Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem pisil a kutyapelusra...

GhostGirl14 kérdése:

Miért nem pisil a kutyapelusra a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hetes kislány bolognase-m és még nem régóta van itt 8 hetes kora óta.. Az eltelt hetek alatt kb 1 hét alatt megtanulta a szobatisztaságot viszont a mai napokon észrevettem hogy össze vissza pisil meg kakál nemértem nagyon ügyesen rászoktattam a kutyapelusra és most meg ez... Viszont még azt is észrevettük hogy tegnap bogarakat vettünk ki belőle amik mászkáltak rajta gondolom bolhák... Kapott bolhacseppet meg bolhasampont is persze nem egyszerre.... És az lenne a kérdésem hogy valaki tapasztalt már ehez hasonlót? Légyszives fontos lenne!!! Az állatorvosnak nem mondtuk meg a bolhát mert amikor már megkapta a 2. oltást pont a rendelőben mondtam anyának hogy szóljunk róla de ő ellenkezett mert elis is múlt egy ideig így nem lett létfontosságú.. Ez baj?
2014. aug. 9. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

ezért hülyeség a pelusra szoktatás, a kutya nem macska. Szépen kiviszitek naponta többször, gondolom már megvan az oltási programja, akkor már sétáltatni is vihitek rendesen.

A bolhák ellen meg vagy cseppet, vagy bolha nyakörvet alkalmazzatok, az ár állat függő hogy melyik jön be jobban

2014. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

A kutya nem macska, hogy alom kelljen. Tessék kihordani 2 óránként még éjjel is, hogy szobatiszta legyen. Felejtsétek el a pelenkát, almot egy kutyának kint kell elvégeznie a dolgát!

Mivel kistestű, ezért nem fogja 8-10 órán át tartogatni a pisit főleg mivel fiatal.

2014. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kutyapelusra azért szoktattuk mivel mi emeletes házban lakunk és nem türtük volna el ha a kutya összekakilja és összepisili a lakást és rádaásul nem vihettük le mivel az orvos nem engedte.. az 1 oltás után elkeztük lehordani de még akkor nem értintkezhet más kutyákkal még most a 2. oltás után se érintkezhet... jah és már nem hajlandó lent pisilni vagy kakilni.. A bolhacsepp és a bolhanyakörvre illetően a csepp bevált viszont a bolhanyakörvel sincs semmi bajunk csak most nemsokára beköszönt a tél és úgy meg már minek jó nem nemsokára csak 1 bolhanyakörv nem olcsó bár megérné viszont 1 bolhanyakörv csak fél évig jó és így nem is használá olyan sokat és nem annyira a kérdésemre válaszoltál hanem szídtál én inkább arra kerestem választ hogy mivel a bolha van benne miért nem pisil a kutyapelusra miért máshol jön rá a pisilhetnék meg a kakilhatnék...
2014. aug. 9. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Mert a kutya nem macska. A kutyáknak nem egy helyre végzik a dolgukat mivel a kutyának az ürítés szociális kommunikáció - mint neked a facebook. Ezen kívül remekül megtanítottad h a lakásba kell pisilni, ezért nem is pisil lent. Jó úton vagytok, h még fél évesen is a lakásba piszkítson.

Gyanítom iskolás vagy így most épp nyári szüneted van még. Hajrá, lehet lehordani minden 2. órában illetve minden alvás után. Ha lent végzi a dolgát, naaaagy dicséret. Ha fönt és rajtakapod, akkor szólhatsz csak rá, jobban megéri akkor gyorsan felkapni és lerohanni vele. Ha nem látod akkor csak csendben feltakarítod.

2014. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

A kutyának a bolhacsípés olyan, minta Téged folyamatosan csipkednének a szúnyogok. Ha elszaporodnak, akkor a kutya sebesre fogja magát vakarni.

A kutyapelust elfelejthetitek lassan, anno az én kutyám is arra intézte a dolgát, de onnantól, hogy kijártunk sétálni, kb soha többé nem pisilt rá. Napi 4-5 séta, ha kell 40-50-60 percesek is, vagy egész addig, amíg nem pisil. Vigyétek más kutyák közé, hogy lássa tőlük, hogy kint kell pisilni.

2014. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem tesz különbsėget kutyapelus,meg rongyszőnyeg között,legalábbis a nagy többség.Az jött le neki az egészből,hogy a lakásba szabad.Nagyon gyakran vidd le,evés ,alvás után tuti és addig ne menjetek fel,mig nem volt esemény.
2014. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3. Kommentelő: Sokat járok le vele naponta háromszor de még mindig próbálkozok nem adom fel. ------------------------------------------------------------ 4. Kommentelő: Ügyelek rá hogy hamar elmúljon a vakarózás. Ami azt illeti szerintem nem kell 4-5-ször lejárni vele sétálni maradok a 3 sétáltatásnál.Más kutyák közé még nem szabad levinnem. ---------------------------------------------------------- 5. Kommentelő: Ugyanúgy megfogadom a tanácsaidat. ---------------------------------------------------------- Ui.: Közben a probléma megoldódott a bolhák eltüntek. És kiderült hogy azért nem végzi a dolgát a pelusra mivel új papírt tettünk a kutyapelusra és úgy más szagot érzett mint amilyet megszokott. Továbbá köszönöm ezt a sok hasznos választ és most már tudom majd mit kell tenni. Ez az első kutyám :) Azért válaszoltam még így külön mivel ha már vettétek a fáradságot hogy leírjátok mindezt nem leszek bunkó és válaszolok. És nem akartam csak ezt a részt úgy leírni hogy utána azt higgyétek hogy csak úgy közlöm veletek... Mégegyszer köszönöm szépen a segítségeteket.:)
2014. aug. 10. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!