Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix- Egy ampulla meddig...

Advantix- Egy ampulla meddig elég? Rá kell csepegtetni az egészet a kutyára?

Figyelt kérdés

Már elég régóta keresem a kérdésemre a választ de sehol nem találok választ, remélem ti tudtok nekem segíteni :)

És ugye ez a készítmény hatásos a legyek ellen is .. hát én nem úgy tapasztaltam...tele van a kutyám füle legyekkel.. nem is az hogy nem fürdetem, nem tiszta.. valamiért mennek rá a legyek és ez az Advantix semmit nem hat.. Ezért kérdeztem hogy az egészet ampullát rá kellett volna csepegtetnem, és azért nem használ mert nem csepegtettem az egészet rá ? Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. júl. 19. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az összeset rá kell nyomni.

Az advantix oldalán megtaláltad volna a hazsnálati útmutatót.

"Alkalmazási útmutató:

Vegyen ki egy tubust a csomagból. Tartsa függőleges helyzetben, és csavarva húzza le a zárókupakot. Fordítsa meg a kupakot, majd a másik végével nyomja vissza a tubusra. Csavarva törje át a zárófóliát, majd távolítsa el a zárókupakot. Az álló kutya lapockái közötti területen húzza szét a szőrzetet úgy, hogy a bõr láthatóvá váljék. Helyezze a tubus nyitott végét a bőrre. A tubus többszöri összenyomásával juttassa a tubus teljes tartalmát a bőrre. Csak egészséges bőrfelületet kezeljen."

2014. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "cseppek" általában testsúlyra vannak. A te kutyádnak megfelelő méretűt kell venned és az egészet rátenni. 4 hetente.

Ahol nagyon sok a légy, sajnos nem fog teljes mértékben használni.

2014. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2014. júl. 19. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mire nem találtál választ. Szerintem ez józan paraszti ész kérdése... nyilván az egész ampullát rá kell csepegtetni, de ez a tájékoztatóra, amit szoktak vele adni, rá is van írva, de szerintem az advantix oldalán is írják, sőt, videó is van fent.


Amúgy meg testsúlyra van megadva, hogy melyik ampullát kell venned és azt a kutya hátán több helyre kell rácsepegtetni a kutya nagyságától függően. Tehát egy 20 kg-s kutyánál mondjuk 3-4 helyre érdemes, a marjától kezdve a farka tövéig.


Fürdetni meg nem nagyon kéne, mert azzal is veszít a hatásából a szer. Nem beszélve arról, hogy a rácsepegtetés után kb. 2 napig egyáltalán nem kéne, hogy víz érje, vagy hogy ledörzsölje magáról, pl. hempergéssel, stb.


Ha a megfelelő méretűt veszed a kutyádra és megfelelően teszed rá, stb., akkor egy hónapig véd, de pl. ha úsztatod, akkor azzal is veszíthet a hatásából.

2014. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nyilván a bőrére, a szőrét széthúzva, mert ha a szőrére teszed, akkor kb. semmit se ér. Előző voltam.
2014. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat fürdeted éppen hogy ártasz vele, mert lemosod róla az adventixet..
2015. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!