Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nézki a valódi dobermann...

Hogy nézki a valódi dobermann standard?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom felvágott füllel, és levágott farokkal. De pl az én kutyás könyvebe nincs a füle felvágva, csak a farka le. Akkor most hogy nézki az eredeti standrard?
2010. jan. 12. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vágatják a fülét. Néhány éve nem számít követelménynek (értem ezt kiállításon... annak a kutyának nagyobb az esélye aminek vágva van) viszont van néhány ország ahol törvény tiltja
2010. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egész sok olyan ország van ahol törvényileg tiltott a kupírozás, van ahol hosszú évek óta, de pl. a fajta standard-jét kiadó anyaországban Németországban, sőt Hollandiában is tiltott már!


Nagyon valószínű hogy az FCI kiterjeszti ezt a tilalmat a közeljövőben.

2010. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A standardba bele van írva, hogy hogyan kell kinéznie vágottan vagy természetesen. Én legalábbis ezt olvastam. Mindegyik igazi.
2010. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ha külföldi kiállításra akarsz menni érdemes utána nézni hogy mik az elvárások, itthon lehet vágott és természetes is. A legtöbb tiltó országban azok a a kutyák akik a tiltórendelet bevezetése előtt lettek kupírozva még indulhatnak kiállításon, vagy tenyészszemlén, a többiek nem
2010. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


jelenleg a kiállitásokon ugyanolyan birálat alá esik, a vágott, és a vágatlan fülü-farku kutya. A biro nem ez alapján birál.Neki ezt nem szabad figyelembe venni, hisz a teljes felipitést nézi, és a mozgást. Az 2009-es világkiállitáson füles-farkas szuka lett a fajtagyőztes, a világgyzőztes kan pedig kupirozott volt.

2010. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!