Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többkutyások, kutya etetés!...

Többkutyások, kutya etetés! Most akkor melyik elmélet a helytálló? A nyugodtabb vagy a magasabb rangú kapjon előbb?

Figyelt kérdés
Elég eltérőek a vélemények, van aki szerint pont az etetéssel lehet szépen alakítani a falkasorrendet, de mi van akkor, ha az a kutya, akit én a legmagasabbra akarok tenni hisztizik kaja előtt? Nyilván nem őt fogom jutalmazni a hisztijéért azzal, hogy elsőnek kap, hanem a nyugisabbat. Ti hogy csináljátok?
2014. júl. 28. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyszerre van evés, nem sorrendezek ebben. Lerakom a tálakat, addig mindenki vár valamelyik másik szobában, és ha kellően nyugisnak ítélek mindenkit, akkor mehetnek enni. Tudják, hogy kinek hol a helye, rástartolnak a saját táljukra, nincs hiszti. Ha valaki hajlamos eltévedni, mert még új, akkor azt odavezetem a helyére, legkésőbb a harmadik napra már tudja, mi a rend.
2014. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam viszonylag egyszerű. Az egyik kutya nagyobb, idősebb és nyugodtabb. Ő kap először.

A kicsi meg 1 mp-re rá. Aztán meg a macskát kiszedem a nagy tányérjából, beviszem a helyére és megkapja ő is a kaját.

2014. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is egyszerre esznek sose törődtem azzal, hogy melyik kapjon előbb.

Nálunk a szuka fiatalabb mint a kan. Amikor a szuka kicsi volt előfordult hogy odament a fiúhoz, és beltúrt a tányérjába. Akkor a fiú helyre tette, és azóta semmi gond. Mindketten tudják a szabályokat, meg azt is hogy érdemes betartani.

2014. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 sippara ***** válasza:
Hát amelyik kutya hisztizik kaja előtt, azt én nem raknám előre, pláne, ha saját, mert murvára nem érdemli meg. Nálunk hiszti (már) nincs, de amíg volt is, inkább Luna nyűgött a husiért, annyi szerencsém volt, hogy amúgy is ő kapott volna később :)
2014. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

Először is falkasorrendet nem lehet alakítani. Te lehetsz a falkavezér, de nem mondhatod meg a kutyának, hogy ő hol helyezkedjen el alattad. Belepiszkálhatsz, és ha te vagy a falkavezér, akkor szót fogadnak neked, de ez nem jelenti azt, hogy megváltoztattad a dolgot, ne legyél naív. A kutyák nem hülyék, tudják melyik az okosabb, erősebb, idősebb, vagy akármi, ami alapján eldöntik a helyüket, és ezt te nem tudod kimosni az agyukból. Szerintem ez rettentően nevetséges, a legmagasabb szintű szétgörcsölése az egész falkavezér mizériának. Miért nem lehet hagyni a dolgokat a maguk természetes módján lefolyni, és csak élni szépen az életed, miért kell mindent mesterségesen csinálni? Lassan már levegőt sem fog venni szerencsétlen kutya természetes módon, mert a tudósok kitaláltak valamit, ami jobb...

Én kiteszem a kajájukat, mindegyik odaül mellé, és sorrend szerint kapnak engedélyt. Ez így megy évek óta. Aztán már a legidősebb kutyám 13 éves és hát erősen hanyatlik. Biztosra veszem, hogy már egyik kutya sem gondolja magasabb rangúnak, nem hülyék, és én sem erőltetem rájuk, csak azt várom el tisztelettel bánjanak vele. Ennek ellenére ugyanúgy kapnak enni mint eddig, szimplán megszokásból. Ha olyan kedvem van, akkor gyakorlok velük egy kicsit, hosszan megváratom őket, fel-alá sétálok, vagy különböző sorrendben adom ki parancsokat. Mindig teljesítik, de ettől még a rangsor nem fog megváltozni, és eszemben sincs ezzel próbálkozni. Valójában szerintem a kutyáim magasról tojnak arra, hogy miként találom fel az ételüket. Biztos nem túl tudományos, meg tükörsulis meg még nem tudom milyen, de mi még mindig élünk és sosem volt semmi problémánk.

2014. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!