Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, amivel elvehetem...

Mit tegyek, amivel elvehetem a gyerekek kedvét, hogy szekálják a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Itt a nyári szünet, mi sem jobb időtöltés mint naphosszat a házunk előtt görkorizni és szekálni a kutyánkat. Gumi labdát dobálni a fém kerítésnek, ordibálni szerencsétlen állatnak, amíg nem tombol három óra hosszát. Szóval, négy háznyira lakik két, rendkívül sok szabadidővel rendelkező kislány (kb. 12 és 8 évesek lehetnek) és állandóan tombolja őket a tacskó keverékünk. Többször lebuktak, a szekírozás szándékos, többször szóltak a szüleim az ő szüleinek. Nagy ívben tojnak rá, persze, az ő korukban én is ezt tettem volna, de így 22 éves fejjel már ott tartok, hogy én harapok a fenekükbe (jó, ez csak vicc). Ami viszont nem vicc, hogy szívesen kiengedném a kutyát 'véletlenül', de azzal is mi szívnánk. Mi a fenét tegyek, hogy fejezzék be végre? Bármilyen legális, kreatív ötlet jöhet és hálás lennék érte.
2014. aug. 7. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
én inkább beengedném és megismertetném velük a kutyát. hátha ràjönnek hogy milyen kis aranyos, a kutya meg mivel ismeri őket nem kergetné őket.
2014. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
esetleg szülőkkel együtt àthivni őket egy "uzsonna party-ra". igy a szülőkkel együtt hátha beléjük lehet nevelni hogy nem szekàljuk az ember kutyàjàt már csak a tisztelet miatt se.
2014. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, akiktől két hónapig majd' agyvérzést kapsz, két perc alatt a kebledre ölelnéd. :D Két évvel ezelőtt az egyik menő utcabeli kamaszfiú is legénykedett unalmában, aztán álltunk be a kocsival (a kutya nincs és nem is lesz megkötve), kiszaladt az eb, mint egy rakéta és vicsorogva elkezdte róla lerángatni a nadrágját. Eléggé megjegyzi az ilyet.
2014. aug. 7. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer harapott meg a szomszéd kutya azért, mert piszkáltam (kb 3-4 éves lehettem), azóta megtanultam, hogy ez nem játék. Szerintem hiába mondod el nekik vagy a szüleiknek, hogy ne csinálják, amíg nem nyal vissza a fagyi, nem fogják ők sem megérteni. Persze fontos, hogy ne úgy tanulják meg, hogy féljenek utána a kutyáktól.
2014. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A közelmúltban, két kiskamasz hergelte a kutyámat. (ki mer benyúlni a kerítésen). Lazán közöltem velük, hogy az a barna folt a kerítésen a múlt heti próbálkozó vére. Azóta az őt másik oldalán játnak
2014. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálunk is, a barátságos uzsonnaparti nálunk nem opció (nem napon barnult népség, a "jobbik" fajtából, semmi pénzért nem engedném be őket) A kutyák a lakásban vannak amíg nem vagyunk itthon, ha meg itthon vagyunk figyeljük őket, és elzavarom őket ha piszkálják a kutyát. Ha valakinek van valami jó ötlete, szívesen fogadom én is :)

Amúgy nekem is megfordult a fejemben, hogy "véletlenül" kinyitom a kaput, de csak mi szívnánk meg..

2014. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előszőr is,vegyétek fel kamerával,aztán kôzôljétek a szülőkkel,hogy a jegyzőnél panaszt tesztek állatkínzás miatt,ha ez folytatódik.Vagy kivárjátok a sulit,vagy egyszerűen elzavarjákok a kölyköket.
2014. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a slag is elég hatásos lehet.....
2014. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát tudnék én is ilyen "háborús" tippeket adni de lehet a végén a kutyus húzná a rövidebbet mert valami olyat dobnak be hozzá. A legjobb lenne ha mondjuk te megpróbálnál szépen higgadtan beszélni a gyerekekkel, egy 12 évesnek már fel kéne fognia amit mondasz neki (esetleg adj tippet mi mással üthetné el az időt pl a hugával ordibáljon v vmit amit te csináltál ennyi idősen). Ha ez sem használ akkor menj át te a szüleihez v ahhoz aki épp vigyáz rájuk ha napi 5x szekálják szekálják a kutyust akkor napi 5x és szépen minden alkalommal higgadtan! (tudom h ez nehéz lesz de ne alacsonyodj le hozzájuk) mondd meg nekik h legyenek kedvesek szóljanak a gyerekekre h ne hergeljék a kutyát. Hidd el előbb v utóbb megunnak téged és rászólnak a kölykökre.


De ha mégis háborúzni szeretnél (azért előtte próbálkozz az előbbi módszerekkel elvégre mégis csak gyerekek még): szögesdrót kívülről a kerítésre h ha a labdát dobják kipukkadjon csak figyelj h a kutyus ne tudjon nekiszaladni, kutyagumival aláaknázni előttetek a járdát (jó az is ha már rég megszáradt úgyse lépnek rá és egy idő után remélhetőleg leszoknak), ha ők ordibálhatnak a kutyának teis nekik v megküldheted őket egy kis légkürttel (csak ne túl közelről h ne legyen bajuk csak megijedjenek) vagy nem mondom h kiengedni a kutyát csak pórázon kivinni és olyan közel engedni hozzájuk h befossanak de még ne tegyen bennük kárt, esetleg elveheted a labdát és bedobhatod a kerítésen hiszen "úgyis csak azt akartátok h a kutyus is labdázzon nem?". Vagy csak akárhányszor látod h eresztik ki őket vidd el a kutyát sétálni v engedd be a házba addig, ha nincs nincs mit szekálniuk leszoknak.

2014. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!