Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen kennel Magyarországon?

Van ilyen kennel Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki tudja esetleg, hogy van e Magyaroszágon olyan tenyésztő, aki az amerikai tipusú golden retrievereket tenyésztő?

[link] Ilyen kutyákra gondolok, szép arany szín, dús hosszú szőrzet.



2014. aug. 10. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó a link, de én úgy tudom, hogy csak 1 fajta Golden van, az arany minden árnyalatába, hosszú szőrrel. :)
2014. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor rosszul tudod, ma már elég elterjedt lett a majdnem fehér színű brit golden, kiállításokon szerepelnek sokat.

Itt egy kép a különbségekről :)

[link]

2014. aug. 10. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Olyan furcsák ezek a kutyák, de nekem tetszenek. Főleg Robin.

Amúgy nem nagyon láttam még ilyet az országban... sőt, semennyit.

2014. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Ez szép és jó de ezt az FCI is elismeri ? Mert ha nem bejegyzett fajta akkor csak egy fajtajellegű keverék. :) Egyébként szerintem az "eredeti" Golden sokkal szebb! Találsz majdnem aranyszínűt is, hiszen a Golden színe a majdnem fehértől az aranyig fellelhető. :)
2014. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nyilván elismert, nem egy külön fajta, csak más típus... az amerikaiaknak elég érdekes elképzeléseik vannak egyes fajtákról...

az meg, hogy "eredeti" -e vagy sem... a mai kiállítási goldeneknek nem sok közük van a régi, dolgozó kutyákhoz. egyik típusnak se.

2014. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdeklődj a fajtaklubnál. A MEOESZ honlapján megtalálod az elérhetőségüket.
2014. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
szia! valóban, ma már a golden retrievereknek 2 színváltozata létezik, az arany, és a krém (ami fehérebb) nekem is az arany tetszik jobban, mi is azt kerestünk csak:) Az erdőskerti kennelben még tenyésztenek ilyeneket, mi a salt hill kennelből vettük a miénket, most 10 hetes, ez még egy új kennel ez volt az első alom, szóval a neten még nem fogod megtalálni, de ők is elsősorban az arany szín elérésére törekednek:D
2014. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Orsianyu válasza:
Sziasztok! Sikerült arany "goldent" találni? Mi is azt kereünk :) köszi a választ!
2015. júl. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!