Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a westiem...

Hogyan szoktassam rá a westiemet, hogy kint végezze el a dolgát sétáltatás közben?

Figyelt kérdés
4 hónapos kis westiem van 90 %ban pelusra végzi a dolgát, néha azért még történnek kisebb balesetek, most hogy megkapott minden oltást le tudom vinni sétálni és hát az atya úr istenért sem pisil, vagy kakil séta közben, bezzeg mikor haza érünk a pelusra azonnal..pedig min 40percet 1 órát mindig sétálunk. Tudnátok tanácsot adni, hogy vegyem rá, hogy kint is elvégezze a dolgát?
2011. szept. 30. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal a pelust sétához eleinte, hogy rájöjjön, hogy oda is szabad, és nagyon dícsérd meg. Otthon meg vedd el tőle a pelenkát, csak sétánál kerüljön elő.
2011. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Most már nyugodtan viheted kutyák közé, tőlük tudja a legjobban ellesni a "titkokat" :)

Amúgy én 4 és fél órát voltam lent vele először, mire nagy nehezen pisilt egyet.

Reggel ébredés után kapd föl, és azonnal vidd le, ne hagyd, hogy a pelenkára menjen. A kezedben nem fog pisilni.

2011. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
79%

Tudom, hogy eső után köpönyeg, de vagy 50 hsz-ban mondtuk már, hogy ne szoktassa senki rá a kutyát, hogy a lakásban végezheti el a dolgát, mert utána meg ez van.

Tüntesd el a pelenkákat és sűrűn vidd le sétálni. Főleg ébredés után. Mindig legyen Nálad jutalomfalat és ha sikerült valamit kiadnia, akkor nagy dicséret és jutalmazás.

2011. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezt elrontottátok...a mi kutyánk magától megtanulta, h legyen szobatiszta...egyszer-kétszer pisilt a lakásban, akkor mondtuk neki, hogy nem szabad, mikor láttuk, h akarja, elkezdtünk vele kiszaladni a teraszra és megdicsértük, hogy kint fejezte be a pisit...aztán már vhogy magától rájött, hogy a terasz sem olyan jó, mert utána állandóan nagy takarítások vannak, és rászokott, hogy házon kívül intézze a dolgát...ez nekünk már 2-3 hónapos korára sikerült...már pontosan nem emlékszem, mert már 3 és fél éves a kutyus.
2011. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
belenyomod az orrát a sz*rba, rögtön tudja, hogy nem szabad
2011. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem hasznos lehet a kutyapelenka. Nálunk legalábbis remek szolgálatot tett. Olyan 6 hónapos korára teljesen elhagyta magától, és soha többé nem ment rá, megtanulta, hogy úgyis viszem sétálni, és sokkal feelingesebb ott pisilni:)
2011. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egész eddig dísérték érte, mostmeg orrbelenyomásból majd tudja. Nem tudja orrbelenyomásból.


Kérdező, több lehetőség is van:

Lehet, hogy egyelőre még nem érzi magát biztonságban az utcán, és ezért nem mer ott üríteni. Menjetek sokat, lehetőleg azonos helyre, ahol aránylag csend és nyugalom van, illetve más kutyák. Sok kutyának okoz gondot eleinte az, hogy pórázon ürítsen, tehát érdemes olyan helyet találni, ahol el mered engedni. Nem árt, ha van ott más kutya is, akitől ellesheti a dolgot :)


Aztán lehet azt is csinálni, hogy a pelust egyre közelebb teszitek az

ajtóhoz, míg végül egyszer csak kívülre kerül. Ha már kívül van,

nagyon kell figyelni a kutyust, és ahogy keresgélni kezdene az

ajtónál, kiengedni a lépcsőházba a pelusra. Így fokozatosan el lehet

vinni az utcáig, ott mindig ugyanarra a helyre letenni, és egyszer

csak elvenni. Ennek mondjuk előnye, hogy meg fogja tanulni, hogy az

ajtó környékén tudja jelezni ha dolga van, hátránya viszont, hogy

ezzel vissza is élhet amikor egy kis sétára vágyik :)


A gonoszabb verzió az, hogy egyszer elvinni egy egész napos

kirándulásra, mert akkor biztosan el jön az a pont, amikor nem bírja

tovább, és kényszerből megoldja odakint. Na ilyenkor viszont egy

teljes sült malac is lehet a jutalma ;) Ha párszor átlépi ezt a gátat,

és mindig nagyon meg van érte dícsérve, akkor könnyebb lesz utcán is

addig lent lenni vele míg el nem intézi odalent. Emellett otthon a

pelust meg fel lehet számolni, és valami számára kellemetlen illattal

befújni a helyét, hogy ne is legyen kedve arra felé szaglászni.


És persze sokat hordani kutyatársaságba, hogy lásson másokat is

miközben végzik a dolgukat, így gyorsabban feléled az ösztön.


Az első néhány kinti siker lehet, hogy lassan jön, de ha nagyon-nagyon megdícséred érte, és meg is jutalmazod, akkor hamar megtörténik az áttörés. Fontos még, hogy semmiképp ne csinálj olyat, hogy csak pisilni szaladtok le, és amint végzett indultok is haza, mert ebből megtanulja, hogy pisi után haza kell menni, és direkt tartogatni fogja. Utána mindig jöjjön egy nagy játék, és csak aztán menjetek haza.

2011. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az utolsó hozzászólónak nagyon köszönöm a válaszát nagyon hasznosnak találom, ki is fogom próbálni, remélem sikerül
2011. szept. 30. 12:19
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%

"Szerintem hasznos lehet a kutyapelenka. Nálunk legalábbis remek szolgálatot tett. Olyan 6 hónapos korára teljesen elhagyta magától, és soha többé nem ment rá,"

Anélkül meg már 2 hónaposan szobatiszta lett volna.

3 hetes kortól ki vannak engedve a bébik a nagyok közé a kertben. 4. héten már mindegyik masírozik kifelé, nincs a lakásban wczés.

2011. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát ha lenne udvarom és nem panelban laknék biztos hogy én is kiengedtem volna már régen az udvarra wc-ni de mivel sokan tartjuk a kutyust panelban ezért elég nehézkes lenne kutyapelus nélkül kibírni azt az időt amig nem lehet kutyák közé és utcára vinni a kicsit. Ezért kénytelenek vagyunk pelust használni, mert arra azért nem hiszem hogy sok embernek van ideje hogy kb 20 percenként kivigye a csöppséget pisilni, mert az enyém elég gyakran szokott.... tehát én ezért szoktattam pelusra, majd ha nagyobb lesz akkor már hosszabb ideig is képes lesz tartani így már azért könnyebben megy a leszoktatás.

és ezt nem kötekedésenek írtam csakhát azok akiknek van udvaruk könnyen mondják h nem kell pelus

2011. szept. 30. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!