Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell összeszoktatni a...

Hogyan kell összeszoktatni a meglévő nagy kutyát a kiskutyával?

Figyelt kérdés

Van 1 nagy német juhász kutyám, és vettem mellé egy kis rottweilert. Nem nagyon akarnak megbarátkozni, nem is mertem még közvetlen közelbe engedni őket. Csinaltam ugy, hogy a nagyot pórázra tettem, a kicsit meg a kezemből oda nyujtottam a fejéhez, de mindig odakapott.

Ötleteket kérek, hogy lehetne őket összeszoktatni.


2014. júl. 29. 17:29
 1/4 sippara ***** válasza:

Új kutyát CSAK normálisan nevelt, szocializált kutya mellé viszünk. Minden másnak az az eredménye, ami most nálatok történik. Három lehetőséged van:

1.) Építesz egy időgépet és egy-két évvel ezelőtt elkezded nevelni, szocializálni az njt.

2.) Valamilyen eszközzel hirtelen a fejedbe versz annyi tudást, amivel meg tudod oldani ezt a problémát, meg az összes többit, ami az alapproblémából fakadni fog

3.) Felkeresel egy házhoz jár trénert, aki először rendbe teszi a nagy kutya szociját és nevelését, aztán elkezdi a kicsiét, és összeszoktatja őket.

2014. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg semleges területre viszi valaki a nj-t és oda viszitek hozzá a kicsit. A házban kertben ahol van mégis csak úgy érzi hogy az ő területe.

Egy próbát megér.

2014. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kölyköt tedd le a földre, a németjuhász pórázát szintén. Nem fogja bántani, normális idegrendszerű kutya nem bánt kölyköt vagy olyan kutyát, ami megadta magát. Ha nagyon aggódsz, tegyél rá szájkosarat, de semmiképp se legyen ölben a kölyök, vagy feszes pórázon a másik.
2014. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imola Ágnes ***** válasza:
A nagyot kellett volna megnevelni, mielőtt kicsi jön a házhoz. Normális kutya nem bánt kölyköt. Ugyanakkor a póráűzon való ismertetés mindíg problémás, csak ugy lehet ha a póráz közben egyszer sem feszül meg. Feszes póráz feszültséget ad át a kutyának, sokkal valószínübb a támadás. normális kutyánál ugy történik, hogy kiviszed mindkettőt egy semleges területre, lerakod a kicsit, és odaebngeded a nagyot.
2014. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!