Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb kutyus, ha séta...

Idősebb kutyus, ha séta közben kutyát lát, nem figyel a gazdijára. Nem reménytelen még, ugye?

Figyelt kérdés
Egy olyan kutyáról van szó, aki nem nagyon volt sétáltatva és megfelelően tanítva fiatalabb korában, mostanában kezdett el kijárni. Egyébként normálisan közlekedik, viselkedési problémái sincsenek, figyelmetlen kissé. El szoktuk engedni sétánál, ha nincs a közelben kutya, ilyenkor mindig ott van a közelünkben. Nem volt rendesen szocializálva sem, új kutyákkal is csak azóta ismerkedik, mióta sétáltatva van. Nagyon jámbor, az égvilágon senkit nem akarna bántani, de nagyon kezd belejönni az ismerkedésbe.. Ma történt, hogy meglátott egy kutyát, ami még elég messze volt tőlünk, és elrohant, nem figyelt a gazdi hívására. Na most egyetlen szerencsénk volt, hogy a másik gazda jó fej volt és a kutyája sem zavartatta magát, de ez nem lehet mindig így. Hogyan lehetne neki ezt tanítani, hogy akkor is itt maradjon, ha éppen egy kutyát lát? Mert egyébként meg ha nincs a közelben senki, hallgat a hívásra, abszolút falkavezérnek tekinti a gazdit, de amint kutyát lát, mintha nem is ugyan az a kutya lenne, mint általában. Igaz, már nem fiatal, de tudnátok tippeket adni, mivel érhetnénk el, hogy ekkor is figyeljen ránk?

2014. aug. 6. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs reménytelen kutya.

Akkor várhatod el tőle, hogy nyugton maradjon, ha kielégíted a fajtársak iránti igényét, vagyis rendszeresen találkozik és szabadon kommunikál más kutyákkal. Ha már ott a társaság, lehet gyakorolni a behívást, illetve engedelmességet úgy, hogy elvárod, hogy a többi kutyára ne figyeljen, aztán jutalmul mehet vissza játszani.

2014. aug. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amit az előző mondott, plusz gyakorolni, tanulni, gyakorolni, tanulni, gyakorolni. :)
2014. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!:)
2014. aug. 6. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha " amint kutyát lát, mintha nem is ugyan az a kutya lenne, mint általában", akkor még nem vagytok eléggé falkavezérek.
2014. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem hiszek a falkavezérség elméletben, szerintem ezt rég túlhaladta a tudomány, Csányi Vilmos kutatásai sokat lendítettek az ügyön. Úgyhogy a helyzet az SZERINTEM, hogy ha a falkavezérséged rendben is van, a kutya akkor is érdeklődik más dolgok iránt, és vagy figyelmetlenségből, vagy azért, mert némileg feszegeti a határokat, akkor is elrohanhat időnként. De mint írtam, tanítással, türelemmel és gyakorlással világossá tehető, hogy mik azok a határok, amiket nagyon nem kéne átlépnie soha...
2014. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Találkoztál te Csányi Vilmossal az utóbbi években? Az a csávó azt se tudja, hogy melyik bolygón él, hagyjuk már. Vagy valami durva cuccon tartja magát évek óta, vagy simán csak leépült, de egyszerűen nem lehet komolyan venni. A tudományos bullshit már zsigerből megy neki, de ha odaraksz elé egy kutyát, csoda, ha megtalálja, hogy melyik a harapós és melyik a büdös vége. Etológust én még nem láttam kutyához érteni, innentől kezdve meg felejtsük már el őket. A viselkedési problémás kutyásoknak valamiért sosem velük van sikerélményük, hanem azoknál, akik a falkavezérséggel foglalkoznak.


Na mindegy, szóval én erre azt mondanám, hogy falkavezérség, sok bandázós séta, ÉS hosszú póráz, hogy addig se rözgzüljön benne, hogy bármikor elkolbászolhat, ha kedve támad.

2014. aug. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Huhh, Akumi, eddig szerettelek, de ezzel most nagyon leirtad magad.
2014. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!