Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyama...

Hogyan szoktassam le a kutyamat arrol hogy ne tamadjon ha fenyitem?

Figyelt kérdés
Van egy 2 eves vizsla kutyam aki mindenkivel nagyon baratsagos,jatekos,csak egy baja van hogy amikor valami rosszat csinal es pl:megfenyitem valami bottal vagy a sepruvel rogton betamad.... Masban mindenben nagyon szofogado,csak azt nem ertem miert van ez?? Elvileg ugyanis en lennek a falkavezer vagy mi:) Ugyanez a helyzet az evesnel is,addig hozza sem nyul az etelhez amig nem engedem meg neki,de ha mar az ove en a kozelebe sem mehetek.Nem tudom mit kene tennem hogy leszoktassam errol a viselkedeserol:(
2014. júl. 27. 16:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hat nallunk a vizes dolog tuti nem jonne be mert imadja a vizet:D Epp az elobb hoztam haza a setalasbol ahol talalt egy pocsolyat es rogton belefekudt....:)Ha locsolok a kertben szaladgal oda ahova megy a vizsugar.
2014. júl. 28. 13:52
 12/14 sippara ***** válasza:
0%

"Nem lengetni kell az a seprűt hanem jól odavágni neki ha morog pl a kaja miatt. Jelenleg üres fenyegetés csak amit csinálsz! Egyszer kétszer alaposan elvered és egyből tudni fogja hol a helye!"


Nem, akkor vagy félni fog, vagy agresszív lesz. Attól függ, mennyire tökös a kutya, és mennyire látja gazdin, hogy azért veri, mert egyéb eszköze sajnos nincs.


"A kutyák egymás közt is így rendezik a dolgokat, ha az egyik nem ismeri el a másik vezérségét akkor jól megszorongatja a nyakát meg véresre tépi,sőt van hogy ki is nyírják egymást, szóval egymást is így "nevelik"."


Nem, ezt az idegileg labilis, nem beszámítható kutyák csinálják, akiknél az ilyen mértékű agresszió és instabilitás születési RENDELLENESSÉG. Normális kutya nem tép véresre egy másikat nevelés címén, ugyanis abban ő is megsérülhet, ami nem jó a falkának, ezt pedig egy normális kutya felfogja.


Nem baj, ti pont tipikus esetei vagytok annak az emberszabású állattartónak, akinek a kutyája "öreg korára meghülyül" (értsd: végre összeszedi a bátorságát), és az egyik seprűs akciónál gazdi karját letépi seprűstől, aztán szépen kiharap 2-3 kényelmes darabot az arcából. Őt elaltatják, de legalább nem szenved tovább, ti meg remélhetőleg éltek még pár évet fél karral és a sebekkel az arcotokon. Mindenki nyer.

2014. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
40%

Jó akkor a nagyotmondáson kívül van konkrét gyakorlati tanácsod is? Mert a "legyél falkavezér" az nem az. Azt el kell érni, és a kutya két dologból ért, a fenyítésből és a dicséretből. Gyengébb ijedős kutyánál elég a fenyítés elvi lehetősége is ,de keményebb egyednél oda kell hatni rendesen.


Nem ideggyenge az a kutya amelyik megtépi azt a kutyát amelyik megkérdőjelezi a vezérségét és a morgás vicsorgás figyelmeztetés ellenére nem tágít. Utána jön egyből a fizikai támadás a rendbetétel ami gyakran komoly sérüléssel jár. Megvannak a fokozatok . Itt is megvoltak ,a gazda részéről a fenyegetések a beígért verés és erre a kutya reakciója hogy úgy se mered, mert megijedsz egy morgásomtól! Na ilyenkor kell beváltani a fenyegetést ,mert különben nem vesz komolyan az állat.

2014. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék milyen lelki kapcsolatot tudtál kiépíteni a kutyusoddal – valóban szereted ?

Családtagnak tekinted a kutyád,vagy csak ház őrző,vagy valaki akin a napi stresszt,frusztrációt levezeted ?

Semmilyen állatot nem lehet testi fenyítéssel,félelem keltéssel nevelni.

Ha a kutyád ,gyereked nem fogad neked szót Te vagy a hibás.

A kuytasuli 90%-ban a gazdiknak szükséges !!!

Csak nagytestű kutyáim voltak( kutya 50kg,én 48kg,160cm) és a legtöbb, hogy úgy tettem ,mint a mama kutya megfogtam a grabancát megrángattam erélyesebb hangon szóltam rá, de nem kiabálva és lenyomtam a nyakát a földre (1perc) Maradnia kellett lefeküdve még egy kis ideig és nem csatlakozhatott a haverjaihoz.

A kutya legnagyobb büntetése,ha kizárják a falkából.



Van sok letölthető könyv, de javaslok kutya sulit,bandázást a környékbeli kutyásokkal stb.

[link]


JAN FENNELL KUTYAPSZICHOLÓGIA

[link]

2014. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!