Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak miért kell teljes...

Kutyáknak miért kell teljes árú jegyet váltani BKV-n?

Figyelt kérdés

Sokféleképpen feltett kérdés volt már ez itt, hát én bátorkodtam egy visszafogott hangvételű levelet megereszteni a BKV-nak, amire szép kis választ kaptam...

Ebből a válaszból csak az jön le, hogy akik ezt a tarifa rendszert meghatározzák kocsiban töltik a fél életüket és nem a BKV-n. :S


"Sajnáljuk, hogy mint éves bérletet vásárló törzsutasunknak, nem tudunk mindenben megfelelni az utazási feltételeinkkel. Kérését illetően engedje meg, hogy röviden utaljunk a jogi háttérre, ugyanis a közösségi közlekedés az úgynevezett maximált hatósági áras kategóriába tartozik, ezért a viteldíjak és azok alkalmazási feltételeinek megállapítása nem a BKV Zrt. feladata. Esetünkben az árhatósági jogkört a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. tv. 16.§ (1) bekezdése és az árak megállapításáról szóló 1990. évi LXXXVII. tv. 7.§-ban foglalt felhatalmazás alapján Budapest Főváros Közgyűlése gyakorolja. A tarifarendszert érintő kérdésekben, az egyes jegy- és bérletfajták árát, használatát illetően ezek alapján csak javaslatokat tehetünk, döntést a Közgyűlés hoz. Ennek megfelelően az állatok szállításának díját és feltételeit a Közgyűlés határozza meg. Emellett a kedvezményeket központi előírás, a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló 85/2007 (IV. 25.) számú kormányrendelet szabályozza.


Az, hogy kinek kell jegyet váltania és kinek nem, elsősorban azon alapul, hogy foglal-e helyet, vagy sem, nem pedig azon, hogy miként viselkedik. A 6 éven aluli gyermekeknél a díjmentes utazás kedvezménye azon a megfontoláson alapul, hogy ők jellemzően a szülő ölében utaznak, nem foglalnak el külön helyet. Természetesen ez nem minden esetben van így, azonban a kedvezményt a kormányrendelet kötelezően előírja.


A kutyákra ilyen előírás nincs. Miként a gyerekek sem egyformák (némelyik kiabál, szaladgál), a kutyák sem - az is előfordulhat, hogy az adott kutya, különösen, ha nagyobb testű, zavarja az utasokat, valakiben félelmet kelt.


A lényeges szempont azonban az, hogy a nagyobb testű kutyák mindenképpen elfoglalnak egy utasnak elegendő helyet – függetlenül attól, hogy állnak, vagy a jármű padlóján fekszenek – ilyenformán indokolt a teljes árú viteldíj megfizetése. Lehet, hogy csöndesebbek, adott esetben még kisebbek is, mint egy gyerek, azonban fontos körülmény, hogy a közlekedési társaságok fő tevékenysége az utasok (emberek) szállítása. Ennél fogva kedvezményt is csak utasok kaphatnak.


Minthogy az utazása során bizonyos tárgyakat mindenki vihet/visz magával, ezért indokolt, hogy egy ésszerű mérethatáron belül a kézipoggyász szállítása díjmentes legyen. A közgyűlési rendelet pedig megengedi, hogy a kézipoggyászban állatot is lehessen szállítani, ami így díjmentes kisebb testű kutya esetében is.


Ezen meggondolások az Önével ellentétes végkövetkeztetésre vezettek, és ez az oka annak, hogy jelenleg a kutyák szállításáért a teljes árú viteldíjat kell megfizetni – kivéve, ha kézipoggyászként szállítják – és ez a szabály várhatóan nem is fog változni.


Fentieken túl szeretnénk megemlíteni, hogy gyakori utazáshoz a kutyák számára is váltható bérlet. Ehhez egy bérletigazolványt kell kiváltani, amelyen a fénykép helyén „EB” felirat szerepel, a teljes árú bérletszelvény ebben az igazolványban használható. A HÉV vonalakon is a teljes árú viteldíjat kell megfizetni, ott azonban kedvezményként értékelhető, hogy ez a díj a vonaljegy árában van maximálva akkor is, ha nagyobb távolságra utaznak.


Köszönjük, hogy időt és energiát fordított arra, hogy írjon nekünk. Kérjük, hogy a fent leírtakat megérteni és elfogadni szíveskedjék."


A 6 éven aluli gyermekek 90% külön helyet igényel, ugyanúgy, mint egy kutya... Szóval ezt az ölbe ültetős dolgot nem tudom melyik újjukból szopták ki. A babakocsikról nem is beszélve.


2010. jan. 11. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Most komolyan ez a legnagyobb problémád,hogy a kutyádnak meg kell venni egy jegyet a babakocsinak meg nem?ha ez a szabály,akkor ez,teljesen felelseges ezen idegeskedned.
2010. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
ja és az élet nem mindig igazságos.
2010. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem idegeskedek, csak értetlenkedek. Én elhatároztam, hogy örök életemre jóhiszemű és naív maradok. :9 És igenis meglepődöm az igazságtalanságon.
2010. jan. 11. 18:20
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem baromság.Nehogymár én 3700-ért utazom(diák) egy hónapban,a kutyám meg 10000-ért..Ugyan már..
2010. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
jó most inkább a kisgyerek utazzon már az óvodába mint h a helyén egy vadászkutya
2010. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

de az is igaz h drága az a kutyajegy...

lehetne nekik diákjegy áron...

2010. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Inkább a vadász kutya. :D Az max megszimatol engem, esetleg nyüszög, míg a gyerek bököd, bőg, vinnyog és turkál a zsebemben vagy rohangál. :P Arról nem is beszélve, hogy nem sok kutya utazik...

Mindegy kitaláltam a tutit: extra nagy sport táskába belefér a kutyám, azt legalább magam mellé dobhatom az ülésre is. XD

2010. jan. 11. 19:08
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút egyet értek, hogy igazságtalan, hogy egy kutyáért fizetni kell.

Mondjuk én még soha nem vettem jegyet a kutyusomnak, és nem is fogok!

Amíg mások minden olyan dologgal felszállnak, ami engem kifejezetten zavar, vagy mondjuk a nagy cucc miatt én már csak a következő metróra férek fel, addig biztosan nem is fogok venni jegyet!

Meg ahogy mondtad, irreálisan drága a jegy egy kutyának.

2010. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Igyvan kéremszépen!!Dögöljön meg a szomszéd tehene is!
2010. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Én meg azon értetlenkedem, hogy a 7 kg-os kutyámnak az egyik ellenőr azt mondja, vegyek jegyet, a másik meg azt, hogy jaj, pici, neki nem kell. Most akkor mi van? Ezt ki dönti el?

Szerintem az lenne a helyes, ha a kutyának nem teljes árú, hanem mondjuk 50-70 %-os jegy ill. bérlet kéne, ill. bizonyos marmagasság/súly alatt díjmentes lenne az utaztatása.

Ilyen szempontból még a máv korrektebb, mert ott lényegesen olcsóbb az "élőállat viteldíj", ám azért mókás, hogy egy 3 kg-os yorkinak, aki egy táskában, kézipoggyászként elfér, ugyanannyit kell fizetni, mint egy német dognak... :D

Hát, azt hiszem, a BKV-t sohasem fogjuk tudni meggyőzni, mindenki tudja, milyenek... :S Két dolgot lehet tenni, vagy szabályosan megvesszük a kutyának a jegyet, bérletet, vagy blicceltetjük. Ez van. Nekem az a tapasztalatom, ha normális vagyok az ellenőrökkel, sofőrökkel és ráteszem a kutyára a szájkosarat, pórázt, akkor a legtöbbjük nem kötekszik velem, pedig két kutyával szoktam utazni, egy kicsivel és egy nagyobbal. Persze voltak már olyan ellenőrök, sofőrök, akik bunkók voltak velem, hiába volt a kutyán minden és még a jegy is ott volt, nem engedtek fel a buszra... Sajnos ilyenek vannak, vagy én nem voltam szimpatikus vagy a kutyákat utálják. Ez ellen nem lehet mit tenni, meg kell várni a következő járművet. :S

2010. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!