Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyamasnit ki kell szedni...

A kutyamasnit ki kell szedni a kuytus szőréből éjjelre? Tudom hogy elég furi kérdés. ><

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 22:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Soha nem volt még masnis kutyám, de ha lenne tuti kiszedném.
2014. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes, ha mozgolodik jobban beleakadhat :)
2014. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csatos, akkor szedd ki (nehogy ráfeküdjön), ha gumis maradhat.
2014. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen :)

A gumis bele gubancolódik

2014. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A csatosat tuti, a gumit nem tudom, de szerintem nem árt, ha azt is inkább kiveszed. Egyébként sem tesz jót a szőrnek ha 0-24 rajta van, mert megtöri a szőrszálat.
2014. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Én nem szedem ki estére, mivel a feje tetején a "haja" sokkal hosszabbra van növesztve, mint a teste többi részén. Ha kiszedném, a szemébe hullana, és zavarná, így felkötve hagyom. Viszont napi 2-3-szor megfésülöm és újragumizom neki. Nem vettem észre, hogy zavarná, hiszen pont hogy jó és praktikus, hogy nem lógnak bele a "tincsei" a szemébe, arcába. Így inni, enni is tisztábban tud. Mellesleg pedig hipercuki:P Arra viszont vigyázz, hogy ne kösd nagyon szorosra neki! Csak finoman lazán. Én simán ilyen emberi, textil hajgumit használok neki:

[link]

Ez nem húzza, nem tapad a szőréhez, nem töri meg, viszont tartós copfot lehet vele csinálni, nekünk ez vált be kényelmi szempontból.

2014. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Amit még elfelejtettem: a napi 2-3 újrafésüléskor mindig jól kifésülöm, mert ha hagyok benne, csak mégjobban becsomósodik. Fésüléskor oldalról választékokat csinálok neki, és mindkét irányba elfésülöm neki, hogy ne álljon be nagyon egy irányba, mert kibontáskor az fájni tud az embernek is, ha egy fésülési irányból hosszú idő után egyszer csak a másik oldalra fésülöd. Túlzásnak tűnhet, de én néha megmasszírozom a fejét azon a részen, ahol "haja" van hagyva neki, biztos jól esik neki, a hajhagymáinak, vérkeringésének. Egyszóval mindent úgy csinálok, mint ami nekem esne jól, ha egész nap összefogva hordanám a hajam. 7 év tapasztalata alapján mondom ezt, ennyi idős a kutyám:)
2014. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Utolsó: köszi a részletes leírást :) az enyém még pici, egyenlőre még csak szoktatom, illetve én is gyakorlok, mert nagy korába énis nagyobbra szeretném hagyni a fején a szőrt :) hogy tudnám arra szoktatni h fejét ne mozgassa közben? Mert így még valakinek meg kell fogni a fejét, de nem akarom hogy kényszer legyen neki

2014. júl. 25. 10:40
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy gumis masnija van, de ha jobb beszerzek egy csatosat :)
2014. júl. 25. 10:42
 10/16 anonim ***** válasza:
Sok-sok türelem kell hozzá. Lehetőleg minél kevesebbszer érezze nagyon sarokba szorítva magát (ha 2 ember a földrenyomja, lehet hogy kétségbeesik:P), de maradj határozott. Szóval óvatosan de mégis határozottan. Minden fésülködés után naaagy-nagy eltúlzott örülés, simogatás, rágcsát is adok a mai napig mindig. Így idővel megszokja a folyamatot, számítani fog rá hogy mit csinálsz, és azt is tudni fogja, hogy ha jól viseli, kap ropit.:) Én amúgy leülök a földre, finoman a két lábam közé fogom a kutyát, inkább pszichikai, mintsem fizikai "kerítésnek". Ha nagyon forgatja a fejét, hirtelen abbahagyok mindent, "Nem szabad" vagy "ülj szépen", ő meg legtöbbször meglepődik ezen, és tudom folytatni.:)
2014. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!