Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kutyaház?

Mekkora kutyaház?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez a kutyaház elég lenne egy német juhász méretű kutya számára? [link]

2014. júl. 24. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A kutya ismerete nélkül: passz.

A szempontok:

Le tudjon benne feküdni

Fel tudjon állni

Meg tudjon fordulni

2014. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem inkább csináltas egy házikót méretre asztalossal vagy aki készít mert ez nagyon drága és gagyi is én is ilyet vettem és hamar tönkrement amit csináltattam már bírja :D
2014. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez ám a parasztvakítás!

Csinálj/csináltass inkább.

Alapterület: fektesd el a kutyát az oldalára. Mérd meg mekkora, akkora alapterület kell neki. Magasság: kicsit több, mint a marmagasság.

A bejárat sose középen legyen, mindig oldalt, ha lehet, akkor a hosszabbik falon. Akkora legyen, hogy a kutya úgy tudjon bemenni, hogy egy kicsit össze kelljen húzni magát. Szóval azért ne kelljen a cipőkanál, de a lehető legkisebb legyen, a hőmegtartás miatt.

Nem árt, ha szigetelve van. Lábakon álljon.

Aszongya: "A széles, kutyaház fölé kinyúló tető nem csak kedvencét, hanem a kutyaólat is messzemenőleg védi az időjárási behatásoktól" Ha fúj a szél mikor esik az eső, semmit nem ér. Mi is ilyenre csináltuk, nagyon esztétikus, szart sem ér, de legalább balesetveszélyes. (gyerek simán nekimegy fejjel, de te is rendesen fenn tudsz akadni rajta)

A miénk már 10 éve megvan. OSB-ből. Tulajdonképpen 2 nyeregtetős kutyaházat csináltunk egyik a másikban és van köztük asszem 5 cm-es hungarocell. Téglalábakon áll, a teteje ilyesmi, mint amit linkeltél.

2014. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta mások is javasolták hogy csináltassak inkább. Még egy kérdésem lenne: kaptam egy ilyen home-made házra árajánlatot, 30000 ft. Ez soknak számít?
2014. júl. 29. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok

9 évvel ezelőtt ennyiért csináltuk saját kezűleg.

Szóval ha igazán jó lesz a kutyaház, akkor nem sok.

2014. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!