Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra valami módszer...

Van arra valami módszer amivel letudom szoktatni arról, hogy a kölyökkutyám mindenkihez oda rohanjon? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy keverék 4 hónapos kiskutyám, akit egy hónapja hoztunk el a menhelyről. Póráz nélkül szépen tud jönni figyel amikor szólok neki, de ha egy ember 10 méterre tőlünk elmegy rögtön oda rohan hozzá, illetve a kutyákhoz is. Erre van valami módszer amivel letudom őt szoktatni erről? Vagy ezt is majd "kinövi"? :)Az befolyásolhatja, hogy ő 1 hetes korában került be a menhelyre, szóval nem kutyák és család között nőtt fel, mint a fajtatiszta vásárolt kutyák?

2014. aug. 1. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Megtanítod neki, mi az a tiltás, meg építesz tekintélyt, meg nem hagyod rá, hogy ő mégis odament (nyilván egyiket se durván, hiszen kölyökkutya), és egyszercsak működni fog.
2014. aug. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Rászólsz és ha mégis megy akkor leszidod. (De ő még csak kölyök, szóval inkább csak szóban) Előbb-utóbb leszokik. Még nagyon kicsi, természetes a kíváncsisága. Ha következetesen tiltod, akkor szerintem egy éves korára tökéletesen működni fog. (Belevettem a kamaszkori csakazértis korszakot is)
2014. aug. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 1. 11:10
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Hát kezdjük azzal hogy póráz nélkül tilos az utcán kutyát sétáltatni, és ezt a rendőrök is tudják. Ha póráz nélkül akarod sétáltatni, vidd ki a határba, és engedd el. Parancsszóra azonnal vissza kell térnie hozzád, legyen nálad jutalomfalat, mert ingyen úgyse fog visszaszaladni, csak azért mert te azt akarod. Érd el hogy kötődjön hozzád, hogy te legyél neki a legfontosabb. Gyakorold vele a behívást, és ha visszajön, mindig adj neki jutalmat. De póráz nélkül ne sétáltasd az utcán, mert ha csak egyszer szalad oda olyanhoz akihez nem kéne, kész a baj. Gondolok itt arra, hogy fehér nadrágos nőhöz szalad oda, vagy fellök egy kisgyereket, vagy kutyatolvajt talál meg. Stb.
2014. aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ronda módszert alkalmaztam, viszont nagyon hatékony volt.

Bullmasztiffom ment oda mindenkihez és mindenkinek tetszett, jaj, de cuki. Igen, 3 hónaposan.

3 idegen embert kértem meg, hogy ha odamegy a kutya, koppintson az orrára. Ne szóljon hozzá, hagyja ott.

Soha senkihez nem ment oda többet.

Egyszerűbb, gyorsabb, hatékonyabb, mint a leszidás.

És hozzáteszem, hogy nem verem a kutyáim, mind jólneveltek, sose ijesztettek meg senkit, nem bántottak más állatot.

2014. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Kölyökkorban teljesen normális és egészséges, hogy minden emberhez odamegy, legtöbb kiskutya ezt csinálja.

Amíg meg nem tudod megnevelni teljesen addig pórázon kell tartani, mert senkinek nem kötelessége eltűrni és a kutyádat is veszélyezteti, hogy rohangál, például egyszer megharapja egy kutya vagy elüti az autó. Ennyi a módszer.

2014. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4/5 Nem vagyok hülye, van egy park rész nálunk amit csak kutyások használnak soha senki nem ment oda a kezdetek óta ott szokott elengedve lenni de mellette járda megy ahol látja az embereket és elhaladó kutyákat. Illetve ha elmegyünk erdőbe, Duna-partra stb. neki is örömtelibb lenne az a sétánk ha el van engedve.

#5/5 Köszönöm!

2014. aug. 1. 15:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy Budapest 3. kerületéből elég nehezen jutok el a határba. Könnyebb lenne ha lenne kocsim, jogsim, de 15 évesen azt hiszem még nem tudom ezt megoldani...:D
2014. aug. 1. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Bocs, ezt nem tudtam!! Ettől még szerintem nem írtam hülyeséget.

Viszont ezt az orra koppintós dolgot kipróbálom, jónak tűnik. Én sem szoktam soha megütni őt, de eleve nem engedem oda csak úgy senkihez. Egyszer kikötöttem egy ráncshoz, mert 2 percre bementem a boltba (az ablakon keresztül végig néztem őt), aztán kint még beszélgettem pár ismerőssel. Egy csaj oda akart menni hozzá megsimogatni, nem volt vele baj, szimpi volt meg kedves, de rohantam is a kutyához, és rászóltam a csajra, hogy ne simogassa az engedélyem nélkül. Aztán persze megengedtem neki és úgy rendben van.

Szóval meg kell tanítani a kutyának hogy csak azt szeresse, akit te szeretsz, fontos a szocializáció, de meg kell válogatni hogy kivel.

2014. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem jó ötlet ez a koppintgatás! Ettől csak rossz emlékei lesznek, és ha érzékenyebb akkor félni vagy utálni fogja az idegeneket! Akármilyen kutyát akarsz, nem ez a jó megoldás rá. A saját irányításod gyakorold felette nagyon erősen.
2014. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!