Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többkutyások, kutya etetés!...

Többkutyások, kutya etetés! Most akkor melyik elmélet a helytálló? A nyugodtabb vagy a magasabb rangú kapjon előbb?

Figyelt kérdés
Elég eltérőek a vélemények, van aki szerint pont az etetéssel lehet szépen alakítani a falkasorrendet, de mi van akkor, ha az a kutya, akit én a legmagasabbra akarok tenni hisztizik kaja előtt? Nyilván nem őt fogom jutalmazni a hisztijéért azzal, hogy elsőnek kap, hanem a nyugisabbat. Ti hogy csináljátok?
2014. júl. 28. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a következő a menete az etetésnek: az egyik kutya idősebb, a másik pedig fiatalabb, az idősebb ivartalan kan, a kicsi hamarosan ivartalan szuka.

A táljuk nincs előttük egész nap, hanem el van téve, tehát vacsiidőben amikor én bemegyek kiosztani az adagokat, mindkét kutyát leültetem. Amíg megy a nyekergés meg a dürcögés, addig ott ülnek, ha megnyugodtak, lerakom a tálakat a helyükre (az udvar 2 pontján). Mindig az idősebbet hívom először enni, leültetem és ha nyugodt, akkor ehet. Utána jön ugyanígy a kicsi.

Nálunk már megszokott ez a rituálé, így ritka a hiszti (böjtnap után szokott néha lenni egy kicsi), viszont a falkasorrendet részben rájuk hagytam. Illetve minden igyekezetem ellenére fél éves korára kiderült a kicsiről, hogy sokkal dominánsabb a kannál, a kan pedig elfogadta a helyzetet, úgyhogy így maradt.

2014. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 kutya van. Nálunk mindig is csak is és kizárólag este van etetés, nyáron 7-kor, télen fél 4-kor. A nagy kan, van egy tacsi lány és egy fél éves kis kanunk, amire mindenki azt mondta, hogy majd a nagy kan meg fogja ölni, főleg, ha a kajájáról van szó. Nem! Nálunk nem így vannak nevelve a kutyák. Mindegyik egyformán kap kaját, és a kicsi is a naggyal eszik egy tálból!!! Nem morog rá, mert tudja, hogy a kicsiknek mindig többet adunk, úgyis meghagyják és az is az övé lesz. Nagyon fontos, hogy nem szabad csak 1 kutyát kisajátítani, szeretgetni, jobban simogatni, többet neki jutalomfalatot adni! Nálunk nincs kutyahiszti, mert egyszerre kapnak enni ugyanazt. Ha csontosztás van max arra figyelek, hogy a nagy kapja a nagyobb csontokat.
2014. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Heló!



Nekem van egy 4 éves Amstaffom, és egy 11 hetes kis Amstaffom, én úgy csinálom, hogy először a kicsinek adok, hogy ne mennyen oda a nagyhoz, megette, beteszem a helyére, és megy aludni, utánna a nagynak adok kaját, és így, remélem segítettem, heló!

2014. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Így van, az előttem szóló jól leírta! Nálunk is ugyan így megy!
2014. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem "falkavezérkedek". De valahányszor újabb, fiatal kutya került a társaságba, mindig a rangidősnek tettem le a tálját először.A legfiatalabb kapta meg utoljára. És ez a sorrend mindig be volt tartva. Ezelőtt 30 évvel még nem falkavezéreztek a kutyások.
2014. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindegy minek hívjuk, így tudtam legjobban megfogalmazni. Neked is köszi a választ!
2014. júl. 28. 10:14
 7/15 anonim válasza:
100%
Egy nap egyszer kapnak, így este kilenckor van etetés. November óta már csak két kutya van, előtte hárman voltak. Hívom őket, odasétálunk a pinceajtóhoz (mindig ott kapnak enni, ha nem esik az eső), leültettem őket. Lemegyek az előre kikészített tányérjaikért. Aki aznap este a legjobban viselkedett, az kap enni először. Aki izgága, nyugtalan, azzal várok, amíg megnyugszik és csak utána adom neki oda az ételt. Fontos a következetesség.
2014. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki külön boxban eszik. Teljesen változó sorrendben. Még sosem foglalkoztam ilyen tudományosan az etetés kérdésével:)
2014. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: na én is így csinálom. Röhejes módon az ideiglenes kutyáim pár nap alatt megtanulják, hogy kaja előtt nyugi van, és az egyik saját kutyám is, de a másik az egy igazi marharépa. Totál rápörög a kajára, idő kell, hogy megnyugodjon. Bár neki engedek meg a legtöbb mindent, meg ő a legjobb kutya a csapatban, de ő kap az izgatottsága miatt utoljára.
2014. júl. 28. 10:20
 10/15 A kérdező kommentje:
*Mármint utolsó előtti.
2014. júl. 28. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!