Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lesz az emberből...

Hogyan lesz az emberből kutyatenyésztő?

Figyelt kérdés

Most nem arra vagyok kíváncsi, mi a különbség a tenyésztett és a szaporított kutya között, van bőven oldal ami erről szól. Az érdekel, milyen folyamst megy végbe, aminek során egy emberből tenyésztő válik, és nem szaporító. Mit csinál máshogy egy kezdő tenyésztő, mint egy "jobbféle" szaporító?

Mit kell tenni ahhoz hogy valakit tenyésztőként ismerjenek el?

Azért érdekel ez, mert arra gondoltam, ha lesz majd elég tapasztalatom, belefognék, persze csak ha tényleg tudnám jól csinálni. Ez nem mostanra szóló terv, tk nélküli kölyökkutyám van, nem is vele akarnám elkezdeni, de tanulni azért tudok tőle is. Mit gondoltok?



2014. aug. 4. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést nem este hanem és. Telefonról írtam. És igen ehhez hülye emberek kellenek. A hülyét nem szó szerint kell érteni. Nem olyanokra gondolok a hülye alatt mint te. Amúgy semmi olyat nem mondtam hogy legyél e tenyésztő vagy ne.
2014. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hogy értetted akkor a hülyét? Úgy hogy legyek belehülyülve a fajtába, szeressem nagyon?

Ezt magamtól is tudom, szeretem is nagyon a fajtát, de még nagyon sokat kell tanulnom, tuti nem kezdenék most bele.

Azt viszont magyarázd el, miért ráfizetés? Minek tenyésszek, ha nincs belőle hasznom? Ha csak ölöm bele a pénzt de nem keresek rajta, akkor túl sok értelme nincsen, akkor inkább fajtamentős leszek, vagy az se.

2014. aug. 4. 14:59
 13/18 sippara ***** válasza:
76%
Keresni egy tenyésztő sem fog a kutyákon. Legjobb esetben kijössz nullára, de az is ritka. Eleve (csak nagyon alap költségekkel számolva) megveszel mondjuk egy ígéretes, jó szukát tenyésztési célra, akár külföldről, alsó hangon 1000 euro. Szűrések (nyilván fajtafüggő) 20-100 ezer forint, kutya tartása két éves koráig 3-400 ezer forint, kiállítások darabonként húszezertől a csillagos égig (közelben lévő kiállításra csak nevezési díj+kozmetikus+utazás, távolabbi és/vagy nagyobb kiállításra nevezési+kozmetikus+utazás+szállás, utóbbi kettő akár több százezres tétel is lehet), nyilván tőled függ, hány kiállításra viszed. Viszont két éves korára, mire egyáltalán tenyésztésbe vonhatnád a kutyát, alsó hangon bő másfél-két milla mínuszban vagy, és akkor még nem is nyomtad teljes gőzzel a kiállításokat. Ekkor lehet nekiállni kant keresni (fedeztetési díj szintén 1000 euro környékén), imádkozni, hogy ne maradjon üres a szuka, és meg is van az első vemhesség (közben UH, herpesz oltás, ha szükséges, speckó táp, speckó odafigyelés, szintén eléri a százezret), majd az első alom (kiszámoltuk már párszor, ha az anya fenntartását nem számolod, kölykönként olyan 50 ezer forint körüli összegbe kerül az első nyolc hét), el tudod adni az itthoni piacon mondjuk 80-120 ezer forint között a kölyköket, születik mondjuk hat kölyök, az sacc hatszázezer forint bevétel úgy, hogy addigra beleöltél milliókat a kutyába. Aztán lehozol még ugyanattól a szukától egész élete folyamán plusz 1-2 almot (tehát összesen maximum hármat), az összesen egymillió nyolcszázezer bevétel évek alatt - és ki tudja, hány milliós kiadás. A tenyésztés azért "éri meg", mert létrehozhatsz valami újat, valami szebbet, valami standard-közelibbet. Ennyi. Pénz nincs benne.
2014. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Na megy ez, ezt az utolsó választ köszönöm. Így már jobban átlátom a dolgokat. De szerintem aki ilyen sok pénzt költ a szülőkre, az nem 80-120ezret kér el egy kölyökért.
2014. aug. 4. 15:23
 15/18 sippara ***** válasza:
88%
Ismerek személyesen olyan tenyésztőt, aki bizony még ennél cifrább összegeket is szó nélkül rákölt bármelyik kutyájára, és bizony 80-120 között van nála egy kölyök, amennyire én tudom :) szuper minőségűek a "gyerekek", szerény véleményem szerint a legjobbak nem csak az országban de még a bő környéken is, de ő nem a pénzért csinálja :) épp ezért lesz tőle kutyám :)
2014. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
És mivel foglalkozik, hogy ennyi pénze van a kutyáira? Ha gazdag lennék, nyugodtan csinálnám, de így?
2014. aug. 4. 16:04
 17/18 sippara ***** válasza:
88%
Van mellette "másodállása" (inkább az az első nyilván), amiből tudja finanszírozni. Nyugi, én is a lottó ötösre, vagy egy milliárdos férjre várok ;) ha egyik se jön be, akkor asszem kénytelen leszek dolgozni és várni :D
2014. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez ekte ráfizetés. Maximum 0-ra jössz ki. Egy alom felnevelése eleve 100.000Ft fölött van. Bőven.
2014. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!