Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt német dogja, hány...

Akinek volt német dogja, hány éves koráig élt?

Figyelt kérdés
Az ízületeivel, porcaival, csontjaival voltak problémák? Hány évesen jelentkezett először a probléma?
2010. jan. 11. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikor megszülettem akkor már élt :) 8évesen halt meg..
2010. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Volt vele valami gond, vagy csak öreg volt, és azért halt meg?

2010. jan. 11. 16:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ír farkaskutyám van, ha a testméret miatt tetted fel a kérdést. az előző 10évet élt, még nagyszüleimnél laktam, ott neveltük. az ízületeivel nem volt baj, kb 7éves korában kezdett érződni a kopás de nem drámai mértékben, nem szorult kezelésre. a csípője mozgott nehezebben. viszont a szíve a nagy testtömeg miatt 5éves kora körül gyengülni kezdett, hamar elfáradt, gyógyszert is kapott rá.

átlagosan 7-8évet élnek a nagytestű kutyák, egyrészt egyéni genetika befolyásolhatja, másrészt pedig odafigyelés.

2010. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
7évet élt, diszplazias volt :(
2010. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, a méret miatt kérdeztem. A mi kutyánk 7 éves. Karácsonykor porckorongsérvet állapított meg az orvos. Szerencsére most minden oké, de tudjuk, hogy ez most sajnos csak tünetmentesség.

Tudom, hogy a könyvek 6-8 évet írnak, de érdekelne mások tapasztalata.

Segíthetünk-e neki valamivel?

2010. jan. 11. 16:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Zöldkagyló kivonatos tablettát adhatsz neki. Nagyban segíti az ízületi folyadék terelődését, ami a porcok közötti "kenést" biztosítja. Ha ez meg van az ízületekben, akkor nem kopnak a porcok, ergo nem alakul ki a diszplázia.Lehet nagy korban is adni, de nem kell olyan intenzitással mint egy kölyöknek, hiszen gondolj csak bele, egy kölyök kutyának mindene nő, nyúlik napról napra. Egy felnőtt kutyusnál ezzel nem kell számolni már. Azzal viszont számolnod kell, hogy nem egy olcsó mulatság. Egy doboz kb egy hónap alatt elfogy, ami asszem 5000-6000 Ft volt. Ezt te nyugodtan eloszthatod 2-3 hónapra.
2010. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Zöldkagyló kivonattal tudsz neki segíteni (Luposan Gelenkraft, Korvimin, GF 600 - ezek a legjobbak).

Illetve rendszeres (lehetőleg napi), kíméletes sétákkal. A jó kondi (erős izomzat segít tartani a csontokat) és jó erőnlét könnyebbé teszi az idős kort, ugyanúgy, ahogy az embereknél.

2010. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Utána fogok nézni.

2 éves koráig az orvos tanácsára Acana tápot kapott, és nem tudom a nevét, de valamilyen cápaporcos csonterősítőt is 3 hónapig utána 1 hónap szünettel.

Most másik orvosunk van, aki azt mondta, hogy nagyon jó fizikai állapotban van. A betegsége egy rossz mozdulat következtében jött elő. Megcsúszott miközben a postást akarta megugatni. Ő udvari kutya. Reméljük még velünk lesz 2-3 évet.

2010. jan. 11. 21:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha a kerti kutyát úgy értetted, hogy van elég tere mozogni, akkor azt nem jól gondolod...

A kertben való mozgás, és napi kb. 1 órás laza séta szaglászással, kis játékkal teljesen más jellegű mozgás, mint amikor a kertben bohóckodik, vagy haza érkeztek és hozzátok fut a kapuba.

2010. jan. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő mozgásforma.

Ő az udvarban szokott futkorászni, és játszani is itt szoktunk vele. Én nem tudom elvinni sétálni, párom meg össze-vissza dolgozik. Ezért úgy lett szoktatva, hogy kerítésen belül van. Hát sajnos mi ezt csak így tudtuk megoldani.

2010. jan. 11. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!