Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszot szeretnék vásárolni,...

Srac18 kérdése:

Mopszot szeretnék vásárolni, de nem tudom hol-hogy? (többi lent. )

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék egy mopsz kutyát, fajtisztát. Tudom, hogy csak tenyésztőtől lehet, kényes fajta és beteges. Felkerestem több tenyésztőt is (kb 5-8 darabot) de náluk minden kutya 150-500 ezer forint között mozogtak, mivel ilyen-olyan versenyeket nyertek a szülők stb. Nézegettem olx-en, jofogáson, ott 50ezerért árulták őket, és elvileg hibátlanok. Szerintetek? Nekem hobbi kutyára lenne szükségem, nem versenyeztetném, ezért nem akarok kiadni 150-500 ezer forintot.
2014. aug. 3. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nézegettem olx-en, jofogáson, ott 50ezerért árulták őket, és elvileg hibátlanok."

Ezt miből szűrted le? Mármint hogy hibátlanok. Miből gondolod, hogy 50ezerért megkapod ugyanazt az egészséges kutyát, amit más 150-ért ad? Nem a győzelmek maitt drága a tenyésztős kutya, hanem az egészség miatt, főleg az ilyen fajták. A hirdető nyilván azt fogja mondani, hogy egészséges, csak épp bizonyítani nem tudja. Te meg majd vered a fejed a falba a harmadik százezer forint után, amit az állatorvosnál hagysz, hogy talán mégis inkább a tenyésztőnek kellett volna kifizetni.

2014. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

150 nagyon reaális ár egy kutyáért. Ha ennyit nem tudsz kifizetni akkor az OLX-es szaporítottnak a műtéteit sem fogod. Egy kutya amúgy sem magából az állatból áll, hanem sok-sok felszerelésből és plusz kiadásból. A törzskönyv nem feltétlen a kiállítás miatt kell, az csak egy plusz lehtőség. A törzskönyv GARANCIA. Arra, hogy egészséges az állat, ogy szűrtek a felmenők, hogy szeretetben töltötte el azt a 8 hetet, féregtelenítve, oltva és chippelve van

Ha csak szaporítóra lenne pénzed látogass meg egy menhelyet vagy marad a fajtamentés. Ha ezek nem felelnek meg ne vegyél kutyát.

2014. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!