Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxiféléknek milyen mozgásigén...

Foxiféléknek milyen mozgásigényük van? Mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatitok evvel a fajtával? Családi házban van, szeret azért sétálni? Szót fogad? Szökős? Gyerekekhez, hogy viszonyul? Mit és mennyit szeret enni? Idegenekkel mi a helyzet? Ha mi nem vagyunk otthon beengedné az idegent? Jó lenne tudni ezeket az alap dolgokat. Köszi aki válaszol, ha lehet minél több kérdésemre. Köszi.

2012. nov. 22. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy kis sima szőrű foxi lányunk. Nagyon szeret sétálni mint minden kutya, szökni a miénk nem szökik de elég nehezen nevelhető fajta mert nagyon makacsok.

Idegenekkel tartózkodó de már csak mérete miatt se házőrzőnek való, viszont nagyon jó jelzőkutya.

2012. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a mamámnál volt foxim.Kinti kutyus volt,a telet is jól bírta(mondjuk drótszőrű volt).Naponta többször is elvittük sétálni.Idegenekkel egy kicsit bizalmatlan volt,de gyerekekkel jól kijött.Nagyon jó jelző kutya.A miénk jól kijött a másik kutyánkkal(tacsi).:)
2012. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A foxiknak alapvetően elég nagy mozgásigényük van. Szeretnek nagyokat futkározni, és jó magasra tudnak ugrani. A szó fogadás, és az, hogyan viselkedik idegenekkel, főleg nevelés kérdése. Szökősnek nem mondanám őket, de ez megint csak annak a kérdése, hogy megfelelően le vannak-e fárasztva és foglalkoznak-e velük eleget. Szerintem jól taníthatóak, mivel elég kistestűek nem esznek sokat.
2012. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a napokban kaptunk egy 14 hónaposat.

Hatalmas mozgásigénye van, kb. 15 km után volt képes elfáradni. Gyerekekkel jól kijön. Szót fogad? Ha ingerszegény környezetben van, könnyebb visszahívni, nevelés kérdése. Idegenekkel bizalmatlan.

2013. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már itt van nálunk már lassan 2 hónapja és tényleg nem lehet kifárasztani. De nagyin hálás kutya egyébként.
2013. jan. 27. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, oltárira azok. Ahogy tudnak nézni azokkal a kis gombszemeikkel...

(Előző vagyok.)

2013. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is van foxi szukám, elmúlt 6 éves, lenyugodott, már nem rohangál annyit. Azért még így sem egyszerű lefárasztani. Nekünk szobakutya a drága, de nagy udvarunk van, foglalkozunk vele. Az enyém nagyon tanulékony még most is, amit egyszer megtanult arra szót fogad. Akkor szökik, ha unatkozik. Más kutyákkal eleinte baj volt, mert ugye fenn tartja a farkát, amit a többi kutya a dominancia jeleként értelmez, de elintézik ők egymás között bunyó nélkül. A gyerekeket imádja, idegeneket a miénk rettentő hangosan meg tudja ugatni, de beengedi őket (ki már nem enged senkit, úgy kell megszökni tőle) de ez szerintem inkább nevelés kérdése. Nagyon erős személyisége van, az enyém például szerintem embernek képzeli magát, eszméletlen miket nem művel néha. Nem eszik sokat, de azt legalább gyakran :D és önetető, tehát ha kirakod neki egy tálba a heti kajáját akkor sem fogja degeszre enni magát, csak amennyi neki kell. Az enyém a sárgarépától kezdve a túróstésztán át a fokhagymáig meg a banánig mindent megeszik.
2013. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: a mi foxi kanuln 14-15 hónapos, de totál ráillik, amit írtál... :D


#6/7 voltam.

2013. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!