Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megérzik a kutyák, ha egy...

Megérzik a kutyák, ha egy másik kutya félősebb?

Figyelt kérdés
A sajátom az a típus, aki inkább félénk, 10 éves múlt. Összeszimatol a másik kutyával, amelyik szimpatikus neki, de szereti megőrizni a saját kis személyes terét. Inkább a nyugisabb kutyusokkal barátkozik, a túl energikus, és nagyon nyomulós kutyákat elkerüli. A gond az, hogy már többször tapasztaltam, miután ő inkább lefordul a kutyáról és próbálja kikerülni, a másik ok nélkül rátámad (többnyire ezt pórázos kutyáknál tapasztaltam). Nem szeretném, ha emiatt esetleg még félénkebb lenne, de neki megvan az a két-három kutya, akivel jól érzi magát, a többivel semmi baja, csak egyszerűen nem olyan barátkozós. Én nem gondolom, hogy ez baj lenne, gondoltam már rá, hogy rákötök én is egy sárga szalagot a pórázra, ezzel jelezve, hogy ő igényli a saját kis terét, csak félek sokan még így sem vennék a lapot.

2014. aug. 4. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell megérezni, látszik rajta ha egy kutya félős.. a gond ott lehet hogy nem tanulta meg a kutya etikett... vagyis hiába félős nem hódol be a másiknak, hanem még szemtelen is vele (lefordul) és ezért szokták megtámadni. a gyengébb kutyának addig nem szabadna mozdulnia, amig a másik nem ad rá engedélyt
2014. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne szabadna lefordulni a kutyának?! Nagyon is jól kommunikál, konfliktus kerülő, ennyi. A másik, a pórázon feszülős támadó nincs szocializálva, no meg a gazdája. Ha lefordul, akkor a másiknak is odébb kéne állnia vagy vennie a lapot. Enyém is ilyen, lefordul, de ha rányomulnak, akkor elzavarja. És még akkor az enyém a bunkó-persze azoknak, akik nem értenek a kutyák testbeszédéhez. Kérdező, ha látod, hogy olyan kutya közeleg, aki túl kekeckedve közelít és domináns, pláne, ha
2014. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne szabadna lefordulni a kutyának?! Nagyon is jól kommunikál, konfliktus kerülő, ennyi. A másik, a pórázon feszülős támadó nincs szocializálva, no meg a gazdája. Ha lefordul, akkor a másiknak is odébb kéne állnia vagy vennie a lapot. Enyém is ilyen, lefordul, de ha rányomulnak, akkor elzavarja. És még akkor az enyém a bunkó-persze azoknak, akik nem értenek a kutyák testbeszédéhez. Kérdező, ha látod, hogy olyan kutya közeleg, aki túl kekeckedve közelít és domináns, pláne, ha pórázon van, miért nem kerülitek ki egyszerűen? Egyébként igen, megérzik. Már messziről, testtartás stb. Enyém is kiszúrja a dominánsakat és
2014. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

üvegnek nézi őket... amíg békén hagyják.

(bocs, nem tudom, miért 3 részletben küldtem el...)

2014. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már miért ne szabadna lefordulni a kutyának?



mert mint irtam, az "alá rendelt" (behodoló) kutya addig nem mozdulhat amíg a felette álló nem engedi.


ezzel persze nem azt mondom hogy a másik gazda egyáltalán nem hibás, mivel ő a fönök neki kellene lehivnia a kutyáját az alázkodó kutyáról, hogy ne legyen a két kutya között konfliktus

2014. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!