Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakinek ( történetesen...

Ha valakinek ( történetesen nekem) van egy ivaros kanom és szukám azonos fajtából miért gondolják mindjárt, hogy szaporítani akarok?

Figyelt kérdés
Elegem van már abból, hogy állandóan lebeszélnek, meg kidobnak csoportokból csak mert azt hiszik szaporítani akarom őket. Ez a két kutya 3 éve él egymás mellett és még mindig sikerült külön zárni őket tüzeléskor. Nem lesz soha kölykük, csak a szuka nyugodt típus ezért vettem melléje egy olyan kant akivel lehet sportolni ...
2014. júl. 17. 10:45
1 2
 1/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Kérdés: ha becsúszna egy fedezés, mit tennél? Ha mégsem sikerülne különzárni a kant?
2014. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elvinném a szukát a dokihoz, hogy szedje ki belőle a kölyköket még idő előtt ivartalanítással.
2014. júl. 17. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért nem ivartalanítod a legalább az egyiket? Ezt nem bántásból csak kíváncsiságból, sokkal egyszerűbb lenne az életed, és a körülötted élők sem piszkálnának. Arról nem is beszélve, hogy kevésbé lenne feszült a helyzet tüzeléskor, mert ha egy lakásba vannak, gondolom megfeszülnek olyankor, ami nem a legjobb a számukra.
2014. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem két törzskönyves ivaros szukám van. Viszonylag ritka fajtából. Nekem meg pont fordított a problémám, állandóan azt kérdezgetik sétánál, hogy miért nem lesz kölyök. Hát mert nem akarok kutyát tenyészteni. Tenyéssze az aki ért hozzá, vagy aki tudja vállalni hogy a nyakán maradnak a kölykök és életük végéig tartja őket. Amúgy sok más állatot tenyésztek, elég nekem az. De azok haszonállatok, a kutya meg családtag.

Te meg esetleg hazudd azt hogy a szuka ivartalanítva van, és akkor békén hagynak.

2014. júl. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha így állsz a dologhoz, akkor nekem semmi bajom a dologgal. Saját vélemény szerint sokkal jobb az ivartalanítás, de ha te nem akarod, szíved joga. Csak ne legyen felesleges alom...
2014. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4. hozzászóló ezt jó ötlet ,legközelebb azt mondom. Amúgy tőlem is akartak már kölyköket, kérdezgették, hogy mikor lesz már mert kellene nekik. Azért nem ivartalanítom mert tudok figyelni rájuk, észben tartok mindent és még soha nem volt tüzeléssel problémám.
2014. júl. 17. 10:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mondjuk leszarnám ezeket az embereket. Őszintén szólva, ha egy alom becsúszna véletlenül, azt sem tartom gondnak. Szaporító az, aki haszonszerzési céllal folyamatosan pároztatja a kutyáit, nem az, akinek van két kutyája, és azoknak egyszer véletlenül lesznek kölykei...
2014. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ivaros szukám van, ritka színű, de én se akarok kölyköket, mert tisztában vagyok a felelősséggel és ahogy te is, tudom, hogy tudok rá vigyázni.


Ha olyan a szitu, én is simán pofánhazudok bárkit, hogy ivartalanított, csak szálljon le rólam. :D Persze egyszerű lenne ivartalanítani, de pl a gyerekem se ivartalanítom kényelmi szempontok miatt, a felelősséget is vállaltam, amikor az enyém lett, na meg szegénykém átesett már egy nyílt combcsonttörés utáni lábadozáson, helyrejött és szerintem ő is azt mondaná, hogy hagyjuk már az orvososdit... :) felesleges magyarázni bárkinek, az emberek döntő többsége csak a saját igazát ismeri el.

2014. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valamit nem jõl kommunikãlsz.Emiatt nem tesznek ki sehonnan,max akkor,ha úgy általában nem támogatod az ivartalanítást.
2014. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha egyáltalán nem szeretnéd ivartalanítani egyiket se, azért idősebb korukba nagyon figyelni kell őket. Igaz a gennyes méhgyulladás nem függ a korátol.

Nekem is egy pár kutyáim vannak, tenyésztésbe kezdtem velük. Nagyon sok pénz ment el a szűrésekre kiállításokra stb. Az első alom nagyon jól sikerült, 8 baba lett, és mind egészségesen felnőtt azóta. Egy évet ki kakrtam hagyni, mert csak tavaszi almot akartunk, meg hogy pihenjen a szuka.

De sajnos méhgyulladása lett. Így ki lett pakolva.....

Viszont nem fogom újra kezdeni, ez kissé elvette a kedvem.

A kan kutyám viszont még szokott veteránba indulni, és ez felvidíd.

Sokan mondják nekem is hogy jajj mikor lesz alom mert kéne nekik kiskutya. Persze amikor mondom hogy egy ilyen kutya 100000 tol kezdődik, akkor azonnal visszahátrálnak.

Jaah, egyszer odajött egy nő hozzám amikor a fiúval mentem dolgozni, hogy fú de nagyon szép kan kutya és neki meg van egy szuka corsoja, és tegyük rá a kutyám. Mondom és mit kezd a keverékekkel? Óh hát csak a barátainak kell kiskutya.....

Erre mondom neki hogy ok 100000 ft a fedezés. Na azonnal kihátrált hogy az neki sok, ő csak úgy ingyé gondolta mert akkor legalább lesz egy jó napja a kutyámnak......

Mondom a nőnek hogy a kutynak minden óra jó amit velem tölthet. XD

2014. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!