Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit "gondol" a kutyám ilyenkor...

Mit "gondol" a kutyám ilyenkor? Vagy mi zajlik le benne?

Figyelt kérdés

A kutyám alapvetően nem mehet fel az ágyamra, de ha nem vagyok a szobában, mindig felugrik, hallja ha jövök és hamarabb kimászik az ágyból, sosem kapom rajta, hogy az ágyban feküdne. Persze, mindig lebukik (meleg az ágy egy nagy foltban, a nappaliban számítógépezve látom, hogy mozog a kurzor a gépemen, az usb-s egeret az ágyban hagytam) de mire bemegyek, nincs ott. Nem szidom le, hiszen miért, ha egyszer bemegyek és a helyén fekszik.. :)



A kérdésem arra irányul, hogy hogy "vélekedik" a kutyám? Tiszteletlenség-e ez részéről, vagy csak úgy gondolja, hogy akkor nem szabad ágyban lenni, ha látom? Esetleg pont hogy nem tiszteletlenség, hiszen arra gondosan ügyel, hogy ne vegyem észre? Semmibe vesz engem vagy épp hogy az ellenkezője?


Az ágyban fekvése egyáltalán nem zavar, amennyiben ez nem tiszteletlenség tőle, akkor nem baj, hogy csinálja. Egyszerűen csak érdekel a pszichológiája.


Válaszaitokat köszönöm!


2014. júl. 23. 18:58
 1/8 AlinaHella válasza:
Először is nagyon aranyos : ) Láttam videót, amiben a kutya az otthoniak elmenetele után hihetetlen örömmel túrta át magát a kanapén, ahova nem szabadna felmennie. Bár nincs kutyám, de véleményem szerint ahogy az emberek is, ő is tudja, hogy nem szabad, de szeretné megtenni, így a sunyítást választja. Titokban felmegy, aztán meg lejön, mikor bajba kerülhetne.
2014. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám egyik szélsőséges esetet sem, hogy semmibe vesz, vagy hogy nagyon is figyeli mikor jössz, és akkor ott hagyja az ágyat.


2 dologra gondolok.

Az egyik amire kevesebb esélyt látok, a félreértés, hogy azt hiszi, csak a jelenlétedben nem mehet az ágyra. Erre azért van kevesebb esély, mert a kutyák nagyon is tisztában vannak a tulajdonlással, a birtoklással, és az nem függ össze a tulajdonos jelenlétével.


A másik dolog, amivel kezdtem is, hogy nem gondolom, hogy ez a 2 véglet lehet.

Szerintem sokkal inkább a kettő közti átmenet.

Tisztel, de nem tart tőled, és a távollétedben áthágja a korlátokat.

Én már csak poénból is rajtakapnám. Úgyse járhat túl az eszeden. Egy 1000 ft-os kamerával is ellenőrizheted mikor van ott, és odalopózva megijesztheted, és rögzítheted benne a tiltást.

2014. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jól érzi magát az ágyon, mert nyilván nagyon puha, és az illatodat is érzi ott. De van olyan okos, hogy lemenjen róla, mielőtt meglátnád, mert tudja, hogy nem helyes ott lennie. :)
2014. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudom a választ, de talán vigasztal ez a videó:


http://www.youtube.com/watch?v=dWI2DNPyNdY

2014. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csak egy Jack gazda válasza:
lehet hogy mások ezzel nem értenének egyet de szerintem jó dolog és aranyos főleg ha nem zavar :) ha nem mondod neki azt hogy nem szabad és úgy vigyáz rá, h ne vegye észre sztem ez a tisztelet jele becsüld azt a kutyust :D
2014. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon haláli ez a kutyus, amelyik a videóban van! Köszönöm a linket! :)


Csináltam már ezt a rajtakapósdit, bezártam a hálószoba ajtót, lépkedtem, mintha elmentem volna és lehasaltam, bekukucskáltam az ajtó alatt. Abban a szent pillanatban láttam 4 kis lábacskát, ami körbejárja a szobát, majd hupsz, azonnal fent volt az ágyon. Visszanyitottam. Azt az spurizást ne tudjátok meg!! :) Befeküdt a fejére hanyatt és a melső lábait nyújtogatta felém, bicikliző mozdulatokkal és közben rettentő bűnbánó fejet vágott :D

2014. júl. 23. 22:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Befeküdt a fejére = befeküdt a helyére :)
2014. júl. 23. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos lehet! Kíváncsi vagyok, a szakértők mit írnak erre. Nekem laikusként, bár sokat olvastam a falkavezérségről, ez még az a kategória, ami belefér és pont egy kis vidámságot ad!
2014. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!