Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit tegyek?

Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egésznap esik az eső szüntelenül, de nekem a kutyát kikell vinnem ha nem sétálni akkor az udvarra mert most tanítom szobatisztaságra (yorkshire terrier vagy bolognese)

de ha esik az eső akkor mit csináljak?


Másik eset ha tél van és mindent beborít a hó akkor is mit csináljak?


2014. júl. 29. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

A kutyák jobban tolerálják az esőt és a havat, mint te. Max nem annyi ideig vagy kint vele, mint jó időben.

Ha elázik, bementek és megszárítod.

2014. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elég hülyén írtam ezt a kérdést ezért elnézést....

és kb mennyi ideig legyek kint velük esőben és hóba?

2014. júl. 29. 14:05
 3/9 sippara ***** válasza:
Hát remélhetőleg a kutya igazi lélegző élőlény lesz, s mint ilyen, nem lesz cukorból, így nem nagyon árt neki az eső sem. Ha túl hideg/meleg van, akkor annyit vagy lent a kutyával, amennyit ő bír, télen esetleg adhatsz rá ruhát, ha muszáj többet lent lennetek.
2014. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen igazi kutyák :S nem értem miért ne lennének azok ...

őm... én úgy vagyok vele , hogy a kutya az legyen kutya ne baba

nem támogatom azokat akik öltöztetik a kutyájukat mert az a kutyának lesz rosszabb

+ gátolja a kutya szabad mozgását...

2014. júl. 29. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer fázik, akkor fel kell öltöztetni, ez nem divatkérdés. A legtöbb dobit, pitbullt, miegymást például muszáj kabátban hordani télem, mert befagy a szőrtelen valaguk, hiába "nagyon kemény" kutyák. Amíg mozognak, addig persze nem feltétlenül, de ha valami program van, ami nem egy óra folyamatos rohangálás, hanem mondjuk ácsorogni kell valahol a hidegben, akkor jó az a kabát. Kicsi kutyákra szintén nem árt, mert hamar áthűlnek. De ezt majd kitapasztalod. Mindenesetre szerintem jobb kabátban hosszúkat sétálni, mint anélkül rövideket. Ha jó a cucc, akkor nem zavarja a kutyát a mozgásban se.
2014. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy könnyű esőkabát azért abban segíthet, hogy ne olyan gyorsan ázzon át a kiskutya. Az említett fajtáknak azért elég lágy a szőrük.
2014. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettek köszönöm :D
2014. júl. 29. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Két staffim van, ők télen folyamatosan remegnek, az útpadkánál nem ülnek, hanem a fázós valagukat lebegtetik a levegőben. :D A hasukon semmi szőr nincs, így kénytelen vagyok rájuk pulóvert adni, hogy legalább a hasuk ne fagyjon meg. Ennyire kemény harci kutya a staff. :D

Egy ekkorka kutyának, mint amit leírtál, sokkal közelebb van az alváza a földhöz, mint pl. az enyéimnek. A szőrük sem olyan, mint a jegesmedvéé, ezért ha már nagyon hideg van, szerintem adj rá valami egyszerűbb ruhát, nem kell feltétlenül megvenni a legdrágább hegymászó kabátot. :)

Az eső normális esetben nem zavarja a kutyákat, az enyéim kifejezetten imádják.

Attól még, hogy kistestű kutya, ugyanolyan strapabíró a szervezete.

2014. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem bár egy kicsit félreértettetek azért nagyon hasznos válaszokat írtatok köszönöm :d
2014. júl. 29. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!