Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatási problémák....

Kutya sétáltatási problémák. Most akkor napi hányszor hány órát?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodom rajta, hogy szeretnék a lakásba egy mopsz kiskutyát. Albérletben lakunk, panelben párommal, én még egyetemista vagyok. Tettem fel már itt egy kérdést hogy egy felnőtt kutyát napi hányszor vigyem le sétálni, arra meg is kaptam a választ hogy min 3.x, ez eddig világos, aztán meg sorban kaptam az oltásokat, hogy napi 4,5-5, meg 6 órát vigyem le sétáltatni, meg töltsek vele a szabadban. Lehet hogy én gondolok valamit nagyon rosszul, de a mopsz nem egy sportos kutya, nem bírja a hőváltozásokat, tehát déli órákba nyáron le se tudja vinni az ember, télen sem tölthet kint napi 5 órát. Én nem akarok kézzel-lábbal kutyust, az egyetem mellett pedig picit tartok tőle, hogy nem lesz napi 5 órám kint lenni vele, ami nem azt jelenti hogy a lakásban ne foglalkoznék vele, vagy ne lennék a társasága.

Kutyatartók, teljesen őszintén, ki hány órát tölt a szabadban a kutyájával?

Én úgy gondoltam hogy reggel ébredés után egy 20-30 percet sétálnék vele, délután valamikor 1 órácskára mikor az idő megengedi, valamint este egy hosszabb, 1-2 órás séta. Ez így nem lenne elég a szabadban töltött időböl? megint megjegyzem, ez csak a szabadban, további időt tudnék vele lenni a lakásban.



2014. aug. 5. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm szintén lakásban tartja a kutyusát, ő reggel 6-kor kel, leviszi, sétálgatnak, felmegy. Este 6-kor ugyanúgy lemennek, akkor a futtatóba és ott igazából van, hogy 1-2 órát bőven elvannak. A kutya pedig köszöni szépen nagyon jól érzi magát, iszonyú nyugodt is meg minden. Szóval szerintem ez kutyafüggő, viszont érdemes így rendszerezni a sétákat, onnantól nem lesz baj szerintem.
2014. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így teljesen jó. Nagyon kevesen tehetik azt, hogy napi 5-6 órát sétáljanak a kutyájukkal. Le kell vinni többször, de a szobatisztasága miatt, hogy odakint végezze a dolgát, de ezeknek a sétáknak nem kell egy órásnak lennie. És jól tudod, a mopsz nem igényel napi 5-6 óra sétát mert elég lusta kutyák:) Szerintem ennyivel beéri amit írtál + azok a rövid séták amiket írtam. De persze kölyökkorába többször kell levinni. Sok sikert a kutyushoz!
2014. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen a szobatisztaság eléréséig többet kell vinni, én ezt már csak a felnőtt, szobatiszta kutyushoz értettem. De megnyugtattatok, köszönöm.=)
2014. aug. 5. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A mopsz is szeret mozogni, de neki valóban nem kellenek több órás séták, főleg az egészségügyi bajok miatt. Napi 3 azért legyen meg. Reggel mindenképpen egy hogy pisi kaki, ide elég egy 15-20 perc főleg télen. Délben vagy délután is egy 10-15 perc, ha meleg van akkor is egy pisire kibírja. Este kell majd inkább vagy 1-1.5 órát vele lenni kint. Ha otthon játszol vele, foglalkozol vele nem lesz ott gond, a mopsznak elég ennyi is, ne hasonlítsuk egy vizslával
2014. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Igazából ez a 3,5 óra szabadban töltött idő a legtöbb kutyának elég. Fajtától-egyedtől függ azonban, hogy elég csak sétálgatással tölteni, vagy meg kell tölteni tartalommal is :) Mopsznak bőven elég, ha szabadon sétálgathat, kutyákkal bandázhat, esetleg kicsit labdázol vele
2014. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg panelban laktunk így működött hétköznap:

Reggel csak pisi-kaki, aztán mentem dolgozni.

Meló után egy szép kényelmes, ráérős séta.

Este meg az "ereszd el a hajam". Nagy kutyás banda, min. 1,5 óra.

Hétvégén persze hosszabbak voltak a séták.

2014. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám igaz kint van tartva, így reggel este van séta, reggel fél óra kb (de ezt néha kihagyom) Este sétálunk egy nagyot (3-4 órát), ilyenkor találkozik más kutyákkal, játszunk is, pórázon is van nyugis séta szóval minden.

Na de ez nem nagy válasz a kérdésesre, ha bent tartanám akkor én reggel levinném fél órára, délelőtt is, kora délután, késő délután és este is (este egy hosszabb séta) ezt csak így nyáron amikor nagyon ráérős vagyok. Suli időbe természetesen én is valahogy úgy csinálnám, ahogy te írtad:) Szerintem ez bőven elég. A lakásba meg szinte mindig veled van, ha otthon vagy szóval ott is jó neki:)

2014. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mopsz nem igényel extrém sétákat,viszont lasabban lesz szobatiszta,úgy hogy ez a része kitartást igényel.Csak kennelből,eü szerződéssel vegyed,mert nagyon sok öröklödő betegsėge van.
2014. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én napi 3x viszem le a kutyát, de nem órákra.Reggel 15 perc, délután 10 perc, este meg majdnem 1 óra, de ez inkább nyáron van.Hétvégente elszoktuk vinni hosszú sétákra több órára is, bár nem nagyon bírja.Télen mikor hideg van meg ha esik kotringyol fölfelé nem akar lenn lenni.Amikor meg 40 fok van azt is utálja és jönni akar föl inkább.Kistestű kutya.
2014. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy mopsznál szerintem bőven elég ennyi séta.
2014. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!