Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a magyarországi menhelyeken...

Ez a magyarországi menhelyeken is így megy, hogy nekem kell fizetnem ha leakarok adni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek, és jómagamat kutyásnak tartom, szőröstül-bőröstül. Van két saját ebem is, akikkel napi szinten foglalkozva van és jönnek velem MINDENHOVÁ. A kóborkutyák iránt sajnálattal vagyok, ha úgy van adományozok menhelyeknek, vagy megetetem a kóbor kutyákat. Sajna a kutyákat hazavinni nem tudom, mert nem volna hová tenni és eltartani sem tudnám. Menhelyre általában eddig csak behívtam, ha találtam kutyát, és megadtam a hely címét hol találják. Na most 2 hónapja van egy cégeskocsim, amit privát fuvarokra is használhatok. Gondoltam, megspórolom a menhelynek egy utat és elviszem a talált kutyát hozzájuk, nekik ne kelljen kijönni (elvégre a benzint a kocsiba a cég fizeti). Csak hogy, két nem nevezett szlovák menhelyen is 60 valamint 70 eurós nagyságrendű összeget kértek, mert beakartam adni a kutyát, akit az UTCÁN találtam, és merő jó szándékból vettem fel. Ott hagyhattam volna. A menhelyen váltig állitották, hogy a kutya lehet akár az enyém is, és megakarok szabadulni tőle... bizonyítsd be így az igazad... Ezóta inkább nem szedek fel utcáról kutyákat, hanem marad továbbra is a felhívom őket, és vagy érte mennek, vagy nem.
2014. júl. 18. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Itt általában ha te viszed el személyesen akkor be sem veszik, mert nincs pénz a tartásukra.
2014. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem rossz ötlet, nálunk is be kellene vezetni. Egyenlőre nincs nálunk ilyen, de biztosan nem fognak neked örülni, ha az összes utadba kerülő kóbor kutyát a legközelebbi határ menti menhelyen lepottyantod. Egyik pont az, ami nálatok is van, hogy joggal hihető, hogy a kutya a tied és meg akarsz szabadulni tőle. A másik gond, hogy van elég kutya enélkül is náluk. A cégedről ne is beszéljünk! Szerintem, ha főnököd megtudja, hogy koszos, bolhás, rühes kutyákat fuvarozol a hátsó ülésen vagy a csomagtartóban a cég autójával, cég fizette benzinén, akkor reggel már nem kell dolgoznod menni.
2014. júl. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendszeresen adományozok ezeknek a menhelyeknek, olcsóbb kutyatápokat, takarókat kutyáknak.

Nem viszek oda minden kutyát, csak akikről 100% megtudom állapítani, hogy gazdátlan vagy kidobott kutya (ezek általában csontsoványak, félnek) vagy amelyik nagyon ramaty állapotban van. De mint mondtam, már otthagyom őket, a menhelyet meg telefonon értesítem, hogy láttam egy kutyát itt és itt.

A főnököm meg tudott ezekről a kutyákról (összesen háromszor vittem idegen kutyát a kocsiba, az enyéim a munkába járnak velem napiszinte, így ők mindig jönnek).

2014. júl. 18. 23:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom átvinni a kutyát a határon túlra 160 km-t ezért nem utaznék oda-vissza. CSupán csak érdekelt a dolog.
2014. júl. 18. 23:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahol èn dolgoztam,ott ha sajàtot adtàl le,fizettèl,ha talàltat,akkor nem.
2014. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
becsületes dolog amit tettél és teszel. de sajna ez magyar embereket nem nagyon érdekli. hiába viszed be , nem fogadjàk, ha felhivod ki se jönnek.
2014. júl. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk már szinte be sem vesznek kutyákat, mert mindenhol a telnél is teltebb ház van.Én is hallottam már olyan menhelyről, ahol pénzért bevették volna a kutyát.

Úgy látszik a szlovák és a magyar igen kevéssel különbözik.

2014. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát a szlovák és magyar a rengeteg ellenségeskedés ellenére nagyon is hasonló, sőőőt... egy kaptafa (tapasztal). De na, ez nem ide tartozik.
2014. júl. 19. 00:14
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Jó megoldásnak tűnik, hogy egyezz meg a menhellyel, hogy vállalsz ilyen meg ilyen feltételek mellett fuvarozást. Pl. a Noé rengeteg alkalommal keres sofőröket, ők biztos örülnének neked és te is segíthetnél így egy menhelynek. A kóbor kutyák befogása és a menhely elárasztása valóban nem a legjobb.
2014. júl. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Mivel mejdnem minden menhely 150-200%-os túltelítettséggel üzemel, így akkor se vesznek be saját kutyát, ha fizetsz érte (valóban azt feltételezik, hogy a tied a kutya, mert ez a jellemző). Nincs hely. Sokszor a talált kutyákat se tudják összeszedni, esetleg egy chipnézés erejéig, hátha van gazdája. A talált kutyák inkább jószándékú ideiglenes befogadóknál vannak, amíg megkerül a régi vagy új gazdi. A többi akinek ez se jut mehet a sintértelepre vagy marad az utcán. A jelenlegi kóborkutya mennyiség egyszerűen kezelhetetlen.
2014. júl. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!