Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónapos kuvasz, illetve...

Két hónapos kuvasz, illetve kaukázusi kiskutyáknak naponta mennyit kell adni enni és milyen eloszlásban?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy naponta hányszor és egyszerre milyen mennyiséget? Vagy h naponta mennyit.

Van h száraz tápot kapnak, van h én főzök nekik (ez általában vmilyen hús + rizs vagy tészta, opcionálisan még vmilyen zöldség is bele, tojás, stb.), ezért külön-külön is érdekelne h melyikből mennyi az optimális mennyiség.

Előre is köszönöm!



2014. júl. 28. 21:47
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Akkor hogy világos(abb) legyek.

Elsősorban az olyan konkrét tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, mint amit az utolsó válaszoló is leírt (köszönet érte!). Mert nagy átfogó elméletekkelmeg általánosságokkal nem tudok mit kezdeni. Helyesebben azokat én is ismerem, 20 éve vannak kutyáim, csak eddig ilyen - nagytestű, juhász, az átlagkutyáktól sok mindenben eltérő - kutyáim még nem voltak. Ezért tettem fel a kérdést.

#9:

"Ja egyébként a rendkívül érdemi "Ha megfelelően fejlődik, akkor elegendő kaját kap." tippet köszönöm. Máris előrébb lettem vele." -- ööö... ezt én szarkasztikusan írtam. Vagyis pont fordítva értettem. H ezzel nem lettem előrébb. Mer az én elgondolásom szerint épp a megfelelő kajától fog fejlődni a kutya, nem fordítva. És nincs kedvem tesztelgetni a kajákat rajta.

A linket viszont köszi, elolvastam. De csak megerősített (a prey-modell), h jól gondolom ha magam állítom össze neki a kaját. És elhiheted, h nem vackokat kap. Annyit azonban segített, h innentől még változatosabbá teszem az étrendjét.

Mondjuk vicces, h a cikkben írtak is (húst, belsőséget, csontot) meredek ellentétben vannak a tápok alapvetően növényi összetételével (amiről a cikk le is beszél). Pluszban érdekes, h a cikk a nyers hús etetését javallja, amit ha itt leírnál, azonnal nekedesnének a kutyatudorok, h azt miért nem szabad. :)

Ám a megfőzésben igazad lehet. Valahol azt olbastam, h elég csak félig megfőzni is, akkor azért a zöm tápanyag benne marad. Lehet ezentúl így teszek.

Egyébként nem tudom mennyire jött le, de a tápok összetételével az azon való meglepődésemet próbáltam illusztrálni, hogy ezek mindössze max 8%-nyi hús(szátmazéko)t tartalmaznak. Dacársa annak, hogy mindenhol az jön szembe velem, h a kutya alapvetően ragadózó és húsevő lenne. (Amivel amugy mernék vitatkozni, mert a farkas ugyan ragadozó, és minden kutyaféle vadászik falkában, de a zöm - sakálok, hiéna, vadkutyák - azért alapvetően dögevő. Persze az is hús, de mégse ugyanaz, mint a ragadozás. De ezt hagyjuk.)

És a konyhai maradékkal is maradéktalnul egyetértek. :)

Azt meg meg sem merem említeni, amire ilyenkor azért szokás célozni, hogy a tápok előtti világban is voltak kutyák. És ahol ezeket tartották, kitenyésztették, aligha Chappyval etették őket. De még azt se gondolom, h a gazda minden nap lőtt nekik egy nyulat vagy fácánt. Azt ették. ami volt, ami maradt, amit lökött nekik a gazda. Ettől maradtak szilaj, kemény, jó értelemben vett igénytelen kutyák.

De lényeg h megkaptam a szülséges válaszokat, úh köszönöm mindenkinek!

2014. aug. 5. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!