Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elviszem trimmeltetni a...

Ha elviszem trimmeltetni a westiemet, akkor nem fog már hullani a szőre?

Figyelt kérdés
Még nem kapta meg az 1. veszettségellenit,szóval még nem voltunk kozmetikában. 3 hét múlva már megkapja,és viszem trimmeltetni. Most nagyon hullik a szőre. Ha elviszem,akkor már nem fog neki?
2010. jan. 11. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevésbé, de nem szűnik meg teljesen azért sztem
2010. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már most is nyugodtan viheted, nem kell megvárni a veszettség elleni oltást!

A veszettség testnedvvel (nyál, vér...) terjed, séta közben és a kozmetikusnál nem fogja elkapni!


3 hét nagyon sok még, ha folyamatosan szeretnéd trimmeltetni. Minél előbb el kell kezdeni, hogy megszokja!

A tenyésztők már a 6-8 hetes piciket elkezdik szoktatni a kozmetikához.


Egyébként, csak is trimmeltesd a kutyádat, ne engedd, hogy géppel lenyírják, mert puha lesz a szőre és ezzel egyéb problémák, szőrhullás, fázás, nem westis fazon is együtt jár.


Viszont ha trimmelve van rendszeresen, nagyon helyes westis fazonja lesz és nagyon jó tapintású, terrieres, időjárásálló bundija.


Szerintem vétek a westiket nyírni!

2010. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szőrhullással kapcsolatban 3 dologra tippelek:

- nem jó az az étel, amit a kap a kutya (próbálj ki mást is)

- természetes kölyök kori szőrváltás (5 hónapos koráig enyémnek is nagyon hullott a szőre, mert a kölyök szőr folyamatosan cserélődött a felnőttre)

- egyszerűen a Te kutyád ilyen

A trimmelés nem valószínű, hogy megállítja a szőrhullást.

Nem mellesleg sok rövid szőrű kutyának még jobban hullik a szőre, mint a hosszú szőrűeknek.

2010. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó válaszadó nincs tisztában a trimmelés fogalmával...


"A trimmelés az elhalt szőrszálak trimmelőkéssel, vagy kézzel történő szakszerű eltávolítását jelenti."


Tehát azokat a szőrszálakat "tépik" ki, amik kihullanának!


Ha géppel rövidre nyírják, akkor csak rövidebb lesz a szőre, de ugyan úgy hullani fognak az elhalt szőrszálak.

2010. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is tisztában vagyok vele, mit jelent a trimmelés. De ha a kutyának pl. valamilyen tápanyag allergiától hullik a szőre, attól, mert te trimmeled, ergo eltávolítod a már amúgy is kihullott szőrt (amúgy trimmeléssel rövidítenek is), attól az még tovább hullik, nem telik bele 1-2 nap. Remélem érted, mit mondok... Ki kell deríteni, hogy nem valamilyen úgymond belső oka van-e a szőrhullásnak, ha ez kizárható, akkor a rendszeres és alapos kozmetika.

Kedves Kérdező, ha az orvosod felületesen vizsgálta, nem derül ki, mi a probléma. Egy ilyen dologhoz, mint a szőrhullás, nem elég, hogy az orvos ránéz a kutyára és azt mondja, jól néz ki. Javaslom, csináltass egy klinikán allergia vizsgálatot ill. egy komplett kivizsgálást is, abból többet meg fogsz tudni, mint amit ez az orvos mondott. Ha pl. csirkehús érzékeny a kutyád (ez elég gyakori és az egyik tünete a szőrhullás), azt szintén nem tudják megállapítani abból, hogy körbetapogatja a kutyát. Ehhez kicsit színvonalasabb rendelő és kivizsgálás kell. Szerintem még ha drága is megéri, mert később sok kellemetlenség lehet belőle, ha ezzel nem törődsz és a tápokkal pedig vaktában kísérletezel.

2010. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!