Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam az egyedül...

Hogyan szoktassam az egyedül evésre?

Figyelt kérdés
van egy 9 hetes golden retrieverem, 2 napja van nálunk, és amikor kaját kap, akkor beviszem neki a kennelbe. először eszi, aztán odajön hozzám a simiért, és képtelen visszamenni amíg nem mutogatom neki hogy egye. ha pedig megpróbálok kimenni a kennelből, odajön a rácshoz, leül és képes addig sírni amíg vissza nem megyek és nem is eszik semmit. tudom hogy még nagyon kicsi meg minden de szeretném az elején ránevelni hogyha kaja van akkor azt egye mert el fogom venni 20 perc múlva, és csak utána lehet játszani közben nem. Olvastam hogy úgy kéne hogy kimegyek és otthagyom aztán majd rájön hogy ilyenkor kell enni, mert utána elviszem a tálat és nem fog tudni. de ez nálunk nem megy, segítsetek légyszi

2014. aug. 10. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Nyomnék egy zöld kezet, de csak jelenteni tudnálak. ;)
2014. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Először próbáld meg több időre otthagyni. Ehhez türelem kell. :) Ez a módszer az esetek nagy részében működni szokott. Ha nem működik, akkor azt javaslom, ne adj neki enni egy napig (ha kicsit idősebb lenne, több napot javasolnék, de egy 9 hetes kutyusnak ez is rengeteg). Utána enni fog. De van, hogy ez sem válik be. Akkor változtass kicsit az étrenden. Lehet, hogy nem ízlik neki. Keverj bele valami nagyon finomat, hogy biztosan megegye. Legyen változatos az étel. Te sem ennéd minden nap ugyanazt. :) Ráadásul egy ilyen kiskutyánál még nem hatalmas probléma, ha játszani akar evés közben is. Hiszen kölyök, minden a játékról kell szóljon nekik, akár az embergyerekeknél. Velük is kell kicsit játszani evés közben, különben elunják, és nem lesz kedvük hozzá, nem igaz?:) Türelmet javaslok, ennyi az egész :)

Sok sikert kívánok, remélem tudsz hasznosítani néhány tanácsot :))

2014. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugye észrevetted, hogy az a maroknyi kölyök úgy ugráltat téged, ahogy nem szégyell? Simogass meg, gyere vissza, nyald ki a fenekem - te pedig ugrasz, még tán mosolyogsz is hozzá, hiszen milyen cuki kölyök. Ha ezt megszűnteted, megszűnik az evéssel kapcsolatos probléma is, mert a kutya nem arra fog koncentrálni, hogy téged akarjon visszaédesgetni, meg hogy simiért akaratoskodjon evés helyett (amivel ugye rögtön megerősítést is kap rá, hogy evés helyett a simogatódás remek dolog), hanem jobb híján szépen nekiáll majd enni.
2014. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Otthagyod a kaját negyed órára a kutyával együtt, aztán elveszed a tálat, ha megette, ha nem, szóval megválaszoltad magadnak a kérdést. Viszont játszani inkább előtte kéne, nem utána.

Egyébként kennelben lakik 9 hetesen?

2014. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha sír, és visszamész hozzá.. az a legnagyobb nevelési hiba. Tudom, hogy nehéz nem vigasztalgatni és otthagyni, de ha kibírod, nagyon hamar befejezi a sírást. Csak rá kell jönnie, hogy semmit sem ér el vele. De ha eléri, amit akar, sosem szokik le róla.

Mit adsz neki enni? Megtanult enni ott, ahonnan vetted?

2014. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
royal canint kap, még keverve az előző táppal. egyébként egész jól haladunk, már egyáltalán nem sír:)se este, se ha otthagyom egy kicsit. és az evéssel is jól megy mert eddig pl. először csak az adag 1/3át ette meg, de mostmár megeszi az egészet. szerintem kezd hozzászokni a napirendhez. eddig az volt hogyha nem mutogattam rá a tálra hogy egyed akkor az első falat után elment és nem ette. mostmár egyáltalán nem kell neki mutatni eszi magától de még mindig ott vagyok körülötte, járkálok vagy valami, még 1-2 nap és ki fogok menni. szerintem akkor már menni fog:)
2014. aug. 11. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!