Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná ezt? (bolha)

Valaki elmagyarázná ezt? (bolha)

Figyelt kérdés
Ma már szinte mindenki tudja, hogy nem elég a bolhanyakörv, stb, a helyéről meg a kutyából is kell irtani. Idáig oké. Na de mi van ha mindezt megcsináltuk, de: bejön a kertbe egy bolhás kóbormacska, vagy letanyázik egy sün amin általában nyüzsögnek? Mi van ha az utcán találkozunk egy bolhás kóborkutyával? Ha elmegyünk valakihez akinek bolhafészek a háza? Vagy ha csak én megyek és hazahozom? Ezeket a szituációkat nem lehet megelőzni. Ezek ellen hat a spot-on, nyakörv stb? Ha ezek ellen hat, akkor mégis miben más a "saját" otthoni bolha, hogy azt előbb ki kell irtani?

2014. júl. 12. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy otthoni bolha, vagy "vendég" bolha. Ebben az időben 6-8 naponta kelnek ki a petékből, ezért folyamatosan kell irtani őket. Elég hosszú ideig életképesek. Ha nem ismétled, akkor olyan, mintha nem is csináltál volna semmit.
2014. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a nyakörveknek, spot-onoknak semmi értelme? Ugyanis ezt verik mindenki fejébe (legalábbis az enyémbe), hogy azok csak távoltartják, de előtte valamivel ki kell irtani (pl neostomosan).
2014. júl. 12. 17:36
 3/12 Imola Ágnes ***** válasza:
elobb utobb a csepp/ nyakorv is kiirtana, de ahhoz sorra mind meg kell csipje...ezert jo kiolni a meglevot, es a nyakorv v csepp kiirtja az ujjonnan szerzetteket.
2014. júl. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

ha van egy kis eszed ,ami a kérdés alapján igencsak megkérdőjelezhetőnek tűnik :) akkor tudnád :

- a kutyák - macskák élősködők elleni védelme az kutya-macska 2 hónapos korától annak haláláig kellene ,hogy tartson. legfőképpen a lakásban tartott kutyák-macskák esetében javasolt a folyamatos védelem !

a spot-on nál ez minden 4-5 héten való cseppentést ( ami ügye havi 1 000-3 000 .-ft-os költség ),vagy 6-7-8 havi bolha-kullancs elleni nyakörv használatát jelenti.

egyszóval ÁLLANDÓ VÉDELEM AZ ÁLLAT ÉLETE VÉGÉIG ,FŐKÉNT HA LAKÁSBAN VAN TARTVA !

ugyanaz mint a kötelező védőoltás évente, vagy a 3-4 havonkénti féreghajtás.

és HA AZ ÁLLAT KEZELVE VAN VAGY KOMOLYABB IRTÓ NYAKÖRV VAN A NYAKÁN ,AKKOR BÁRHOVÁ VIHETED ! BÁRHOVÁ .

szerinted a kutyaiskolákban minden kutya le van védve ???

vagy az erdők mellet lakók csak a szerencsére bízzák kedvenceik kullancs elleni védelmét ??

vagy a bolhapete ??? és azok okozta allergia ??

vagy a szívféreg ??? amire már 10 éve alkalmazom a kutyán a mildemax nevű féreghajtót ? ezek mind egy egyszerű állatorvossal való kommunikáció után kiderülnek :)

irts ki a bolhát a lakásban ,és védd a kutyádat állandóan ! ilyen egyszerű !

2014. júl. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tartják távol, hanem megölik az első szívásnál. Így nincs ideje a bolhának lemenni z állatról és lepetézni. Általában, ha pl találkozol egy bolhás kutyával, nem fog az összes azonnal átköltözni a tiedre.
2014. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Belemegy a bolha a kutyába, várt szívés elpusztul. Ha van rajta védelem, nem lesz bolhás.


Otthon akkor érdemes irtani, ha titeket is csípnek. Engem is csípett bolha nem egyszer, de valahogy mindig elég volt a kutyára spot-ont tenni és egy idő után megszűnt a probléma. Körbe lehet fújni a nestomosant, de úgysem tudod a lakás minden szegletét befújni vele.

2014. júl. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

látom sokan nem igazán olvassák el a használati utasításokat :)

sok a félremagyarázás :)

2014. júl. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem mikor bolhás volt a kutyám hiába raktam rá nyakörvet, nem használt. Spot-onról ne is beszéljünk. Pedig engem nem csíptek és a kutyán sem nyüzsögtek.
2014. júl. 13. 13:38
 9/12 Imola Ágnes ***** válasza:
nem mindegy, hogy milyet veszel. Az én kutyáim azt sem tudják, mi az a bolha, az előző sem tudta, de mindig minőségi csepp/nyakörv volt rajtuk.
2014. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sokmindent próbáltunk, és egyik sem a bobi volt a tescoból. Volt olyan, hogy személyesen az állatorvos kezelte le őket, hátha én vagyok ilyen béna, de nem.
2014. júl. 14. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!