kutya,akkor valószínüleg ő sem.Nem gondolta volna,hogy ilyet fog csinálni a kutya,hogy kennelt keljen neki csinálni.Am. ha nem a kutya a hibás akkor ki?Az apukák amúgy általában ilyenek mindegyiknek fontos az autója és az állatokat kevésbé szeretik bent látni.Tudod milyen drága az autóról eltávolítattni a karcolásokat?Az igaz,hogy apukád reggel már hiába veri.Kell neki kinti kennel,ahova éjjel bezárjátok.
2014. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!