Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever mellé boxer?

Golden retriever mellé boxer?

Figyelt kérdés
Van egy keverék és egy golden kutyám. A keverék 6 évvel idősebb, így minden bizonnyal nem sok van neki hátra, ezért szeretnék egy házőrzőt a golden mellé majd a jövőben(a golden még a betörőt is megnyalná és játszana vele) és én a boxerre gondoltam, mert valamiért nagyon tetszik a fajta és a család mellé is ideális. Szerintetek? Ha igen ő is kan legyen(goldenem az) vagy inkább szuka?

2014. júl. 25. 06:53
1 2
 1/12 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Pontosan hány éves a keverék kutyád?

A keverék kutyák 14 éves korukig is elélnek.

A golden kan mellé szukát válassz, mert a kanok párzás idején, meg egyébként is dominanciájukat szeretik hangoztatni, így könnyen verekedhetnek.

Nekünk boxerünk volt három is. Az első egy tacskó keverék szukával élt együtt velünk. A fialás után megengedte, hogy a kis tacsi nézegethesse a kiskutyáit. :) Később a tacsi együtt játszott a kicsikkel. A második szuka volt, de sajnos betegen adták el, amit nem vettünk észre, és elpusztult leukémiában, :(

A harmadik egy menhelyről kihozott boxer kan, mely minden kutyával és emberrel kijött. Nagyon aranyos volt. :)

Van a boxereknél "veszekedés", de egy következetes gazdi el tudja rendezni őket.

Én nagyon szeretem ezt a fajtát. :)

Igaz az első szuka kutyussal jártunk iskolába.

Na tetszik ez a fajta, akkor válaszd Őt!

2014. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
persze, hogy vehetsz mellé boxert! Az én kutyám (terrier keverék) még a nyulaimat se bántsa :DD
2014. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 boxerom volt, eddig egyik sem volt az a nagy házőrző típus, ha idegen bejött a kapun akkor úgy örült neki, nagyon boldog volt, vitte a labdáját, hogy játszanak ...
2014. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igaz elvileg őv fajta a boxer... hát nem tudom, az tény, hogy kerítésen keresztül ugatja, de nem tudom, hogy mi lenne, ha bemennének, kétesélyes. Nekem is volt boxerem. Nagyon játékos. A németjuhásztól tuti nem lehetne bemenni, de mivel a boxert írtad, próbáld meg akkor azt, esetleg még a bullmasztiff az, ami nagyon hasonlít rá és talán komolyabb.
2014. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Német juhász,rottweiler,dobermann is szóba jött, de a családom többi tagja őket túl erőszakosnak, durvának tartja hozzánk képest. Ezért gondoltam a boxerre, mert ugye játékos is de azért van egyfajta tekintélye. De ha vannak hasonló fajták, akik jó házörzők, de barátságos,játékosak is, szívesen fogadom a tippeket. :D
2014. júl. 25. 11:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy boxer ma már nem alkalmas őrzésre, védésre, vagy legalábbis nagyon kis százalékuk. A neme amúgy mindegy, egy golden valószínűleg úgyis behódol a dominánsabb kutyának, így nem hinném, hogy gond lenne.
2014. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Az összes őv fajta játékos és barátságos, de csak a családdal, vagy a közeli barátokkal. Nekem rottweilerem van, el se hinnéd milyen bújós maci, de csak velünk és még 1-2 közeli baráttal. Idegennek esélye nincs bejönni harapás nélkül, de az után se nagyon jöhet oda hozzám idegen, hacsak én oda nem engedem. Viszont hozzá már lényegesen erősebb kéz kell (és ezalatt nem a verést értem, hanem a határozottságot, következetességet), mint egy boxerhez pl. Ha inkább csak elrettentésnek akartok kutyát, akkor oda egy leonbergi is jó. Igazából nem bánt senkit, de nagy, így sokan megijednek tőle. Szóval el kell dönteni, hogy igazából mire is szeretnétek a kutyát. Tényleg védjen, ha kell, vagy csak mások higgyék azt, hogy véd :) Hozzáteszem, ha az udvaron van a kutya, kb. 2 perc kiiktatni a betörőnek, sajnos. Az enyém nem véletlenül van a házban :)

2014. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*utcán, nem után :) bocsi, elírtam.
2014. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom.. Én amiket ismerek boxer, egyáltalán nem az a házörzős típus. Szerintem más fajtába gondolkodj.
2014. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szuka. Jól meglennének egymással. :D
2014. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!