Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb kutyafajta?...

Melyik a jobb kutyafajta? Német juhász, vagy a komondor?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet többet foglalkozni?Melyik a jobb ház őrző?

Melyiket lehet tanítgatni?


2014. júl. 24. 23:22
 1/7 anonim válasza:
0%
Egyértelmű,hogy a németjuhász :)
2014. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen más a két fajta.
2014. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy jobb? Ilyen nincsen, értelmetlen a kérdés. Foglalkozni pedig mindegyikkel lehet a hét minden napján napi 24 órában, ez a kutyától nem függ, csak a gazdától. Tanítani is lehet mindkettőt, ha nem kiképzés szinten akar valaki vele foglalkozni, nem nagyon van különbség.
2014. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló egyértelműen jobb a németjuhász válaszát nem nagyon értem...


Egyrészt mert nincs ilyen, hogy jobb. Főleg így általánosan megkérdezve. A németjuhász egy univerzális fajta, elmondható hogy a leguniverzálisabb. Szinte mindenhez ért, de pont az univerzialitása miatt semmiben sem a legjobb.


Másrészt bizonyos dolgokban valóban jobb a németjuhász, másban pedig a komondor. A németjuhász több feladatra alkalmazható, viszont a komondor ősi feladatát a németjuhász nem tudná teljesíteni.


Harmadrészt nem csak a fajtát kell nézni, hanem az adott egyedet is.


A kérdező kérdéseire válaszolva pedig:


Melyikkel lehet többet foglalkozni? Itt nincs különbség. Talán csupán annyi, hogy a komondorok nem igényelnek annyi foglalkozást, úgymond jobban elvannak egyedül, magánytűrőbbek, mint a németjuhász.


Melyik a jobb házőrző? Itt pl. egyértelműen a komondort mondanám. Tanítás nélkül, ösztönösen végzi ezt a feladatát. Már a mérete is riasztó, továbbá rideg tartású fajta, kint a pusztában télen-nyáron is őriz. Falkában és egyedül is. A németjuhász sem rossz házőrző, de a komondor nyomába sem ér. Persze itt is el kell mondani, hogy egyedfüggő, de mint fajta, a komondor jobb házőrző, jobb területőrző. Ez az ősi feladata.


Melyiket lehet tanítani?

Mind a kettőt lehet. A németjuhász gyorsabban tanul, mivel szolgalelkű fajta. Lesi a gazda kívánságát. A komondor egy sokkal önállóbb, öntudatosabb fajta és hamar megunja a dolgokat, amiket értelmetlennek talál. De lehet elérni szép eredményeket, de a németjuhász ebben biztosan jobb.

2014. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem a fontos hogy a gyerekeim tudják tanítgatni,(ezt akarták mindig)meg azt hogy ők le nem szállnak a kutyáról,de amugy kössz a kommentet Német Juhászt fogok nekik venni,amugy csak azért kérdeztem mert mind 2-ről jót és rosszat hallodtam,és lehetetlen volt eldöntenem
2014. júl. 26. 01:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyerekek mellé én mondjuk nem kimondottan ajánlanám egyiket sem - talán a németjuhászt picit jobban, de annál is vannak azért jóval családbarátabb fajták (retrieverek, pointerek, labradok, de akár a vizsla is). Arra vigyázni kell, hogy mára sajnos annyira túltenyésztett fajta, hogy a kutya tulajdonságai igen nagyban függnek a szülőktől. Ilyen ebet nem a piacon meg apróhirdetésből vesz az ember, ezt azért ne felejtsd el.
2014. júl. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
11-12évesek már ugyhogy nincs baj mert 6 éves melledt is láttam mar
2014. júl. 27. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!