Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi hány gramm kaját (milyen...

Napi hány gramm kaját (milyen jellegű kaja a legjobb) kell adni egy 5 hetes rottweilernek? Tejet adhatok neki?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Tejet semmiképp!!!!!!!!!!!!!!Menni fog a hasa!De annak a kicsinek még szopcsiznia kéne!!!Vagy meghalt az anyja???
2010. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk is volt egyszer 4 hetes kutyusunk, korán leválasztották. Cumisüvegből etettük bébitáppal. Gyógyszertárban lehet venni olyan bébitápot ami ilyen anyatejpótló szerűség is, olyat vegyél neki, és cumisüvegből etetsd, de rakjál félig szilárd tápot, majd lassan szoktatasd át!


Tejet semmiképp ne adj neki, nem tesz jót!

2010. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni kutyatejpótló tápszert, abba beleásztatva prémium minőségű puppy tápot.. mondjuk ezzel:))) tejet felejtsd el szerintem is.
2010. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
de lehet már magában megeszi a tápot... mindenképp prémium kategoriát válassz, etetési útmutató ott van a zsák oldalán
2010. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem halt meg az anyja, csak nem tudjuk elhozni csakis hamarabb 2 napon belül lenne 6 hetes. Rá vagyunk szorulva hogy elhozzuk, hisz az ország egyik végéből a másikba kell mennünk.

2010. jan. 11. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Minőségi kölyök tápot vegyél neki!


Ezt vagy úgy készítsd el, hogy egy befőttesüvegbe raksz vmennyit pl. egy befőttesüveg negyedének a felét (ez kb. egy etetésnyi adag). Önts rá annyi vizet, amennyi ellepi zárd le és amikor megdagad villával nyomkodd szét, figyelj, hogy nedves, kicsit pépesebb, mint szárazabb legyen.


Naponta 4x-5x adjatok neki enni, amit meghagy dobjátok ki.


Lehet nem fogja megenni, ha csak sima vizet öntesz rá, ezért vegyetek állatos boltban vagy állat patikában kölyköknek való tápszert és vagy azzal öntsétek le a tápot, vagy a vizes táphoz adjatok bekevert tápszert az íze végett.


Egyébként az anyakutya gazdája megkezdte már az elválasztást? Kapnak már szilárd táplálékot a kicsik?


Én a kölyköket 3 hetesen szoktam kínálgatni darát, tápszerrel, vagy vízzel pépesített táppal. Felváltva esznek és szopiznak, majd folyamatosan csökken a szoptatások száma.


Ha nagy az alomszám, akkor 5-6 hetesen szoktam őket teljesen leválasztani a szoptatásról.


Szerintem is borzasztóan kicsi még egy 6 hetes kutya, hogy új gazdához kerüljön.


Az anya gazdáját kérdezd meg, hogy eszik-e már a kicsi és ha igen mit.


Ha még nem kezdte el leválasztani, akkor sok jóra ne számíts...

2010. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Egyébként borzasztó, hogy ilyen hamar odaadják nektek a kicsit...

Gondolom nem vmi "jó helyről" van...

Kívánom, hogy így oltások stb... nélkül ne legyen semmi baja ennek a szegény csöppségnek.

2010. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A kicsiket már szoktatják tápra, nem érzem hogy probléma lenne, jó gazdik leszünk ebben biztos vagyok!

Már szárazat pépesítve kapnak.

2010. jan. 11. 13:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon korai még 6 hetesen elhozni? Láttam videókat 6 hetes rotikról, és nem tűntek olyan kicsiknek?
2010. jan. 11. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 6 hetes kiskutyának még mindenképpen az anyja mellett van a helye, függetlenül attól, hogy eszik-e már szárazat. Rengeteg dolgot csak az anyjától és a testvéreitől tud megtanulni, tőled soha, és ezt nem rosszindulatból írom.
2010. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!