Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom összeszoktatni 8...

Just_kitta kérdése:

Hogy tudom összeszoktatni 8 éves kan spánielemet egy 3 hónapos szálkás szőrű tacskóval?

Figyelt kérdés

Pár hete hoztunk egy tacsit, és mivel lakásban nem akarjuk sokáig tartani, építettünk neki egy kennelt, amit takaróhálóval lefedtünk, hogy ne nagyon lehessen átlátni rajta, viszont ha nagyobb lesz ki szeretnénk engedni az udvarra, hogy több szabad területe legyen, de félek, hogy a spániel bántani fogja, mert nehezen visel el más kutyákat (és sokszor idegen embereket).

Hogy kezdjük el az összeszoktatást?



2014. júl. 31. 18:35
1 2
 11/17 anonim válasza:
sippara ne ízélkezz ismeretlenül. Igenis sok közöm ban a kutyákhoz. Nálunk nem azt jelenti a séta, mint a városi szonb állattatóknál. Itt a kutya akkor és annyit játszik a labdájával amennyit akar. A tanítása pedig nem függ össze a sétával. Annyit szaladgál a hatalmas udvaron amennyit akar és még így is van fölös energiája amit az errefelé sétának nevezett dologgal vezetünk le. Ilyenkor a közeli szabadidős parkba visszük, ahol akár úszhat. A kérdezőnek pedig sok sikert a két kutya összeszokatásához! Ha bármi problémád lenne, akkor nyugodtan írj! Szívesen segítek bármiben.
2014. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 sippara ***** válasza:

A következő dolgokat nem írja, akinek köze van a kutyákhoz:

" A németjuhász nem volt idomítva"


"egy tacskóban annyi energia van, hogy képtelenség házban tartani. Nem szobakutya. És hiába van hideg odakint, szívós állat. Jól érzi magát a térdig érő hóban is, imád alagutakat csinálni. Néha igaz, hogy kicsit didereg,"


" Illetve nem elég egy séta az energiájának levezetésére, legyen az akármilyen hosszú."


"mint a városi szonb állattatóknál."


"Annyit szaladgál a hatalmas udvaron amennyit akar és még így is van fölös energiája"


Ez öt baromság három válaszban. Mindegy, nem folytatom, ez lenne kb a huszadik totál értelmetlen """beszélgetésem""" igen "tapasztalt", mindentudó "kutyásokkal" a héten.

2014. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 sippara ***** válasza:
JA, és ismeretlenül sosem ítélkezek, csak az alapján, amit az illető a saját két kicsi kacsójával leír ;)
2014. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Leírtam, hogy a németjuhász azért nem volt idomítva mert egy szörnyű helyről lett elhozva, mivel önkéntes vagyok az állatvédőknél. Kb 3-4 éves lehetett akkor. Egy 1 méteres láncra volt kötve, körülötte drótok, szemét pár deci algás víz. És légyszíves fogd vissza magad, ne játszd a mindentudót, mert neked is lehetnek hiányosságaid, hibáid, ahogy bárki másnak is.
2014. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
akik kint tartanak tacskót: szellemileg hogyan foglalkoztok vele? mennyi szellemi feladatot, agyi kihívást adtok neki?
2014. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

"Itt a kutya akkor és annyit játszik a labdájával amennyit akar. "

A fallal teniszezik? Hogy tanitottad meg neki? Kivancsi lennek. Vagy esetleg egesz nap a kertben ulsz es varod, hogy mikor viszi oda, hogy eldobhasd?

2014. aug. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

sippara!


Te nagyon okos lehetsz kutyák terén. Interneten olvastad?

Képzeld, a spánielek átlag életkora 12-15 év, de ettől függetlenül két ismerősöm spánielje is sajnos 7-8 évesen pusztult el, és nem azért, mert rosszul voltak tartva (kertben!).

Szerintem rohadtul nem ismersz, és rohadtul nem tudod hogy hogy neveltem a kutyámat, akkor meg csendben lehet maradni. Normális, aranyos, jól nevelt kutya, bármit megcsinál amit mondasz neki. Hatalmas kertben élt egész életében, mégis viszem sétálni és játszok vele a mai napig, nem hagyom egyedül.

Ne akard nekem megmagyarázni, hogy rosszul neveltem.

És azt se, hogy a séta miből áll.

A tacsi jelenleg városban van a barátomnál, lakásban. Viszont ott is van egy kert, amiben játszik a nap 90%-ában, a maradék 10%-ben pedig vagy sétál, kutyákkal "bandázik", futkározik, egyebek. De nem tartom azt korrektnek, hogy egész életében bezárva legyen azon a 4-5 órán kívül, amikor kivisszük játszani. Egy kutyának igenis a kertben van helye! Kivéve a kis zsebkutyákat, mert azok nem nagyon bírják (yorki,chiuaua - tisztelet a kivételnek!). Jártál már faluban? Minden 5. embernél tacskó van, és hidd el, hogy ők sem a házban tartják őket.

Mindkét kutyám eleven, nagyon jól bírják kint :). Hidd el, hogy nem egyből most, 3 hónaposan akarom kitenni, főleg, hogy esik az eső és hideg van. És nem fogom hagyni, hogy szétfagyjon télen, mert aláírom, hogy nincs nagy bundája.

Még mindig nem az volt a kérdés, hogy hol és hogyan kell tartani a kutyát, mert nem vagyok hülye, értek annyira hozzájuk, hogy nem rakom ki egyből a másik kutyához meg ilyenek, aztán lesz ami lesz. A spánielemnek hatalmas szőre van, mégis be van engedve viharban, vagy hófúvásban. Különben ő is imádja a havat.

Attól, hogy kint van tartva a kutya, még el lehet vinni sétálni, lehet tanítani, vagy játszani vele. De kérdem én.. ha esetleg dolgozok, dolgozunk, akkor ki fogja összetakarítani a kakit meg a pisit a lakásban a szőnyegről? Mert nem hiszem, hogy bírja 8 óránál tovább, amikor most is ki kell vinni 2-3 óránként. És nagyobb korában sem hiszem, hogy bírná 9-10 óráig, amíg nem tudunk vele lenni.


És itt be lehet fejezni, okosításokra nem vagyok kíváncsi!

Köszönöm!

2014. aug. 1. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!