Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes vizsla ha fel van...

11 hetes vizsla ha fel van pörögve bokára megy, harapdálni próbál, van hogy sikerrel jár, simogatásnál odakap (nem mindig). Teendő?

Figyelt kérdés
3 hete van nálunk, ül, pacsit ad, marad. Kivéve ha pörög. Napi 1-2 órát játszunk vele + séta. Egész nap szabadon garázdálkodhat az udvaron, elcsukva napi max 40 perc. Más kutyákkal még nem találkozott.
2014. aug. 4. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
rá kell verni az orrára
2014. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csináljuk, meg azt is hogy ha érkezik nekifutásból, ránk ugorva, hárítom, de azt hiszi játék és ugrik újra. Leszedi a papucsomat, harapásra tátott szájjal ugrik a kezemre. Nyilván rosszul kezeljüj ezt a részt, mert amúgy okos kutya. Van két kis gyerek is, főleg miattuk aggódok.
2014. aug. 4. 18:29
 3/10 anonim válasza:
28%
Most komolyan mondom: amikor ezt csinálta a kutyám akkor fejberúgtam és abbahagyta.(gyengén)
2014. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Téged is fejberúghattak korábban, azért lettél ilyen debil utolsó!


Kérdező, vidd kutyaoviba sürgősen, mert érezhetően elképzelésetek sincs a kutyákról, páne a nevelésükről! A francnak kellett nektek 2 gyerekkölyök mellé nulla ismerettel még egy kölyök kutya is.

2014. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8 hetesen hoztátok el, ami törvényileg engedett... sajnos azonban sokan nem tudják/ elfelejtik hogy utána tanulja csak meg igazán a viselkedést. (Nem hiába van olyan tenyésztő aki inkább 12 hetesen adja oda a kölyköket)


amit tudtok tenni: gondoljatok arra mit csinálna az anyja, ha látja hogy durván játszik, vagy az anyát piszkálná. rámorog, odakap, van hogy meg is tépi a kölyköt ha továbbra se ért a szép szóból. Nektek is ezt kell csinálni.. Viszont fontos, hogy addig ne mozduljatok el tőle, amíg le nem nyugodott (vagyis ha továbbra is probál játszani akkor fokozzátok a dolgot) végül ha megértette (leállt) akkor hagyjátok ott.


persze ezt csak ti felnőttek csináljátok. HA a gyerekekkel történik ez hhogy durvul a kölyök akkor ők "nyűszítsenek" fel, és ti lépjetek közbe

2014. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kutyaovi nincs erre. Nem mindenki Pesten él. A kutya választását nem fogom idegenekkel megvitatni. A hasznos tanácsokat köszönöm.
2014. aug. 4. 19:14
 7/10 anonim válasza:
4 es téged is kutyaoviba járatak ? Ezért ajánlod másnak is ?
2014. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: annyira értelmes vagy, amennyire a neved is :) fogadok azt sem tudod mi az a kutyaovi, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket. Gondolom az IQ-d is kb annyi lehet amennyi a %-od.


Kérdező: Van busz, vonat, tömegközlekedés, vagy apucit megkéred, hogy vigyen el szépen. Elsősorban nem a kutyának kell a kutyaovi, hanem neked. Ugyanis ott TÉGED tanítanak meg, hogy hogy szoktasd le erről a viselkedésről a kölyköt.


Vagy ne csinálj semmit, hanem menekült egy 11 hetes bébi kutyától. Nagyobb lesz a móka, ha majd megnő 25 kilósra ;)

2014. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
aki nem tudja mi az a kutya ovi: a kutya iskolákban a kölyök kutyáknak külön csoportos foglalkozást tartanak, mert nekik mások az igényeik mint a nagyoknak. Ezt nálunk pl egy időben csinálják a kutyaiskolás kiképzéssel, csak a kisebbik futtatóban.
2014. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doresz9 válasza:

Először meg kéne neki mutatni hogy ki a falkavezér. Ezt én a kutyámnál úgy értem el hogy lefektettem az oldalára és a nyakát oldalt úgy tartottam le (finoman csak tartod nem nyomni) mint amikor megfogsz egy labdát és addig amíg el nem nyugodott plusz olyan 5 másodpercig. Ugrálást úgy oldottam meg h ha láttam h ugrani fog egyszerűen hátat fordítottam neki de kihúzva. Valamint a kiskutyák szeretnek kergetőzni és belekapni mindenkibe, emberekkel azonban nem kívánatos. A kiskutyák egymás harapdálása közben hamar megtanulják, milyen erős harapás okoz már fájdalmat a másiknak. Ilyenkor a megharapott kölyök felvisít. Ettől a kiskutyák hamarosan visszavesznek a harapásaik erejéből. Ugyanígy meg kell tanítanunk neki, hogy mi az, ami fáj nekünk. Ilyen esetben kiálts fel fájdalmasan, és mondjad neki ,,nem szabad!". Ettől a kiskutya megtanulja a gátolt harapás fortélyát, és későbbiekben nem fog akaratlanul is sérülést okozni.

A harapós kiskutyával szemben hatástalan lehet ha megütjük befogjuk a száját, vagy eltoljuk magunktól. Ezzel csak fokozhatjuk az izgatottságát,mert durvaságunkat játéknak vélheti,amire még vehemensebb harapás lehet a válasz. Ha nem tudod lecsillapítani a kis jószágot, hagyd magára. Ez rendszerint hat mert a kiskutya nem szeret egyedül lenni, és elveszíteni a játszótársát. Fontos, hogy minden családtag tartsa be a szabályokat!! Remélem tudtam segíteni. Sok sikert és a lényeg legyél vele nagyon türelmes és mindig nyugodt hangon beszélj vele mert előbb meg fogja érteni és el fog fogadni mint ha kiabálsz vele és ideges vagy vele szemben és fontos még a jutalom és a biztatás lehet hülyén hangzik de hidd el. Gondolj csak bele téged sem érdekel az az ember aki folyton veszekszik veled meg csak lenéz.

2014. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!