Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazat adtok a vadászoknak,...

Igazat adtok a vadászoknak, hogy ha elengedi valaki szabadon a kutyáját erdőbe (magán erdőben) sétálni azt lelőhetik?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy vadásszal, és azt mondta mikor kérdeztem, hogy miért lövik le a gazdás kutyákat mikor sétáltatva vannak, azt felelte, hogy ha 50-100-150 méterre elengedik a kutyát, a vadász nem fogja látni a gazdát, és nem csoda, ha kilövik, mikor vadászterületen felügyelet nélkül lát rohangálni kutyákat!


Mikor mondtam neki a nyakörvet, annyit mondott, az semmit nem jelent, kóbornak számít, bármi van a nyakába, ha nincs gazdája ott!


Szerintetek jogos? Ti elengeditek erdőben messzire a kutyátokat mgaktoktól?



2014. júl. 30. 18:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a "B" bekezdés melyik része nem világos?
2014. júl. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az, ahol az van leirva: "Kiloheti."


Az a resz, amielyik alapjan jogot adna egy allampolgar tulajdonanak a megrongalasara.

(Tudod, magantulajdon vedelme, ha meg benne van a magyar alkotmanyban.)

A gazda megfelelo megbuntethetoseget megtalatam, de az nem ad jogot a rongalasra.


Komolyan irom, segits nekem, hogy megtalaljam.

2014. júl. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez a rendes vadászati törvény:

[link]


30. § (3)60 A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti


a) a vadat űző kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, illetve


b) fertőzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség.

2014. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!