Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a tenyésztőről?

Figyelt kérdés
LEmondja a saját maga álltal tenyésztett kutyát minden sz@rnak. Tilos másoknak mutogatnom meg csak lejáratom őt vele. Nem érdeklődik a kiskutya iránt már kb 7 hónapja. Felháborodott, hogy vettem dupla áron egy másik helyről kutyát mert az övé nem volt alkalmas tenyészkannak, hogy kiállításra hordjam. Ezért maradt ivartalanított hobby kan.
2014. júl. 31. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem tenyésztő, csak szaporító.
2014. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha elmondja minden szarnak, akkor miért problémázik, hogy másik kutyát vettél és állítasz ki?

Ő csinálta, ha valaki hibája, hát az övé, hogy olyan lett, amilyen.

2014. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban nem megfelelő jellemű/küllemű a kutya és ezt mondjuk már nála is lehetett látni, akkor bizony azt a kutyát nem kellett volna megtartania, azaz szelektálnia kellett volna. Sajnos sok tenyésztő nem szelektál, de én az ilyet nem is nevezném igazi tenyésztőnek.


Ennyiből, amit te leírtál, nem lehet mire következtetni (miért mond ilyet, stb.), hiszen nem ismerjük a kutyát születésétől, stb.

2014. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy nagy drágán eladta mint kiállítási minőségű és még hobbyra sem jó ( az anyjának elintézte a jó DP tesztet közben az anya meg C-s a valóságban)
2014. júl. 31. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
mi az, hogy még hobbyra sem jó??? Eleve kiállitásra kerestél kölyköt?
2014. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért nem jó hobbyra mert olyan szintű a diszpláziája, hogy fájdalmas neki a futkározás és játszás ( 18 hónapos) és igen tenyészkannak vettem mert szép volt kiskutyának és reméltem, hogy az is marad későbbre. Azzal nincs is baj, viszont van egy két szemmel látható problémája ( öröklött) gerincével, láb görbeség ... ami miatt nem tenyészthető.
2014. júl. 31. 17:39
 7/9 anonim ***** válasza:
A szerződésben nincs semmi a diszpláziával kapcsolatban?
2014. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
DP-re ki ad garanciát? nincs értelme, mivel nem bizonyitható az öröklött jelleg. Lehet szerzett is. ha ennyi gondja van a kutyának, ami igazolhatóan genetikai probléma, akkor miért nem kéred vissza az árát???
2014. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert bele írta a szerződésbe, hogy csak elvitel után 8 napig felelős érte meg a betegségeirét, utána már nem...
2014. aug. 1. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!