Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jövőbeli kutya és albérlet?

Jövőbeli kutya és albérlet?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben élünk a barátommal, de fél év múlva munkahelyváltás miatt elköltözünk egy másik városba. Nagyon szeretnék már egy kutyát, de a jelenlegi tulaj ezt nem engedi. Kiadó házakat nézegettem, aminek normál méretű kertje is van, és nagyon szeretnénk majd kutyát tartani az új helyen. Viszont bent szeretném tartani, szóval jó, hogy lesz kert de a kutya benti lenne. Szerintetek mennyire mennek bele a tulajok, hogy egy kölyökkutyát bevigyek a házba? Nem lepukkant, hanem szép, modern, bútorozott házban szeretnénk menni. Szerintetek mennyi az esély arra, hogy beleegyezik, ha kb. 120.000 ft plusz rezsijű házról van szó?
2014. júl. 20. 01:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Várostól függ, Pesten egyáltalán nem lehetetlen. Barátom előző albérlete pont ilyen volt (kutyabarát, nagy kerttel, de benti kutya), a jelenlegi albérletünkbe is hozhattunk állatot (bár ez lakás). Direkt olyat keress, ahol írják, hogy állat jöhet, ha ez nincs kint, akkor valószínűleg sok gond lesz a tulajjal, még akkor is, ha végül beleegyezik.
2014. júl. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2. kutyás albérletben lakunk 3 kutyával. Mindkét lakást kb 4-5 napig kerestük a neten. Ezen kívül lett volna 2 lakás is, ahol belemennek, csak az nem tetszett. És nem Bp.
2014. júl. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 kutyával a 2. albérletemben lakok. Az elsőt úgy találtam, hogy az első hirdetés volt, amit felhívtam, pedig nem is volt odaírva, hogy mehet állat. Az nem volt olyan szép lakás, a másodikba pedig úgy jöttünk, hogy kutyás ismerősék kiköltöztek belőle, mi jöttünk a helyükre. Ez egy szép, felújított, tiszta, bútorozott lakás. A szép lakások közül inkább amúgy oda engednek kutyát, ahol maga a tulaj is kutyás, vagy állatbarát. Kutyás ismerősöktől sokszor hallom, hogy úgy találtak albit, hogy kiderült, h a tulaj is kutyás. Szóval egyáltalán nem lehetetlen a küldetés.
2014. júl. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Győr környékéről van szó.Köszöszönöm a válaszokat, reméljük a legjobbakat :))
2014. júl. 20. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Komárom- Esztergom megyéről írtam, szóval a szomszédban lakunk:)
2014. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Győr,nos én 1 évig kerestem tényleg mert menni akartunk előző albérletből de kutyával mindenki elutasított,tényleg szinte rámcsapták a telefont.. Aztán úgy esett hogy novemberbe a tulaj 3 év után eladja a lakást tehát ígyis-úgyis mennünk kellett de csak bútorozatlanba fogadtak minket, de ott bárkit kérdeztem ó persze nem gond jöhet kisállat.. De nem vészes amúgy hirtelen persze nagyobb összeg,de szuper outlet bútorokat lehet találni féláron mint máshol, és tulaj se jár a nyakunkra mivel nincs mit ellenőriznie minden saját a lakásba szuper így albiba lakni :) Tudom ez lakás,de sajnos még házba se fogadtak volna. Első albérletet nem említettem mert ott meg eltitkoltuk a kutyát de egy kedves szomszéd beköpött hogy jéé nem is tudtam hogy bérlőidnek van kutyáája... Rövid életű történet laktunk ott 3 hónapot :)

Visszatérve próbáljatok bútorozatlan,vagy részben bútorozottat komolyan itt győrben be van gyöpösödve az összes főbérlő,féltik az érted kb 20 éves bútoraikat.. Ingatlanosok is hogy húú így nehéz lesz találni,hát nem is voltak a segítségemre..

2014. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megyeszékhelyen lakunk, mégis amikor albérletet kerestünk 2 alkalommal is, akkor 10-ből 8-9-en rögtön elutasítóak voltak a kutya hallatán (pedig megsúgom, a lányom sokkal jobban amortizálja a lakást, mint a kutyánk, aki itt bent szinte csak alszik egész nap).

Mi mikor mentünk megnézni a lakásokat, vittük a kutyánkat is, hogy lássa a tulaj és az hatalmas plusz pont volt felénk, mikor látták, hogy egy nyugodt, engedelmes kutyáról van szó.

A kölyökkutya azért gázabb, mert köztudott, hogy sokat sír (szomszédok...), kapar, rág, bepisil-bekakál.

De ha rászánjátok az időt és lejjebb adjátok az igényeket, akkor szerintem találhattok lakást.

Persze mi eleve modernül berendezett lakást nem is néztünk, mert a tulajok féltik a bútoraikat.

2014. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van a bútorokkal kapcsolatban, most is minden bútorunk saját, csak nem szeretnénk magunkkal vinni mert külföldről költözünk haza és többe kerülne hazaszállítani mint újat venni. Viszont ha mindent otthon újra megveszünk akkor egy esetleges újabb költözésnél a bútor megint csak gond. Nem egyszerű :D
2014. júl. 20. 23:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Off:Hát esetleg meghírdeted a külföldön lévő bútorokat hírdetési oldalakon és azt a pénzt félrerakjátok itteni bútorokra. Költözés nem gáz amúgy bútorozottan,már az ahogy mindenhonnét házhozszállították nagyon profin megy :) Meg saját ízlésed szerint lehet az albitok,amit akkor már te is érzel mennyire más mint idegen ágy,idegen szekrény stb..
2014. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!