Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérnék. Hogyan...

Segítséget kérnék. Hogyan tanítsam a kutyámat az alábbira?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászom aki nagyon barátságos minden emberrel. Most múlt nemrég 2 éves. A nyár kivételével minden szombaton járunk kutyaiskolába, nagyon nagyon sokat fejlődött. Ő egy ivartalanított kan. A bajom az, hogy most , mikor nem tudom kutya suliba vinni (nyaralunk) nem olyan engedelmes, év közben én magam is sokkal többet gyakornok vele. Van egy park , ahova kutyákkal szoktak menni, így én is elengedem a sajtátomat. (Rajta kívül van még egy golden retrieverem is) múltkor történt , hogy egy családtagom elengedte őket, majd jött egy másik kutya (a fajtáját nem tudom , nem voltam ott) akihez a kutyáim oda rohantak, nem jöttek hívásra. A nj néha agresszív kutyákkal (csak azokkal , akik szint úgy agresszívak) , de ebben az esetben csak játékra hívta a másikat, majd elkezdte ugratni..szokta ezt csinálni,hogy a kutya elé áll és csak ugat.. De nem bántotta.. Majd az ideges gazda megrúgdosta az ÉN kutyámat, aki semmit se csinált csak utatott..egyáltalán nem volt támadás jellegű, az Ő kutyája is csendben állt ott. Tudom az én /családtagom/ hibája volt , de ok nélkül rúgta fejbe az enyémet. Mit tehetnék, hogy az ilyeneket elkerüljem? Érdemes nyomkövető (10m-es) pórázt vennem, és azt gyakorolnom, hogy elengedem vele a kutyát, és megkérem ismerősömet , hogy jöjjön a sajátjával, én pedig kiadom azt a parancsot, hogy ,,marad" ezáltal nyerek időt, míg oda megyek és megsimogatom, majd ,,mehet" szóra elengedem ? A hozzám szót is tudja, de ezt érzem biztonságosabbnak, mert ilyen helyzetben nem szokott visszajönni, inkább csak megáll . Nagyon megköszönném az értelmes , megvalósítható ötleteket , tippeket és javaslatokat.

2014. júl. 20. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod állítani, vagy kifektetni, az jobb, mint a semmi, gyakoroljátok. Én azért rátenném a hosszú pórázt is, mert nem egy életbiztosítás úgy szabadon engedni, hogy szokása balhézni és nem behívható.
2014. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Iskolába is járunk vele, nem szokása rátámadni kutyákra, ezt egy szóval se említettem meg. Az viszont más, hogy nehány agresszív kutyát visszaharap, de csak ha őt is támadják, sőt, ő ilyet soha nem kezdeményez. Amit szabadon szokott néha(!) csinálni , hogy odamegy egy kutyához (nem minden esetben ) és ha nem tudja játékra hívni, elkezdi ugatni. Hívásra pedig visszajön, de azért kértem tanácsot, mert ha már közeledik felénk egy másik kutya, NEM minden esetben jön hívásra. Ennyire azért nem neveletlen/buta a kutyám, csak ha nem foglalkozom vele kellő mennyiséget akkor szófogadatlan
2014. júl. 20. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan parancsszavat kell neki megtanítiani, ami azonnali megállásra készteti. Ez lehet a "marad" vagy "stop" vagy valami más. Ha ezt meghallja, azonnal torpanjon meg.

Lovagolni jártam egy helyre, ahol a ló füttyre állt meg, de nyilván egy kutyánál a fütty mást jelent.

Szerintem ez lenne a megoldás, mert hiába tanítgatod neki, hogy jöjjön vissza...néha még az én kutyám se jön hozzám, ha valami izgalmasat lát, pedig elég jól nevelt.

:)

2014. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, mit jelent számodra az agresszió...?
2014. júl. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , utolsónak : Az első szövegben írtam, csak azokkal a kutyákkal agresszív, akik rátámadnak, magyarul védekezik , ő is visszaharap , másokat csak játékra hív kisebb ugatással
2014. júl. 21. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is szokott ilyenekkel szórakozni, épp ezért nem is engedem el pórázról, csak a futtatóban (szerencsére elég nagy)...


Nálam az vált be, ha nem hallgat pl. arra, hogy "marad", vagy "XY gyere!", vagy durván odatolakszik egy másik kutyához, hogy sokkal erélyesebben mondom neki, már mennydörgés szerűen. Ha még így sem hallgat rám, akkor szépen odamegyek és a nyakörvénél fogva szépen odébb tessékelem!


Ne hagyd, hogy hülyét csináljon belőled. És azt se, hogy megússza az ellenkezést! Ha ráhagyod, akkor ő úgy lesz vele, hogy "Ja, nem semmi baj akkor se ha nem engedelmeskedem, akkor elég akkor is megcsinálni, amikor én akarom." Ugyanúgy nem szabad ráhagyni, mint a kisgyerekeknél :)

2014. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen, az 5 vagy 10 méteres póráz (hevederből, nem flexi) nagyon jó erre a célra :)
2014. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget , egy boltból már megrendeltem egy 10m-es pórázt, egyébként gyakoroltam vele jó sokat és azóta mindig visszajön ha hívom , a baj csak akkor kezdődik ha egy idegen agresszív kutya jön..de semmi sem lehetetlen:)
2014. júl. 24. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!