Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mgyar vizsla vs Bichon Havanese?

Mgyar vizsla vs Bichon Havanese?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy melyik kutyát válasszam.Már utána néztem de még nem tudom,hogy melyik legyen.Én inkább gazdik véleményére vagyok kiváncsi!! előre is köszi.:)
2014. aug. 8. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz sokat mozogni/aktív életmódot folytatsz, akkor a vizsla. Ha inkább otthonülő típus vagy, akkor bichon.
2014. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Magyar vizsla:)

Nagyon okos, tanulékony, kedves, szeretnivaló, szófogadó stb. :)

A Bichon is aranyos, de nem az "én" kutyám...

2014. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem magyar vizslám van, nagon ajánlom :) SZereti a gyerekeket , játékos, jó vadász... fogja a patkányokat. Okos... betanítható
2014. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

előbb ismerd meg magad és tudni fogod a választ. A két kutyát össze se lehet hasonlítani, valamint a velük járó életformát. Azt meg neked kell tudnod - magadat ismerve - h melyik illik jobban hozzád, az életedhez stb.


Egyáltalán azt se tudjuk hány éves vagy, mit tudnál nyújtani a kutyának...semmit...

2014. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem bichon havanese van de idegenekkel nagyon agresszív gondolom kisebbségi komplexus szerintem a magyar vizsla barátságosabb az idegenekkel is nem csak hozzad
2014. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Ötös válaszára muszáj reagálnom!


Akkor te rohadtul elcseszted a Havanesed nevelését,mert nekünk mindig is bichonjaink( 2 Havanese, 1 Bichon Frise) voltak és egyik se volt agresszív se idegen gyerekekkel,se idegen emberekkel!!!

Nagyon barátságosak mindenkivel szemben, semmilyen agresszív megnyilvánulás nem volt sosem egyik kutyám részéről sem.Ha kellemetlen volt a szitu,pl megelégelte a simogatást akkor elment onnan,bár ilyen csak az idős bichonomnál fordul elő,ő már kevésbé tolerálja pl a gyerekeket,de SOHA nem nyilvánulna meg agresszívan.Mondom inkább elmegy ha elég.


Sőt nagyon sok (rendes) bichon gazdit ismerek,akiknek a kutyája szintén nem agresszív idegenekkel!!

Szóval vagy te rontottad el a szinte legkönnyebben nevelhető fajtát vagy ideggyenge.


Kérdezőnek:


A két kutya ég és föld.


Havanese: társasági kutya,szeret mozogni (miénk eléggé hiperaktív,sportra is alkalmas lenne)

Csak bent lehet tartani.Könnyen nevelhető.

Szőre sok ápolást igényel, 2-3 naponta alapos fésülés 1,5-2 havonta fürdetés, kozmetikába sem árt évi 2x-3x elvinni.

Nagyon barátságosak az emberekkel,gyerek mellé is ideális.


Magyar Vizsla: vadászkutya, ezáltal elég sok mozgásra van szüksége,tényleg rengetegre (ismerősöm vizsláját sétáltattam tavaly nyáron). Házőrzésre nem alkalmas.

Kinti tartásra megint csak necces,mert fázósak meg jobban szeretnek a gazdival lenni.

Ez a fajta annak való aki aktív,sportos életet él.

Sportra mindenképp ajánlott járni ezzel a fajtával.

Illetve ezt a kutyát kő keményen minden nap le kell fárasztani,legalábbis 3 vizslást ismerek és azt mondták, ezek kutyák ha 30 fok van ha -20 mindig mozognának.

Persze nyilván energiaszint egyed függő,kevésbé aktívabb fajtákat is ki lehet fogni :)

Vizsla is könnyen nevelhető.Barátságos fajta.


Bármelyiket is választod mellé lőni nem fogsz,mert mind2 nagyon remek fajta! :)

Csak jó kennelből vegyél kutyát!!!

2014. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves előző.Egyáltalán nem rontottam el a nevelését és nem kényeztettem el ezért írtam hogy kisebbségi komplexusa lehet
2014. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a vizslát ajánlom! :)

Okos, és 5 évesen is olyan mint egy 6 hónapos "Lüke" Kölyök ! :D A bichon is cuki de ha választanom kéne, inkább vizsla! ;)

2014. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok..


Egy kutyának nincs kisebbségi komplexusa,nevelés kérdése minden. Tiltani kéne a nem kívánt viselkedést.Ha vmi tiltva van és úgy van nevelve akkor nem jöhet rajta ki nem kívánt viselkedés.Ezt is be beszélik maguknak a gazdik,hogy ő jól nevelte,de a kutya ilyen.


Mint,hogy válogatós kutya sincs,nem szabad megengedni neki ennyi.

2014. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja azt hozzátenném,hogy társasági kutyák a Bichonok ezáltal nem szabad agresszívan viselkedniük emberekkel szemben!!!!

Szóval NEVELÉS!!

2014. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!