Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre hogy fog reagálni a...

Erre hogy fog reagálni a kutyusom?

Figyelt kérdés

Van egy kiképzőnk, aki a klikkert és a hagyományos módszert vegyítve képzi a kutyámat.

Viszont meg akarok nézni egy másik kutyaiskolát mielőtt döntenék a váltásról. Ott viszont Nincs póráz, nincs ilyen jellegű fegyelmezés.

Ettől nem zavarodik össze a kutya? Biztos élvezné a sok kutya társaságát és szükséges is lenne, a kettőt párhuzamosan nem tudom vinni, így a végleges döntés előtt meg akarom nézni. (jelenleg "magánórákat" veszünk, viszont a szocializáció hiánya súlyos gond lehet...)

Mit tanácsoltok?


2010. jan. 11. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj a kutya nélkül. Úgy is fel lehet mérni hogy milyen iskola. De szerintem egy alkalomtól nem fog összezavarodni. Tuti módszer úgy sincs. Minden kutyának más használ, sőt olyan is van, hogy ugyannál a kutyánál különböző gyakorlatokra más használ.
2010. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

oK:)

Köszi. Azért akarom elvinni, legalább párszor, mert bár elégedett vagyok a kiképzővel, de ott csak egyedül van a kutyám, és nem akarom, hogy gondok legyenek később...

Ez még csak a kutyaovi része lenne egyébként.

2010. jan. 11. 13:25
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
A kutyát hat hónapos kortól szokás képezni, előtte van az ovi, ami viszont nem képzés csak egy szocializációt segítő folyamat. Elismerem hogy különféle módszerek vannak, de hat hónapos kor alatt még nem szokás képezni, semmilyen eszközzel! Épp elég dolga van a kölyöknek azzal hogy megismerje a világot, az otthoni tanítgatás ekkor még tökéletesen elég, nem kell neki még plusz feladat. Túlterhelheted vele, aminek az lesz a vége hogy elveszíti az érdeklődését, és passzív lesz a későbbi képzések során.
2010. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A klikkerrel képzem, azt nem 6 hónapos korban kezdik:)

Mostanában lett "bekeményítve".

2010. jan. 11. 14:35
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és most fél éves.
2010. jan. 11. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? Mit tanitasz neki?

Hat hónaposnál miért kell már bekeményíteni?

Az még kölyök. Csak játékos rávezetések vannak ilyen idős kutyáknál.

2010. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyát onnantól kell nevelni hogy hozzád kerül! Természetesen nem munkavizsgára. De alapvető dolgok, pl név, gyere ide, helyedre, nem szabad, pórázon séta, ül, fekszik, hozd ide, egyél stb! Nézz meg videóket a neten! Már pici kutyák labdára vagy jutalomfalatra mindenféle trükköt meg engedelmes feladatot csinálnak! És élvezik!
2010. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

németjuhász, a bekeményités pedig a póráz bevezetését jelenti egy feladatnál.

Egyébként munkavizsgára készülünk, de ez még nem komoly. Szépen tud mellettem jönni. Tudja az ül, fekszikkel még nem boldogultunk. Sokat játszunk, tulajdonképpen a tanulás is az neki.

Mivel klikkerrel tanítom, ezért biztos vagyok benne, meg látom a tekintetén, hogy EEZAAAAAAAAAAZ VÉGRE JÁÁÁÁTÉÉÉÉÉÉÉK:) MErt a virslisvödör ezt jelenti neki, meg a klikker.


Nem gondolom, hogy a másik módszer, amikor 8 hónapos koráig hozzá se kezdenek a munkához, és addig tök szupi minden,de utána meg belehúznak, belekeményítenek rendesen.

Itt meg van ideje a kutyámnak, hogy szépen felfogja a feladatot, mert semmi kényszer nincs.


De nem ez volt a kérdés:)

2010. jan. 11. 21:41
 9/9 A kérdező kommentje:
ja az utolsónak tökéletesen igaza van:) Nálunk ez megy. Kaja, és csinálja is:)
2010. jan. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!