Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téged nem idegesít ha órákig...

Téged nem idegesít ha órákig ugat a kutyád? Azért idegesít a szomszéd kutyaugatása, mert nem az enyém?

Figyelt kérdés

A szomszéd kutya láncon van és itszta idegbeteg módjára ugat habzik aszája meg dilis.

És nem telik el nap, hogy ne ugasson 3 órát megállás nélkül!

És panaszoltam kutyás ismerőseimnek, és azt mondták, hogy azért idegeesít, mert nem az én kutyám! Ha az enyém ugatna fél napig az nem idegesítene!


Igaz ez? Téged nem idegesít ha a kutyád órákig ugat?



2014. júl. 12. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem idegesít, mert nem ugat órákig.

Kb bruttó másfél másodpercbe telik rászólni, hogy kussoljon, és akkor kussol. Mondjuk le is van vezetve az energiája, nem az ugatásban kell kiélnie magát.


Tudod, a kutyatartás együtt jár a neveléssel. Persze csak ha nem egy értelmi fogyatékos tart kutyát, akinek arról szól a dolog, hogy láncra verve kínozza, és le se szarja.

2014. júl. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
79%
De idegesítene. Le is lehet szoktatni róla, és nem is nehéz. Nagytestű kutyám van (85 kg) és ennek megfelelően a hangerő sem kicsi. De ha ugat, akkor az azt jelenti, hogy megállta valaki a kerítés előtt, és ez a dolga. Erről nem akarom, és nem is szabad leszoktatni.
2014. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
76%

Néha a saját is idegesít....

Anyám macskája meg egész nap nyávog. :-(

2014. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Az én kutyám egy labrador, de meg ne mondjam milyen mélyen, hangosan ugat.Nagyon idegesítő, bár csak estefele kezd ugatni, addig hallgat.És amikor ugat akkor sem órákig, hanem 5-10 percet.

A szomszéd kutyákat meg már megszoktam, azok nem idegesítenek.Éjjel-nappal ugatnak.

2014. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nem ugat órákig, mert rászólok, ha már azt látom, hogy a semmit ugatja jó ideje (10 perce mondjuk). A szomszéd kutyájára sajnos nincs aki rászóljon.
2014. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam az egyik néha mindent megugat (velünk szemben tankolókat, beszélgetőket...), a másik kettőnek ilyen eszébe sem jutna.

Nem hagyom, hogy feleslegesen ugasson, rászólok vagy elterelem a figyelmét. Elég magas hangon ugat, sokáig nem is bírnám idegekkel. :)

Ellenben a szomszéd mudija... na az is mindent megugat, nehezen hagyja abba, nem is szólnak rá, és ráadásul neki visítósabb hangja van mint az enyémnek... :D Eleinte nagyon utáltam az egész helyzetet, de már annyira nem zavar.

2014. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felőlem még a fülembe is ugathatna a saját kutyám egész nap, nem zavarna. Mert tudom, hogy ez a kutya nevelésével együtt jár. De más kutyájának ugatása zavar.
2014. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A szomszéddal beszélni kéne, hogy engedje el a láncról a kutyát, különben simán feljelenthetnéd, ha nem elég hosszú!


A saját kutyám folyamatos ugatása idegesítene...elég reggelente arra ébredni, főleg most nyáron, hogy nyitva a fürdő ablaka, hogy a szomszéd kutya csahol, nyüszít, gazdáját hívva :(

Nappal ha kutyás megy kint, a kutyám rohan őrjöngeni, de ez nincs összesen 10 perc egész nap!!!

Ma hajnal 1-kor arra ébredtem, hogy az összes kutya őrjöngött a környéken...aztán már csak az enyém ugatott, hol jobban, hol kevésbé...mint mikor unalomból ugatott anno...már készültem kimenni lebacni, akkor láttam, hogy a szomszédos sörözőből az elég ittas egyének a kapunk előtt dajdanoztak, reggelre persze szemetet hagyva...visszafeküdtem, aztán hamar tovább is álltak

2014. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem csak az óráig tartó monoton ugatás zavar,sajna.Az is csak azóta,hogy éjjel is erre ébredek.A saját kutyám meg nagyon ritkán ugat,mivel rendszeresen viszem sétálni,futni,meg soha nem hagytam ugatgatni.Ha leengednék a láncról,egy darabig jobb lenne,de nem fogják.
2014. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!