Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyamnak szeretnem megtarta...

A kutyamnak szeretnem megtartani a szuletesnapjat, hiszen 1 evet tolti es ez nagyon fontos szamomra. Hogyan kene megszervezzem?

Figyelt kérdés
Vagyis ugy ertem, hogy mit kene csinaljak? Milyen tortat csinaljak neki? SZEGITSETEK.. koszonom elore is.

2014. júl. 30. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
nem hiszem hogy a kutyának ilyen felhajtás kéne, fel se fogná mi történik körülötte, inkább adj neki egy szaftos csontot
2014. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Kutyának való pástétomot belepasszírozhatsz egy kisebb torta vagy kuglóf formába. Beteszed hűtőbe, szépen megdermed, tálalás előtt fél órával kiveszed (hogy ne legyen nagyon hideg).


Rizses húst is süthetsz neki! Fűszerek nélkül! Ezt úgy kéne, hogy veszel például egy kis csirkemellet vagy darált húst és egy kis belsőséget (máj, tüdő, stb.). Ezeket először fazékban nagy lángon körbe sütöd, majd fedő alatt megpárolod, úgy, hogy majdnem puha legyen. Fog levet/zsírt is ereszteni. Ha kell, pici vizet önthetsz hozzá. Főzöl másik edényben rizst (fél kiló husihoz fél bögre rizs szárazon bőven elég lesz), leszűröd, lecsepegteted. Amikor a husi már megvan, lecsukod a gázt alatta és hozzákevered a rizst, apránként, ha nem kell nem muszáj az egészet hozzá keverni.


Ezt az egészet beleteszed egy formába (torta, kuglóf, őzgerinc, mindegy, csak ne tudjon belőle kifolyni a szaft). Ha akarod, sonkából vághatsz csíkokat és rácsmintában ráteheted a tetejére. Betolod a sütőbe és magas hőfokon (230-250 fok) megsütöd (30-40 perc alatt szerintem összesül). Ha félsz, hogy megég a teteje, tehetsz rá közben alufóliát.


Kiveszed, hagyod kihűlni, aztán tehetsz rá gyertyát, vagy akár valami díszítést még pl. tubusos sajtkrémből, ha azt szereti a kutyus :)

2014. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja azért olyan formát válassz, amiből könnyen ki tudod kanyarítani a cuccot.
2014. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A torta szerintem is kicsit túlzás, menjetek el kirándulni, szaftos csont, kis kolbászt, jutalomfalatokat adj neki(bár nem tudom milyen kutya, és eheti-e ezeket).
2014. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kutyát te ismered. Csinálj neki tortát a kedvenc kajájából (például virslikből). Vidd el valami jó helyre (kutyafuttató, olyan erdőrész ahol tuti nem jár vadász), hívj meg pár olyan embert akit a kutya szeret.

Ez neki is buli. Az egy évet valószínű nem érti, de azt, hogy buli van valamit ünneplünk azt igen. Pár év után már izgatotan fogja várni...

2014. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sima étkezési zselatinnal csinálj neki tortát, dobáld bele, amiket nagyon szeret. Én nyersen etetek, nálunk a tavalyiban volt máj, szív, zuza stb.

Beledobálod egy mélyebb tálba őket, berakod a hűtőbe és amint megdermed, már adhatod is.

A mienk így nézett ki, sajttal szórtam meg a tetejét:

[link]


Ez pedig az idei :D

[link]

2014. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én répatortát csináltam. Persze magunknak egy rendes tortaformába neki meg egy muffin formába csináltam. Persze külön tettem már az elején, így abba nem volt cukor meg eleve teljes kiörlésű lisztből csináltam. A tetejét meg répával díszítettem. Nagyon szerette. Szerintem néha ők is megérdemelnek egy kis kényeztetést.

2014. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Passsz....nálunk a kutya kutya és nem ember.Ettől még képesek vagyunk szeretni, tanítani, gondoskodni róla, csak tisztában vagyunk a tényekkel.
2014. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kutyának minden nap ünnep a gazdival :-) Nem hiszem ,hogy sokat értene belőle, én inkább Karácsonykor szoktam őket jobban kényeztetni, mert Ők is jobban megérzik ,hogy az a nap más, mint a többi. Otthon van mindenki, jó illatok jönnek a konyhából, fura fények a házon, dallamok, amiket az év többi napján nem hallanak. Szerintem ezt Ők is észreveszik. Tehát ha különlegessé szeretnéd tenni ezt a napot, az extra falatokon kívül bevethetsz mást is, ami nem megszokott, pl. elvinni olyan helyre, ahol még nem voltál vele.
2014. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!