Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyásoktól kérnék...

Tapasztalt kutyásoktól kérnék segítséget. Hamarosan egy németjuhász leányzó gazdija leszek, megosztjátok velem a tapasztalaitokat?

Figyelt kérdés

A kutya kinti- benti lenne, mert igaz nagy kertünk van, de szeretném ha nemcsak szobatiszta, hanem kert tiszta is lenne.Tudom, az első pár hónapban többet kell kivinni sétálni, mert még nem tudja hosszú ideig tartani. Ezzel nem is volna gond, keszítettem egy táblázatot,hogy milyen időközönként viszem/visszük ki sétálni/futtatni.

Első pár hónapban:

Reggel férjem munka előtt ki tudja vinni 7-7.15-ig egy gyors eü sétára

Én 9-re viszem a kisebbik gyerkőcöt oviba és mivel az ovi tőlünk 5-6 percre van már kutyával mennék és 11-ig séta/futtatás/tanítás lenne 2 óra alatt a program

Kivinném 14 órától 15 óráig, mert utána a nagyobbik hazaér a suliból

18 és 19 óra között a fiammal egy közös sétáltatás vacsi előtt

Az utolsó pedig 21 órától 22-ig lenne.

Mivel nekem a gyerekek miatt elég kötött az időm így tudom csak megoldani.

Viszont a kérdésem! Mikor etessem? Azt tudom, hogy séta után minimum fél órát várni kell az etetéssel nehogy gyomor csavarodása legyen.Az utolsó séta után kapjon még enni? Nem kakil/pisil be éjjel?

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de szeretném ha jól érezné magát a kutyus és a családom is.


2014. júl. 23. 20:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést az utolsó időpontot elirtam 22 órától 23 óráig vinnénk ki
2014. júl. 23. 20:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez az időbeosztás remek egy kamasz, vagy felnőtt kutyának. De egy kicsi kölyöknél nem jó. Eleinte akár 2 óránként is piszkolna. Sokat alszik még 3 hónaposan is . Ébredés után pedig tuti pislant egyet. A a reggeli 2 órás program megint sok egy kölyöknek.

Az etetéssel nem séta után kell várni, hanem etetés után kell nyugalom a kutyának.

2014. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is németjuhászom van, igaz lakásban. Ha van kertetek, akkor nem feltétlen kell naponta többször sétálni-ezt csak amiatt mondom, hogy ha gyerekek is vannak, biztosan lesz olyan, amikor nem lesz rá időd... séta előtt nem szabad etetni, vagy legalább egy órát kell várni. Séta után nyugodtan ehet. Ha éjjelre bent lesz, én az utolsó séta után nem adnék enni. A kert tisztát úgy értetted, hogy egyáltalán nem akarod, hogy a kertbe piszkoljon, vagy csak egy bizonyos helyre? Mert az előbbi szerintem képtelenség, vagy nagyon nagy erőfeszítést igényel....
2014. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kertet igazából kímélni akartam, hogy ahol a gyerekek játszanak oda ne piszkoljon, de ha jobban belegondolok van olyan hely ahol nem volna ez gond... igyekszem megtanítani, hogy arra a területre járjon.
2014. júl. 23. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nincs egy ideig szabadon bóklászás felügyelet nélkül a kertben. Minden alkalommal, amikor kiviszed, csak ott piszkíthat, ahol akarod a helyét.
2014. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!