Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől vérezhet egy kutya?

Mitől vérezhet egy kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kan német juhászunk, alapvetően a házban, de az udvarra is kimehet.

Észre vettük, hogy ahova lefekszik vérpöttyöket hagy maga után. Hol halvány rózsaszín, hogy vörös. Nem volt nehéz megfigyelni, hogy a nemi szervéből csöpög. Elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy tüzel a kutya......

Nem nyugtatott meg túlságosan, mivel ilyen még az életben nem volt. Elvittük tehát egy másik dokihoz, aki antibiotikumot írt fel neki, de nem tudta megmondani, mitől lehet...Attól jobb lett egy ideig, de most megint előjött. Amikor izgatott, akkor több vércseppet találunk.

Az udvarban (társasház) van még egy kan golden retriever, ő is főleg lakásban van, de előfordul, hogy találkoznak az udvaron. Játszani szoktak, meg szaglásszák egymást, semmi más. Illetve a kerítéssel elválasztott szomszéd kertben van még két szuka shar pei - velük nem tudnak szaglászáson kívül máshogy érintkezni. Lehet, hogy a többi kutyának köze van hozzá?

Van esetleg valami más ötlet, vagy komolyan tüzel a kan kutya??



2014. júl. 12. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kan kutya nem tüzel.

Keress olyan orvost, aki meg is vizsgálja. Labor, stb. Vagy prosztata, vagy vese, vagy gyulladás .

2014. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Na most először is. Egy kan kutya nem tud tüzelni. Az az állatorvos nem tudom hogy szerezte a diplomáját, ha ilyen mond o.O


El kellene vinni egy normális orvoshoz, aki rendesen megvizsgálja, nem csak hasraütés szerűen mond valamit, vagy ad valamilyen gyógyszert azt kész.

2014. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy más tünete nincs. Ugyanolyan a természete, az étvágya, nem nyüszög, szóval semmi mást nem vettünk észre rajta ezen kívül
2014. júl. 12. 13:18
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Az állatok, köztük a kutyák is , igen sokáig képesek "titkolni", ha valamijük beteg. A vérzés éppen elég ok arra, hogy a kutyád nem egészséges.
2014. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Így van. A vérzés az nem játék, főleg nem, ha a nemi szerve vérzik. Komoly vese gond is okozhatja, amivel tényleg el kellene menni egy normális orvoshoz, aki valóban meg is vizsgálja (ultrahang, vérvétel, vizelet vizsgálat, stb.)
2014. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

És mégis mit tegyek, ha két orvos küldött el úgy, hogy szerinte nem kell ultrahang meg ilyesmi? Egy harmadikkal még a legelején beszéltem, ő is a tüzelést mondta, meg hogy kevesen tudják, de a nagytestű kan kutyáknál is előfordulhat, és akkor vigyem teljes kivizsgálásra, ha más tünet is jelentkezik...

Egyébként az egyik doki fél is tőle, mert elég nagy hangja van, és visszhangzik a rendelő (igen, tudom, én vagyok a hülye hogy nem nevelem meg és ugat a kutya..), gyanítom, hogy emiatt sem akart jobban hozzányúlni

2014. júl. 12. 13:24
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Mit csinálj? VIDD EL EGY NORMÁLIS ORVOSHOZ! Hányszor írjuk még le? Én 7 hülye orvosnál voltam, mire megtaláltam a legjobbat. 7-nél, nem kettőnél! Mégis milyen tünet kellene még? Ez nem elég?
2014. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kösz. Akkor legyél oly kedves, és ajánlj nekem egy normális orvost Vas megyében, a semmi közepén!

Vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit -.-

2014. júl. 12. 13:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne húzd fel az orrod. Biztosan lesz itt valaki, aki tud ajánlani a lakhelyedhez elérhető orvost, aki meg is vizsgálja a kutyádat. Az orvos szolgáltat. Te megmondod neki, mit akarsz. Ha te kérsz egy kivizsgálást azért, mert vérzik a kan kutyád bögyölője, akkor az orvosnak kötelessége megcsinálni. Viszont a valódi orvos kérés nélkül is megteszi.
2014. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok...

ha az antibogyó használt egy ideig, az már azt jelzi, valahol gyulladás van.

2014. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!