Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pont a barátom kutyáját...

Miért pont a barátom kutyáját nem kedvelem?

Figyelt kérdés

Világ életemben imádtam a kutyákat, kicsiket, nagyokat, rövid szőrűt, hosszú szőrűt, nyugodtad vagy pörgőset.


A barátomnak is van kutyája, mikor megismerkedtünk, az első hónapokban imádtam, tényleg.

Aztán egyre jobban kezdtem azt érezni, hogy mindenkinek csak ez a kutya a legfontosabb, a többi (például) kóbor kutyával nem törődnek egy fikarcnyit sem, számukra ő a tökéletes, mindegy, hogy milyen kárt csinál, mindenen mosolyognak.

Nem szólnak rá, nincs nevelve, akaratos, makacs, mindig az van amit ő akar, nem lehet úgy enni, hogy ne legyen nyál a kaja, de ha én rá merek szólni, még én vagyok a k.cs.g

Bundás, de 3 éve nem volt alaposan megfésülve, össze-vissza kap enni, ahogy esik, pedig megkapja a legjobb tápot. Sétálni én vittem el egyszer, meg mindig kiengedik az utcára, ha nem így van, a kutya hisztizik, tombol, hogy márpedig ő akkor is ki akar menni.


A barátomat is megkértem valamelyik nap, hogy ne aludjon bent a kutya (mert 6 éven keresztül kinti volt, csak amióta járt más kutya is a házban, azóta bent van, meg mert csak ennyi foglalkozás van vele, hogy bent alszik a szobába)

Szóval szépen feltakarítottam mindenhol, a hátam utána majd' leszakadt (nem bírom a sok hajolgatást), allergiás vagyok, és éjszaka rosszul alszok, mert a kutya zavar.

Nekem is van kutyám, vele is alszok, tőle is hapcizok, de ő valahogy nem zavar, plusz ha allergiázni akarnék éjszaka, akkor itthon is megtehetném..


Nem is feltétlenül a kutya iránt érzek rosszul, hanem inkább, hogy hogy vannak vele, vagy nem is tudom, de engem zavar hogy mindig az van amit a kutya akar, megy a kifogás folyamatosan..


2014. júl. 30. 09:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Na tökéletesen elrontottam a leírást..szóval megkértem a barátomat, hogy vigyük már ki, és természetesen a kutya nem ment, (hiszen hol hallgat a gazdájára..), így bent maradt..

Persze, ha nem vagyok ott, akkor nincs bent a kutya érdekes módon, csak néha-néha. Ha meg ott vagyok, akkor mindig bent van..

Persze, kajálás után egy csomószor ki van engedve, vagy be, hogy futkározzon fel-alá a lépcsőn. A kutya apja gyomorcsavarodásba aludt el, 4évesen. Talán figyelni kéne erre, nem? Az anyukája pedig szívbetegségben, a szobában a klíma alatt néha úgy veszi a levegőt, hogy sípol. Szerintem ez nem normális, hogy a "gazdi" nem ismeri fel, hogy milyen rosszat tesz ezekkel, nem?

2014. júl. 30. 10:03
 2/11 anonim válasza:
Hat probald megszeretni. Vigyel csontot es finomsagokat neki, biztos o is megszeret es te is jobban kijosz vele es simogasd es jatszodj vele.
2014. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szépen ülj le a barátoddal ezt megbeszélni, mondd, hogy nem kioktatni meg kötözködni akarsz, csak nagyon aggódsz a kutyusért. Mondd, hogy aggasztó dolgokat találtál a neten (mutass meg neki bélcsavarodásos eseteket, szívbeteg kutyákat) és rettegsz, hogy a kutyusuknak is ilyen baja lesz, mert hasonló jeleket mutat. Ha jó színész vagy, még pityereghetsz is, hogy téged nem vesznek komolyan a többiek, pedig te úgy aggódsz és csak a legjobbat akarod neki :D


A nevelésben meg legalább TE legyél következetes, akkor legalább téged fog valamennyire tisztelni.

2014. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

lassan 3 éve ismerem a kutyát...mindig adok neki finom falatot, természetesen a barátom az én kutyámnak soha, mert önző ember..


Én nem tudom nevelni, rám nem hallgat. Egyébként ha a párom rá akar ütni a fenekére (mert mondjuk már félórája ordibálunk a kutyának, hogy jöjjön vissza az utcáról), akkor a kutya odakap. Szóval annyira meg van nevelve, komolyan, tanítani kéne...De egyébként itt legfőképpen azzal van a bajom, hogy direkt mindenki akkor engedi be, amikor takarítok, vagy mondjuk ki kéne aludnom magam, de ha meg nem takarítok, az a baj...

2014. júl. 30. 11:45
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenki azt hiszi ott, hogy attól lesz felelős, és jó gazda, ha megveszi neki a legdrágább tápot, meg éjszakára beengedik a szobába.

Az, hogy esetleg egy-egy sétát megejtsünk, esetleg heti 1x jól átfésüljük a szőrét, vagy játszunk vele félórát, az már minek. Párom állítása szerint a kutyát simogatni nem is kéne, az csak nekünk kell, de nem értem, hogy nem veszi észre, hogy úgy néz a kutya rá, mint az Istenre, ha simogatja..mindig mondja, hogy mennyire szereti, pedig egyre jobban kételkedek benne.

2014. júl. 30. 11:48
 6/11 sippara ***** válasza:
100%
Szerintem neked a pároddal van bajod, nem a kutyával.
2014. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rendes felnőtt ember módjára,le kell ülni és megbeszélni,hogy a kutya csak 1x kapjon enni 1 nap, legyenek vele következetesek,orvosi kivizsgálás sem ártana neki,meg egy kozmetika.


A kutyasulit meg még felvetném nekik.

Egyszer el fogják ütni,elviszik,megmérgezik amiért az utcán van,ezeket is elmondhatod.

Az,hogy felétek kap,nem normális. Jól írtad a kutya neveletlen és elvan kényeztetve.

Viszont párodék téged sem tisztelnek,hogy ha takarítasz akkor beengedik a kutyát.


Én mindenkivel elbeszélgetnék,mert igazából nem a kutyával vannak gondjaid,hanem az emberekkel.

Előbb beszélj mindenkivel,majd a kutyát rendbe lehet tenni.

2014. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem lehet beszédben elmondani, mert a falkavezérség "hülyeség"...(mármint állítása szerint).

Olyan dolgokat csinálnak tényleg, ami a kutyának rossz, de hiába mondom, süket fülekre találok..

Egyébként nem akarom, hogy legyen a kutyának baja, mert nem az a célom, de kívánom, hogy valamilyen módon a sors juttassa el a tudatba, hogy ez így nem mehet tovább.


Mindenki arra törekszik, hogy tovább éljen, holott külső szemmel nézve pont az ellenkezőjét csinálják. Tényleg egyszer vagy megmérgezik, vagy elütik, mert felelőtlenek.


Nem baj, a másik (kevésbé szeretett) kutya is kiszökött, megmérgezték, ez lett a veszte. Tanult a gazda a hibából?? ugyan...

2014. júl. 30. 14:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Kutyasulira nincs ideje a gazdinak..
2014. júl. 30. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig vhogy jobb belátásra kéne bírni őket.
2014. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!