Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindjárt itt a csivavám mi...

Mindjárt itt a csivavám mi kell neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok már csak három napom van arra hogy bevásároljak mindent a csivavámnak. Miket vegyek? A szüleim azt mondták hogy amit meg kel neki venni költhetek rá 30.000 ft. Mit vegyek? Mitől lmessz egy csivava boldog hogy csináljam a "napirendjét"? Mivel etessem? Miből milyet vegyek neki? SOS kérlek segítsetek!

#Csivava.SOS
2014. júl. 14. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem akkor most szépen hívd fel akitől hozzátok, és mondd meg, hogy sajnos ez a kiskutya most nem fog összejönni mert rájöttél, hogy még borzasztó tudatlan vagy, és leghamarabb jövő nyárra tervezel kutyát. Addig meg tanulj.

1. sima póráz (szövet vagy bőr) + nyakörv (Nem kell csilli-villi csudacsini rózsaszín kiskövecskés mert a kutyád pont lesz***rja mi van rajta.)

2. etető-és itatótál, sima fém, gumis talppal

3. fekhely, ebből sem kell a legdrágábbat venni, mert neki a legjobb ha melletted lehet nem az számít miben alszik

4. kaja - jó minőségű kölyöktáp, kisszemű, Josera kids például

5. néhány játék, labda, kötél, bár nem tudom egy csivava mikkel játszik, nagytestű kutya párti vagyok

6. oltásra pénz, és első dolgod legyen elvinni az állatorvoshoz, a chipet a nevedre íratni

Tudod ha kicsit hamarabb kezdtél volna gondolkozni, akkor kényelmesen megvehettél volna mindent a neten, fele áron. Így viszont tanácsolom, látogass el a Fressnapf egyik üzletébe, ahol mindent megkapsz azonnal -de sajnos horror áron.

Míg kicsi 2 óránként vidd sétálni, 10 percre, kutyamentes területre. Ha megvan a 3. oltás kezdd kutyák közé hordani. Ne kapkodd fel, ne féltsd agyon, hadd ismerkedjen a fajtársaival. Vidd kutyaoviba.

2014. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az első jól írja. de ha már mindenképpen elhozzátok, akkor kérdezd meg a ( remélem ) tenyésztőt, hogy ő eddig mivel etette. plusz szerezz be takarító szereket, ecetet szagmentesítésre, ugyanis szükséged lesz rá.
2014. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Első sorban ha kutya kerül a házhoz nem lehet kapkodni,ELŐBB kell utána nézni és amikor már mindennek utána jártál UTÁNA kutyát venni!!!


Mit tudsz a csivavákról?Jellemükről? Igényeikről? Ápolásáról? Nevelésükről?Melyik kennelből veszed?

Ha egyik kérdésre se tudsz normális választ adni,akkor te nagyon nem vagy felkészülve egy kutya tartására,mert ez a minimum.


Csak az oltások lesznek 10-18 ezer attól függ milyen dokihoz mész.(nekünk 5300 ft/oltás)

-2 tálka

-fekhely

-kölyök táp(jó minőségű)

-nyakörv

-póráz

-játékok

-sampon


kb ennyi


De orvosi költségek bármikor felmerülhetnek.

Remélem nem olcsó kutyát vesztek,mert a tripláját fogjátok fizetni a dokinak.


Jobb lenne ha inkább pár hónap-egy év múlva lenne kutyád!

Addig jobban utána néznél mindennek,pénzt is gyűjthetsz,szépen mindent megvehetsz neki.


Gondolom telefont/tv-t/ autót sem úgy vennél,hogy azt se tudod mennyit fogyaszt,mekkora,hogy működik stb stb stb


Gondold át ezt a kutya vállalást.

2014. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Első válaszoló, ne hurrogd le a kérdezőt, hiszen te sem vagy valami fenomén, ahogy látom. A Josera Kids egy nagyon jó kölyöktáp, de NAGYTESTŰ kutyáknak van és a Csivavák nem éppen azok. Isten ments, hogy Josera Kids-et vásárolj! A Josera MinisBest viszont tökéletes lesz a kutyusodnak. :) (Hátoldalán megtalálható az etetési útmutató)

Egyébként kell neki: Etetőtál, itatótál, nyakörv(ek), póráz(ok), játékok, benti fekhely, kullancs-bolha elleni védekezőszer, kutyakozmetikai felszerelések (pl. körömvágó, fésű, törlőkendő, fül és szemápoló, fogápoló, sampon), mivel a csivava benti kutya ezért a kutyaházat megúsztad, ami egy komoy költség, viszont vehetsz neki hordozótáskát, biléta (akár több is, villogó stb.) jutalomfalatok, rágcsálnivaló csontok. :) Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, de biztos van még rengeteg miden. Egy kutyára nagyon sokat lehet ám költeni. Nem tudom kijön-e a 30 ezerből, én a helyedben több részletben rendelném vagy venném meg őket, főleg a játékokat, mert nyilvánvalóan 1-2 játék nem elég.

Egyébként a Trixie nagyon jó minőségű és olcsó, a KONG az egyik legjobb (hanem a legjobb), viszont elég drága. Jó még a Ferplast, a Biozoo, Doggyman. A webshopokban rengeteg Trixie termék van és álltalában állatos boltokban is a legnépszerűbb mert olcsó. Figyelj arra hogy mindenből XS vagy S méretet vegyél!

Szerintem a napirend jönni fog magától! Egy kölyökkel még úgyse lehet annyira tervezni, hiszen napi 16-22 órát is alszik!

2014. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként meg szerintem egyáltalán nem azt mutatja, hogy tájékozatlan vagy, mert mindezt megkérdezted. Egy kiskutyának annyi minden kell, hogy tényleg lehetetlen észben tartani, és jobb is ha többen leírják, hátha még van olyan ami fontos és éppen kimaradt a listáról. Én például majdnem elfelejtettem a kullancs elleni védekezést, pedig tökéletesen fel voltam készüve a kutya vásárlása előtt. (Fél évig csak olvastam a fajtáról, videókat néztem, kutyatartásról olvastam úgy általában). Egyszerűen csak annyi mindent kellett venni, hogy kiment a fejemből, de szerencsére még időben pótoltam. Egyébként meg javaslom a Foresto-t ha már itt tartunk. (Kis méret a te kutyádnak.) Nálunk rengeteg a kullancs és még egy sem volt a kutyámban, nagyon bevállt (eddig)! :)
2014. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!