Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, könnyen kezelehető...

Nagytestű, könnyen kezelehető örző-védő kutya?

Figyelt kérdés
Ki mit ajánlana? Kaukázusit, németjuhászt esetleg kuvaszt néztem. Elsőgazdás vagyok (kisebb tacskó és keverék kutyám már volt de nem örző-védő).

2014. aug. 4. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
A Hovavart egy nagyon jó örzővédő csak kicsit makacs komolyan kell vele foglalkozni (saját tapasztalat) :)
2014. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
német juhászkutya és a roti a legjobb
2014. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ben dog.ok ha nagy feature gondolsz 8 hónaposan akar 60 kg
2014. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Német juhász!

Sokan mesélték, hogy beenged mindenkit. De ki...már nem. :)

És a kisgyerekekre is vigyáz, gazdáikra is. Nem szeretik, ha kezet emelnek az emberek egymásra. (Ez így komoly).

:)

2014. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Németjuhász. Családjával barátságos, idegenekkel óvatos, mégis könnyen kezelhető, ha megfelelően van nevelve. Nekem is németjuhászom van és nem cserélném le semmi pénzért. :)
2014. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de amugy a roti is jó mondjuk en nem ítélem el akinek elso kutyája roti mint őrző vedo,másképp kell foglalkozni evvel a fajtaval,de kicsinek mentek suliba fognak segiteni a nevelésben.en tapasztalatból mondom.csodálatos dologra képesek.betortek nálunk es a kutya rendesen szepen fogadta oket simogatni is lehetett feloltottuk a villanyt a betoro pedig menekülni próbált de a rotink ki mar nem engedte.
2014. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff
2014. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha első kutyás vagy, vagy kezdő kutyás, akkor ezeket ajánlom:

németjuhász (nekem is az van, nagyon engedelmes), esetleg bullmasztiff, cane corso, de csak szuka. Ja és itt van még a boxer.

Tapasztaltabbnak ajánlom csak a rotit, kaukázusit, pláne kuvaszt. Dobermannt nem ismerem, de szerintem velük sem könnyű.

2014. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és kutyaiskola, szocializálás, kutyaovi.
2014. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ÖV fajták sosem tartoztak a könnyen kezelhető fajtába...

Egy németjuhászt sem kell lebecsülni, bár abban meg az a lutri, hogy ha munkavonalból választ a kérdező, akkor egy nehezebben kezelhető, pörgős, ösztönerős kutyát kap, akit ugyanolyan kemény kézzel kell fogni, mint egy rottit vagy dobit.

Ha show-vonalú a kutya, akkor meg... hát na... sokszor úgy kell őket ráakasztani a karra, azt sem tudják, mit akarnak tőlük, arról nem is beszélve, hogy a békahát miatt a hátuljukat nem érdemes terhelni...

Tehát...nem gondolnám, hogy lenne olyan, hogy könnyen kezelhető ÖV-fajta... Olyan van, hogy a Kérdező hosszas válogatás után talál egy ösztönerős, ám de alapvetően lusta vagy "túlnyugodt" kutyát.

Egyébként első hasonló kaliberű kutyának én is a németjucit ajánlom, a megfelelő tenyésztőtől, kutyaiskola- ovi, alapengedelmes képzések, így sorban, aztán ha van egy teljesen kézbentartható kutya, akkor jöhet az ÖV...

A rottit és a dobit semmiképpen, ezekbe a kutyákba szerelmesnek kell lenni, hogy jó legyen a kutya-gazdi kapcsolat, anélkül meg a kutya sem érzi jól magát... A dobinak a hisztijeihez meg főleg szerelem kell, anélkül a kutya felér egy érzelmi öngyilkossággal...

A kau és a kuvasz területőrzésre valók, hozzájuk is külön mentalitás kell, másféle szerelem.

Nem azt mondom, hogy ezek a kutyák nem tudnak alkalmazkodni az átlagos gazdihoz, de pl. egy németjucinak sokkal könnyebb a beilleszkedés egy akármilyen családba.

2014. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!