Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen furcsa dolgokat...

Nektek milyen furcsa dolgokat szoktak csinálni a husky kutyátok?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ezeket leírni egy nap lenne. :)

Fura szokása, hogy ha talál valahol egy mélyebb pocsolyát, abba beledugja a fejét, és búvárkodik.

néha ha meglát, rájön az ötperc, és mint egy veszett kutya, csak futkos össze vissza, és amikor mellém ér ugat egyet, ezzel még jobban bepörgetve magát, még gyorsabb futásra késztetve magát.

Imád a hátán aludni széttett lábakkal- bár ezt minden husky imádja :)

Ha valami nem tetszik neki, annak hangot ad.

Ha úgy érzi, hogy nem ő van a középpontban, akkor elkezd fetrengeni a szoba közepén, hangosan nyögdécselve, hogy mindenki őt nézze.

Rajtam kívül mindenkit zaklat...engem tisztel, meg tudja, hogy úgyse az lesz, amit ő akar, hanem az, amit én, de mások nem határozottak vele, ezért másokra képes durván rászállni.

Példa:

Vendégségbe megyek szüleimhez. Édesapám fekszik az ágyban, és tv-t néz. Ezt a kutya olyan felháborítónak tartja, hogy elkezdi ugatni apumat, és adogatja neki a pacsikat, csak, hogy vele legyen foglalkozva...és olaj a tűzre, ha valaki reagál a hisztijeire, mert akkor még jobban csinálja...

ha meg belepörgeti magát a hisztibe, és mégse kapja meg amit akar, akkor mint egy hisztis gyerek, a földhöz csapja magát, és vergődik a földön, hangosan röfögve...

Én kiröhögöm, meg felőlem hisztizhet...velem nem is szokta ezt eljátszani.

Ha sétálni szeretne, idejön hozzám, és az ölembe hajtja a fejét, és néz rám boci szemekkel. Amikor ilyen kulturáltan kér, akkor leviszem, mert akkor szokott csak "szólni" ha pisi vagy kaki van.

Sőt, a pisi kaki szólásra, bár soha se tanítottam, annyira rá van élezve, hogy van, hogy álmomból felkelt, ha neki nagyon kell ürítenie. De teljesen kulturáltan teszi ezt is, nem tudom, hogy mikor láthatta ( mert tuti, hogy látta valamikor) de azt teszi, hogy először a mancsaival elkezd bökdösni, majd az orrával is bökdös. Általában ilyenkor már felkelek, de ha mégse, akkor elkezdi nyalni a fejemet, és ha kinyitom a szemem, akkor pattan le az ágyról, és szalad az ajtóba, jelezvén, hogy gazdii, menjünk mááár.

Múltkor csórimnak ment a hasa, és akkor nehezen keltem fel, de nem piszkított be, hanem felkeltett, és megvárta, míg kikecmergek az ágyból, és kint végezte el a dolgát.

Roppant okos kutya ő :)


Szereti még azt is, hogy ha otthon füvet nyírok, akkor ő hanyatt fekve, kifordított pozícióban követi ténykedésemet.


Egy igazi kis színésznő, mert télen képes eljátszani, hogy fázik, remeg, vacog meg mindent megcsinál, csak engedjem be...aztán ha úgy látja, hogy talán bejöhet rögtön nem fázik...:D

Meg képes sérüléseket is eljátszani, csak hogy többet legyen vele foglalkozva ( nem tudom mit akar még, amikor napi 4-5 órát csak vele foglalkozok, nagyon aktívan, szóval nem csak kimegyek hozzá a kertbe..)

Múltkor 2 hétig sántított...de csak akkor, ha tudta, hogy figyelem... amikor titokban lestem meg, kutya baja se volt, amint úgy léptem, hogy lásson, abban a pillanatban elkezdett sántítani...


még annyi mindent sorolhatnék, de már így is só sokat írtam. :)

A huskyk huskyk, mind különlegesek, és amik más kutyáknál normálisak, azok náluk fel se merülnek... vagy ami egy huskynál normális, egy épelméjű kutyának az eszébe se jutna :D

de hát ezért szeretjük őket :)

2014. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szökik, ha nincs lemozgatva... ja nem, az nem furcsa:D


Egyébként táncol, mikor hazaérkezünk, de szó szerint, komplett koreográfiája van. Mikor anyuéknál laktunk, a fagyasztó tetejére ugrott fel, és ott táncolt örömében:D Anyuék kevésbé örültek... Nem ugat, hanem 'buffog', mikor másik kutyát lát, felfújja magát, mint egy béka, aztán a levegőt kibuffogja. Teljesen jófej, barátságos más kutyákkal, de mindig úgy megy oda ismerkedni, hogy a hátán felborzolja a szőrt, amolyan punk üzemmódban. Mikor ráadom a pórázt 1 centiről belebámulunk egymás arcába, aztán én hirtelen ráfújok, ő meg hirtelen eldobja magát és vergődik a földön.

2014. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

jajj az enyém is felborzolja a szőrét, ha kutyák közé viszem :D

mindegy, hogy ismerős kutya, vagy ismeretlen, ő borzolja magát...ilyenkor mindenki kérdezi, hogy támadni akar?

meg játék közben be nem áll a szája...vagy morog, vagy röfög...tényleg röfög...vagy vonít... csapkod a lábaival.

Meg jó szokása, hogy azt a kutyát, akivel épp játszik, folyamatosan átugrálja...

Aztán meg vele szemben bepucsít, és mondja a magáét.

:D


1-es voltam

2014. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hehe, akkor ez a tarajosság valamilyen husky szokás lehet:) Volt egy huskym, aki sajnos meghalt, ő is borzolt más kutyák között, de ő sem volt agresszív.
2014. júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokta szinészkedni, hogy fázik. De ő még nyáron is képes.:D
2014. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon tetszettek :)
2014. júl. 18. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!