Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek szaporítóktól kutyát/macskát?

Figyelt kérdés
Én elhiszem, hogy nincs pénz rá, de akkor miért nem jó egy keverék? Miért nem járnak utána, hogy a 15ezres kutya, az nem fajtatiszta és akár beteg is lehet?
2014. júl. 25. 15:37
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
70%

"akkor miért nem jó egy keverék?"


Mert azzal nem lehet villogni :)


" Miért nem járnak utána, hogy a 15ezres kutya, az nem fajtatiszta és akár beteg is lehet?"


Mert nem is érdekli őket. Ezeknek az embereknek a kutya egy dísztárgy, nem élőlény, és abból is a kevésbé fontos fajta, hiszen egy telefonnak, egy tvnek, de még egy mikrónak is bőven utánanéznek, mielőtt megvásárolják.

2014. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyira felháborít!
2014. júl. 25. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

fú, most örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen aki őket "ellenezi". amúgy én is ismerek olyanokat, akik inkább adnak 55Ezret, mint hogy keverékkel járkáljanak. -.-

Amúgy nekem is keverékem van, és ingyen kaptuk :DD

2014. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És ezeken felül még azért is, mert naivak :(
2014. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a törvények sem tiltják a szaporítást. Az már jobban benne van a köztudatban, hogy ne vegyél SONNY vagy SANY márkájú terméket, mert nem jársz jól. Sajnos az állatokkal kapcsolatban még nem jutottunk idáig.
2014. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, mert amúgy szaporítók sem lennének, ha normális kultúrája lenne az állattartásnak és nem adnának pénzt az emberek, hogy elmondhassák, hogy nekik ám x fajtájú az ebük. Közben meg nem, nem az, csak vettek egy keveréket, amivel az adott faj vérvonalát tönkre is teszik. Ez még hagyján, de emiatt az eszetlen kutyagyártásnak köszönhetően tele a menhely...

Itt gyakorin is olvasom, hogy jaj milyen fajta illik hozzám? jaj az én mini yorkim, aztán kiderül, hogy amiről beszél jó kis hirdetéses kutya, de még be sem látja, hogy TK nélkül az nem fajtatiszta. Egyszerűen az eszem megáll, hogy bezzeg Iphonra kiadják a prolik is a pénzt, amiből vehetne jó kis másolatot, azon nem múlnának életek, bezzeg arra van igény, hogy azon az eredeti alma figyeljen...

2014. júl. 25. 16:14
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azért van szaporított kutyám, mert soha nem volt kutyám, nem hallottam még szaporítókról és bár ahonnan vettük a kutyát szaporítónak számít, mégis nagyon szívén viselte a kutyusok sorsát. A mai napig tartjuk a kapcsolatot.

Mindezek ellenére nem fogok mégegyszer belefutni ebbe a hibába. Legközelebb vagy menhelyi vagy törzskönyves kutyánk lesz.


Megjegyzem egy menhelyi vagy egy törzskönyves kutya ugyanúgy lehet súlyos beteg. Én inkább a rengeteg gazdátlan vagy utcára dobott kutya képével tiltakoznék a szaporítás ellen. Engem ez az ami felháborít, mert sajnos arra nincsen garancia, hogy egy kutya nem lesz beteg, még akkor is ha millió dologra szűrve van.

2014. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
jahh, így van ahogy mondja a kérdező. De még most is a főoldalon van egy Szibériai husky-s TK-s izé. -.-
2014. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KGabi0000 ***** válasza:
Minden kutya lehet beteg,akár keverék,akár tenyésztőtől van,akár szaporított,ennek ellenére én sem szeretem az olyan szaporítókat,akik folyamatosan elletik a szukájukat és egy tök koszos helyen tartják a kutyákat,de vannak olyanok is,akiknek csak úgy kell kiskutya,hogy ismerősöknek,akkor igaz,hogy ők is szaporítók,viszont ha az ismerősöd/barátod kutyájától van,akit ismersz,tudod milyen a természete,akkor innen már következtethetsz,hogy milyenek lesznek a kölykök.De ezek az OLX-es,más netes kutyák nekem sem jönnek be,főleg,hogy törzskönyves kutya 25000 Ft,hát,az kicsit sem bizarr és feltűnő.De még ezek ellenére is vannak olyanok,akik vagy nem tudnak róla,hogy ezek szaporítók,vagy nem érdekli őket,mert ő is csak szaporítani akar,vagy nem tudják mik a hátrányai a szaporított kutyának.
2014. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pedig menhelyen is annyi fajtajellegű kutya van,hogy némelyikről alig lehetne megmondani,hogy keverék.

pl itt ez a német juhász,azt írják német juhász keverék,de mész vele az utcán nem tűnne fel senkinek,hogy keverék. Max aki nagyon nagyon ért a fajtához.


[link]

2014. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!